Japanse wetenschappers staan versteld van de natuur. Een kersenboom is daar zes jaar te vroeg begonnen met bloeien. Dat is nog maar het begin van het mysterie. De vroege bloei zorgt voor veel vraagtekens bij de boeddhisten van de tempel waar de boom groeit en bij wetenschappers die de boom bestuderen.
De kersenpit waaruit de boom is ontstaan heeft in 2008 een ruimtereis gemaakt. De Japanse astronaut Koichi Wakata nam 264 kersenpitten mee naar het internationale ruimtestation ISS. De pit verbleef acht maanden aan boord van het ruimtestation en heeft 4100 rondjes om de aarde gemaakt.
Na de ruimtereis werd een aantal pitjes geanalyseerd in een laboratorium. Het bewuste pitje werd geplant bij de Ganjoji-tempel in de buurt van de Japanse stad Gifu. De pit was afkomstig van een hele oude boom die nog nooit nakomelingen had opgeleverd. Vier jaar terug begon er voor het eerst sinds 1250 jaar een boom te groeien uit de pit.
Normaal gesproken duurt het tenminste 10 jaar voordat deze soort begint te bloeien. De boom is inmiddels vier meter hoog. Ook andere ‘ruimtepitten’ doen het erg goed. In Hokuto is een andere boom begonnen met bloeien, twee jaar eerder dan verwacht.
Kaori Tomita-Yokotani van de Universiteit van Tsukuba reageerde verbaasd op het buitenaardse mysterie. “We kunnen niet uitsluiten dat de pitten op de één of andere manier zijn beïnvloed door het verblijf in de ruimte,” zei ze. Mogelijk versnelt de blootstelling aan kosmische straling het groeiproces. Vanuit wetenschappelijk oogpunt kunnen we alleen maar zeggen dat we niet weten wat de reden is, aldus plantenfysioloog Tomita-Yokotani.
Afgelopen donderdag sprak gezagvoerder Wakata vanuit het ISS met de Japanse minister-president Shinzo Abe en de Amerikaanse ambassadeur in Japan Caroline Kennedy:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




“Vlucht MH17 neergeschoten door Oekraïense soldaten”
Actrice Michelle Pfeiffer opent aanval op Bill Gates: Ons voedsel ‘is niet langer veilig’
Opvallende uitspraken van oud-defensieminister over buitenaardsen opgedoken
Klimaatbetogers krijgen ruim baan om A10 te blokkeren: ‘Knettergek!’
Maddie (12) kreeg het coronavaccin van Pfizer. Nu zit ze in een rolstoel en krijgt ze sondevoeding
In Syrië wordt een valse vlag-aanval voorbereid. Gaat hier binnenkort iets ergs gebeuren?
Nederlandse ambtenaren maken veel snoepreisjes naar Antillen
Noch de Mayakalender, noch de wereld eindigt in december 2012
Cholesterolrijk dieet kan beschadigd brein herstellen