Het college van burgemeester en wethouders van Maastricht heeft zich per brief aan minister Ploumen van Buitenlandse Handel tegen het handelsverdrag TTIP uitgesproken.
In de brief aan Ploumen spreekt het college zich namens de gemeenteraad uit tegen het Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP). Dit verdrag, waarover nu wordt onderhandeld, gaat over het handelsverkeer tussen Europa en de Verenigde Staten.
“De gemeenteraad is niet tegen vrij handelsverkeer, maar vindt het TTIP-verdrag een stap te ver gaan,” aldus de gemeente in een verklaring. “De bezwaren richten zich onder meer op de mogelijkheid om democratische besluitvorming te omzeilen, het gebrek aan transparantie en onduidelijke arbitrage. Daarnaast wordt gevreesd voor het onder druk komen te staan van arbeidsomstandigheden en sociale rechten.”
Negatief effect
Eerder spraken de gemeenten Tiel en Amsterdam zich al uit tegen TTIP. Tiel was de eerste TTIP-vrije gemeente. Daar sprak de raad zich op 17 juni vorig jaar uit tegen het handelsverdrag. In Amsterdam werd een motie tegen TTIP ingediend door GroenLinks. Die kon rekenen op steun van de Partij voor de Dieren, Partij van de Ouderen, PvdA en SP.
Volgens de initiatiefnemers van de motie kan TTIP een negatief effect hebben op onze gezondheid, voedselveiligheid, werkgelegenheid, milieu, sociale zekerheid, duurzaamheid en privacy. Vooral de zogeheten ISDS-clausule, waarmee bedrijven overheden kunnen aanklagen, baart de Amsterdamse raad zorgen.
Niet uit onze naam
Oxfam-Wereldwinkels voerde deze week actie tegen TTIP. “De Europese Commissie en de VS onderhandelen achter gesloten deuren over een handelsovereenkomst,” zegt Oxfam-Wereldwinkels in een persbericht. “Wat er besproken wordt is niet publiek bekend. Niet alleen het grote publiek is niet op de hoogte, ook de verkozen EU-parlementsleden weten amper meer. Toch iets om ons zorgen over te maken? Twee economische grootmachten leggen nieuwe spelregels vast voor hun handel. En bepalen meteen ook wie waar de vruchten kan plukken.”
“Niemand kan vertellen hoe dit handelsverdrag het lot van de Malinese katoenproducent of de Mexicaanse melkveehouder zal beïnvloeden,” vervolgt het persbericht. “Wat de dames en heren Eurocommissarissen aan het bedisselen zijn, doen ze niet uit onze naam.”
[Gemeente]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Inspreker bij raadsvergadering vraagt waarom 3600 gezinnen in armoede niet geholpen worden, het antwoord is schokkend
David tegen Goliath: Canadees neemt het op tegen de overheid en wint – Alberta laat coronaregels los
Probeer te ontdekken wat echt is in jullie wereld
SGP-Kamerlid tegen Schoof: ‘We gaan toch geen MILJARDEN aan dit Syrische regime geven!?’
Hulleman en Van Rijswijk: zo nemen overheid en banken jullie allemaal in het ootje
“Zonnebaden is net zo verslavend als heroïne”
Israëlische politica slaakt noodkreet: ‘Het is volslagen gestoord wat hier gebeurt’
Area 51-wetenschapper claimt op sterfbed dat buitenaardsen bestaan: “Vriendelijk en lange vingers”
Weigering kabinet om documenten over gelobby van Maxima vrij te geven maakt discussie los