In de meeste landen worden politieke partijen gezien als de meeste corrupte instituten van de maatschappij, zo blijkt uit een grootschalige enquête.
Meer dan de helft van de ondervraagden was van mening dat hun regering ‘grotendeels of volledig wordt gecontroleerd door een kleine groep actoren die uit eigenbelang handelt’.
Corruptie blijkt het ergst te zijn in gebieden waar recentelijk een conflict is geweest, zoals Afghanistan, Irak, Pakistan en Sierra Leone, aldus de internationale organisatie Transparancy International (TI).
Omkoping
Ruim een kwart van de respondenten gaf aan in het afgelopen jaar smeergeld te hebben betaald aan publieke instellingen zoals de rechtbank of de politie. Daarnaast werd binnen gezondheidszorg en onderwijs veel smeergeld betaald.
Omkoping komt in het ene land veel vaker voor dan in het andere. Slechts 1 procent van de ondervraagden uit Denemarken, Japan, Australië en Finland gaf toe smeergeld te hebben betaald. In bijvoorbeeld Kenia, Oeganda en Mozambique zei 60 procent van de respondenten smeergeld te hebben betaald.
Persoonlijke contacten
Corruptie draait echter niet alleen om geld. Twee derde van de respondenten gaf aan dat persoonlijke contacten belangrijk zijn om iets gedaan te krijgen binnen de publieke sector.
In 51 landen werden politieke partijen als de meeste corrupte instelling bestempeld, waaronder ook Europese landen zoals Frankrijk, Finland en Groot-Brittannië.
Een meerderheid is bereid om deel te nemen aan acties tegen corruptie, zoals het ondertekenen van een petitie of een vreedzaam protest.
Bron: Ipsnews.be
Gerelateerd:
- RTL roept klokkenluiders op, laat je horen!
- Hoe grappende bankbestuurders de Ierse belastingbetaler beroofden
- Oud-medewerker Wereldbank luidt noodklok over corruptie
- CIA liet spookmiljoenen bezorgen bij Afghaanse president
- ‘Nederland houdt corruptie in stand’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Hij wil Europa slopen’: Gelekte stukken onthullen dat George Soros verkiezingen in heel Europa manipuleert
Niet Moskou, maar Joodse lobby houdt Washington in zijn greep. Farage reageert in radioshow op Ruslandonderzoek
Zien: Gideon van Meijeren houdt minutenlange tirade tegen minister De Jonge
“NASA-astronaut zag dode aliens op beelden UFO-incident bij Roswell”
‘Ze zijn in paniek, inclusief verrader Rutte, Ursula von der Leyen en de drie leiders Macron, Merz en Starmer’
Galactische tuinsproeier spuwt supersnelle deeltjes de ruimte in
Dit enge instrument ‘geeft politici vrijwel absolute macht om de burger te beroven van zijn vrijheid en bezit’
Bestaat de realiteit wel echt? Professor komt tot verrassende conclusies
Welke schadelijke chemicaliën zitten er in jouw tampon?