Buiten 1,5 meter afstand houden is complete onzin. Buiten raak je niet besmet. En dat we nu nog gedwongen worden om buiten 1,5 meter afstand te houden terwijl er op dit moment bijna niemand besmet is, dat is onzin, zei Maurice de Hond in Op1 tijdens een debat met OMT-lid Andreas Voss.
“Je kan buiten knuffelen en contact hebben,” voegde hij toe. Ook als iemand besmet is. “Als de besmetting primair verloopt via de lucht dan vervliegt het [virus] buiten.” Hij wees erop dat er op Hemelvaartsdag bijna niemand ziek is geworden, net als na de Black Lives Matter-demonstraties op de Dam en elders ter wereld. “Geen extra besmettingen.”
Waarom? “Omdat je het virus buiten niet in de lucht hebt hangen.”
Echt niet het geval
Hij verwees naar een artikel in de New York Times, waarin doktoren en virologen zeggen dat het niet de personen, maar de omstandigheden zijn die zorgen voor besmettingen.
Zo blijft het coronavirus hangen in ruimtes die slecht geventileerd zijn. Als mensen het virus dan gedurende langere tijd blijven inademen, worden ze uiteindelijk ziek, aldus De Hond.
Voss zei tijdens het debat dat 1,5 meter afstand houden wel heel belangrijk is. Maurice de Hond reageerde op Twitter: “Bij het debat met professor Voss deed hij alsof er maar één standpunt gangbaar is bij wetenschappers ten aanzien van het belang van aerosolen bij de verspreiding van Covid-19. Dat is toch echt niet het geval.”
Bekijk het fragment hieronder:
OMT-lid Andreas Voss en @mauricedehond geven hun visie op de 1,5 meter afstand. #Op1 pic.twitter.com/4beotA8kQS
— Op1 (@op1npo) June 30, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Voormalig Clinton-adviseur: Amerika verandert onder Biden in ’totalitaire staat’
Duitse rechtszaak tegen ‘factcheckers’: ‘Bewijs maar eens dat de test werkt’
Olmeeks stenen relief gevonden in Chalcatzingo (video)
NOS Journaal ‘verspreidt gif’. Een vergelijking tussen twee aanslagen
WHO zaait opnieuw angst na mislukte hantavirus-paniek
Volkskrant-journalist middelpunt van Twitterruzie over Wob-onthullingen: ‘Dit gaat niet goed zo’
Man fotografeert UFO in de lucht boven Australië. Wat heeft hij gezien?
Verontwaardiging over filmpje VVD-jongeren: ‘Manmanman, pijnlijk dit’
Filmpje: Aartsbisschop laat zich volledig gaan en doet bizarre onthullingen