Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) vroeg de minister van Buitenlandse Zaken tijdens een commissiedebat of zij bereid is om eens met de Russische ambassadeur te spreken. “Gebeurt dat, kan dat?”
Minister Bruins Slot antwoordde dat ‘het verwerpelijk is wat er tegen alle regels van de internationale rechtsorde is gebeurd’.
Onze minister van Buitenlandse Zaken weigert zelfs om met de Russische ambassadeur te gaan praten. Ongelooflijk. De diplomatie is dus dood. Het conflict kan zo alleen maar verder escaleren. Bijzonder gevaarlijk. We spelen met vuur. Stem voor vrede, stem op Forum voor Democratie. pic.twitter.com/HUFHjYl61f
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) October 11, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Echt onbegrijpelijk
“We hebben nog wel standaardcontacten met Rusland via onze ambassade in Moskou en met de Russische ambassade in Den Haag, en dat vind ik voldoende op dit moment,” zei ze.
Van Houwelingen zei dat het voor hem ‘echt onbegrijpelijk’ is dat de minister weigert te praten met de Russische ambassadeur.
“Dat is voor mij moeilijk te begrijpen. Waar zit nou dat verzet daartegen? Waarom zou je dat niet doen? Het kan geen kwaad.”
Bijzonder gevaarlijk
De minister reageerde als door een wesp gestoken: “Omdat Rusland zonder enige reden een soeverein land is binnengevallen en een oorlog is gestart.”
“Ongelooflijk. De diplomatie is dus dood,” schrijft Van Houwelingen op X. “Het conflict kan zo alleen maar verder escaleren. Bijzonder gevaarlijk. We spelen met vuur.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Jaden schijven uit China blijven mysterie (video)
Schokkende cijfers: al bijna 100.000 doden door medische implantaten. Zo verbergt de overheid de incidenten
Meer dan HELFT proefpersonen krijgt last van bijwerkingen na coronavaccin
Cardioloog: modern graan bevat verslavend opiaat
Waarom staakte Canada het onderzoek naar UFO’s?
Vader en zes kinderen schuilen jaren in Drentse kelder in afwachting van einde der tijden. Zo overleefden ze
Medewerker ministerie van Kuipers spreekt zich uit: ‘Ik laat mij niet dwingen door een minister’
Partijen spreken zich uit tegen omstreden 2G-systeem: ‘Niet uitstellen, maar gewoon intrekken die wet!’
Oeps: 3 volledig gevaccineerde mensen besmet met corona