
De Duitse markttoezichthouder is een speciaal onderzoek gestart naar de vermeende betrokkenheid van Deutsche Bank bij de rentefraude.
De toezichthouder voegt zich daarmee bij de andere autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar ’s werelds grootste banken, aldus persbureau Reuters op basis van ingewijden.
Amerikaanse, Europese en Japanse autoriteiten nemen meer dan 10 grote banken onder de loep die ervan worden verdacht de Libor-rente te hebben gemanipuleerd. Dat is de rente waartegen banken bereid zijn geld op de geldmarkt te lenen. De rente wordt gebruikt voor veel financiële producten, waaronder de hypotheek- en de spaarrente. Wereldwijd gaat het om vele biljoenen euro’s. Tot dusverre heeft alleen de Britse bank Barclays schuld bekend. Afgelopen week kreeg de financiële reus een boete van meer dan 360 miljoen euro opgelegd.
Panel
Het panel van 18 banken dat de Libor-rente samenstelt bestaat uit: Bank of America, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Barclays Bank, BNP Paribas, Citibank NA, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, Deutsche Bank AG, HSBC, JPMorgan Chase, Lloyds Banking Group, Rabobank, Royal Bank of Canada, Société Générale, Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe, Norinchukin Bank, Royal Bank of Scotland Group en UBS AG.
Negen van deze banken zijn betrokken bij het manipuleren van de zilver- en goudmarkt, te weten: Barclays, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, HSBC, JPMorgan, Merrill Lynch (Bank of America), Royal Bank of Scotland en UBS.
BaFin
De Duitse toezichthouder voor de financiële markten BaFin is nu een ‘speciaal onderzoek’ gestart naar Deutsche Bank, aldus de ingewijden. Het onderzoek is vele malen ingrijpender dan een routineonderzoek. De voorlopige resultaten worden halverwege juli verwacht.
Eerder dit jaar gaf Deutsche Bank als eerste Duitse bank te kennen mee te zullen werken aan het onderzoek naar de rentemanipulatie.
Gedagvaard
De bank was niet bereid commentaar te geven, maar verwees naar haar kwartaalrapport waaruit blijkt dat de bank inmiddels door verschillende Amerikaanse en Europese autoriteiten is gedagvaard in verband met het gesjoemel met de rentetarieven. Zij hebben de bank ook verzocht bepaalde informatie over te dragen.
Deutsche Bank werkt voor de samenstelling van de Libor-rente samen met het Amerikaanse ministerie van Justitie, de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (SEC, toezichthouder van de verschillende effectenbeurzen) en de Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Het onderzoek heeft betrekking op de periode tussen 2005 en 2011.
Afspiegeling
Ten tijde van de financiële crisis tussen 2006 en 2008 werden over en weer beschuldigingen geuit dat de Libor-rente niet langer een goede afspiegeling was van de prijs die banken daadwerkelijk rekenden voor producten. Op de beurs moest Deutsche Bank vrijdag 5,1 procent inleveren.
Bron: Reuters.com
Gerelateerd:
- ‘Maffia leerde van Wall Street’: banken even corrupt als kartels (video)
- Bankenbolwerk City of London implodeert (video)
- Libor-schandaal: ingewijde doet boekje open over rentefraude
- ‘Sleep verantwoordelijke bankbestuurders voor de rechter’
- Boevenstatus Vaticaanbank: transparantie versus witwassen
Dezelfde Kamerleden die stonden te applaudisseren voor Zelensky zijn nu ‘geschokt’ over vredesonderhandelingen
De Grote Knip- en Plakshow van de NOS: ‘Dit soort montages zijn zeer kwalijk en misleidend’
Spaanse minister maakt zich belachelijk bij klimaatbijeenkomst: ‘Zo ziet hypocrisie eruit’
“Spookdeeltje bewijst dat er leven is op andere planeten”
Uitspraak hoger beroep coronapas: ‘Rechter kan niet anders dan het CTB overboord gooien’
Wat is van belang?
“Alles in het universum is gevormd volgens de verhouding van de gulden snede”
Frank Ruesink ontmaskert de leugens van Klaas Dijkhoff en Hugo de Jonge
Journalist noemt verplichte vaccinatie ‘reële optie’, kritiek barst los