Bier tegen slakken in je moestuin of groene zeep tegen luizen. Misschien mogen ze binnenkort niet meer verkocht worden als bestrijdingsmiddel.
Dat is althans het voornemen van het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb). Hiermee blijven alleen nog de giftige chemische bestrijdingsmiddelen als alternatief over.
Volgens ecologisch adviseur Bertus Buizer is dat de doodsteek voor miljoenen Nederlanders die natuurvriendelijk willen tuinieren en voor de biologische landbouw. Zowel hobbytuinders als boeren worden dan namelijk afhankelijker van gevaarlijk landbouwgif dat mogelijk bijdraagt aan de bijensterfte.
Verlengen
Het draait allemaal om de RUB-regeling (Regeling Uitzondering Bestrijdingsmiddelen). In de regeling worden bepaalde stoffen waaronder melk, bijenwas, bier, zeep, knoflook, zeewier en plantaardige oliën vrijgesteld van registratie als bestrijdingsmiddel.
Staatssecretaris Henk Bleker van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie wil de huis-, tuin- en keukenmiddelen om ongedierte op planten te bestrijden nog twee jaar toestaan. Hij is met het Ctgb overeengekomen de vrijstelling van gewasbeschermingsmiddelen te verlengen tot januari 2014.
Niet helder
Begin dit jaar kondigde het Ctgb aan dat het van plan is de vrijstelling voor alle gewasbestrijdingsmiddelen die nu nog toegestaan zijn in te trekken omdat ze in strijd zijn met de huidige Europese regelgeving.
Verschillende maatschappelijke organisaties en ondernemingen zeggen te weinig tijd te hebben om nu toegestane middelen tijdig door de Europese Commissie goedgekeurd en toegelaten te krijgen. Zij vinden dat nog niet helder is wat de Europese goedkeuringscriteria zijn. Het risico is dat er waardevolle middelen verdwijnen om ziekten en plagen bij gewassen te bestrijden.
Bron: VARA.nl
Gerelateerd:
- De waarheid over wondervis uit het vriesvak
- Veel giftige pesticiden in groente en fruit
- Wetenschappers vragen om wereldwijd verbod op bijendodende pesticiden
- Biologische voeding populairder dan ooit
- Veelgebruikt landbouwgif tast hersenen aan






NU.nl komt met ‘hallucinant stuk’ over FVD: ‘Extreem gevaarlijk’
‘Start strafrechtelijk onderzoek naar president Bush’ (video)
Heb je kritiek op het vlieggedrag van Jetten? Dan ben je volgens dit klimaatmeisje ‘domrechts’
BBB voorkomt automatische goedkeuring WHO-gezondheidsregels, kabinet wijst voorgestelde wijzigingen af
Media jubelen: CO2-uitstoot flink lager door lockdowns. Klopt dat wel?
Klinisch onderzoek Pfizer: het vaccin doodde meer mensen dan de placebo
Advocaat in Europarlement: ‘Als mensen het zouden weten, zou men dit verschrikt massaal afkeuren’
Rutte over complottheorieën rond Davos en Bilderberg: ‘Geloof niet in die onzin’
Vrije val van de economie, is NESARA het alternatief?