Niet globalisering of andere landen die Amerikaanse ‘banen’ stelen, maar een oneerlijke vermogensverdeling en de enorme investeringen in oorlogen zijn verantwoordelijk voor de economische achteruitgang in Amerika.
Dat heeft de Chinese miljardair en oprichter van Alibaba Jack Ma gezegd op het World Economic Forum in Davos.
“De afgelopen 30 jaar hebben de Amerikanen 40,2 biljoen dollar geïnvesteerd in 13 oorlogen,” aldus de zakenmagnaat.
Veranderd
“Wat als ze een deel van dat geld zouden spenderen aan infrastructuur en het helpen van werknemers in eigen land?” vroeg hij zich af.
“We schrijven 2008. De financiële crisis kostte de VS alleen al 19,2 biljoen dollar en daarnaast verdwenen er wereldwijd 34 miljoen banen,” zei hij.
“Wat als het geld dat naar Wall Street en het Midden-Oosten ging zou zijn gebruikt om de Amerikaanse industrie te ontwikkelen? Dat zou een hoop hebben veranderd,” ging hij verder.
Strategie
Volgens het Zweedse instituut SIPRI besteedde de VS in 2015 liefst 596 miljard dollar aan militaire uitgaven. Er is geen land dat meer uitgeeft aan defensie.
De torenhoge militaire uitgaven zijn volgens hem deels verantwoordelijk voor het verlies van banen in de VS.
“Andere landen pikken jullie banen niet in, het is jullie strategie!” benadrukte Ma.
Op één na rijkste
Ma richtte in 1999 de website Alibaba.com op, een business-to-businessportaal om Chinese producenten in contact te brengen met buitenlandse kopers.
Forbes schat zijn vermogen op een slordige 27,7 miljard dollar, wat hem de op één na rijkste Chinees maakt.
[RT]






Man claimt als kind te zijn misbruikt door Bill Clinton. Dit gebeurde er met de onderzoeksjournaliste die zich op de zaak stortte
De lente is begonnen!
De verontrustende waarheid over digitaal geld in 2 minuten
De sleutelrol die premier Schoof speelde bij de coronacrisis (en bij de ‘aso-bruiloft’ van Grapperhaus)
Onderzoek: ouderen stierven in april 2020 niet aan corona, maar werden systematisch geëuthanaseerd met dit middel
Russische advocate slachtoffer van smerig politiek spelletje. Deze ene journalist zocht uit hoe het echt zit
Grapperhaus over buitensporig politiegeweld: ‘Geen enkele aanleiding voor buitenparlementaire onderzoekscommissie’
We klikken ons geheugen weg
Volgens de ongekozen WHO-directeur moet u stoppen met het eten van zoveel vlees want dat is niet goed voor het klimaat