Na een gedeeltelijke terugtrekking van zijn troepen heeft Rusland volgens de Oekraïense autoriteiten een deel van de kritieke infrastructuur in Oekraïne beschoten. In de oostelijke Oekraïense regio Charkov werden grote problemen gemeld met de elektriciteits- en watervoorziening.
Ook in de regio’s Donetsk, Zaporizja, Dnipropetrovsk en Soemi viel de stroom uit. De officiële reden voor de terugtrekking van de troepen uit Charkov was een strategische hergroepering van de eenheden.
Een woordvoerder van het Kremlin zei maandag dat Rusland doorgaat met de speciale militaire operatie in Oekraïne totdat het zijn doelen behaald heeft. Hij voegde eraan toe dat Rusland die doelen ook zal halen.
Propaganda
D66-fractievoorzitter Jan Paternotte schreef op Twitter: “De kracht en het vernuft die Oekraïne nu laat zien bij de onwaarschijnlijke opmars in het oosten is indrukwekkend. Mede mogelijk gemaakt door westerse wapens. In Nederland waren de twee grootste oppositiepartijen tegen wapenleveranties, want ‘olie op het vuur’. Laat dit hen wakker kussen.”
De Amerikaanse journalist Patrick Lancaster, die al jaren verslag doet vanuit Oekraïne, waarschuwt mensen dat ze zich niet moeten laten misleiden door de propaganda over de ‘ongekend snelle opmars’ van het Oekraïense leger.
1,6 procent
De Oekraïners hebben wat vooruitgang geboekt, maar niet veel, zegt Lancaster, die onderweg is naar het oosten van Oekraïne. Hij wijst erop dat Russische en pro-Russische troepen minimaal 120.000 vierkante kilometer grondgebied in handen hebben. Deze week heroverde het Oekraïense leger 2000 vierkante kilometer. Dat is 1,6 procent, benadrukt de journalist.
De media berichten dat Denis Poesjilin, de leider van de volksrepubliek Donetsk, is gevlucht. Leugens en propaganda, stelt Lancaster. Poesjilin nam in het centrum van Donetsk een videoboodschap op waarin hij zegt dat dit nepnieuws is en dat de volksrepubliek verder blijft pushen.
Troepen van de volksrepubliek Donetsk hebben daarnaast een video gemaakt in Liman waarin ze zeggen dat ze de stad volledig in handen hebben. Dat terwijl de media melden dat het Oekraïense leger met de inname van Liman de regio Donetsk is ingetrokken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Code van mysterieus manuscript gekraakt’
Wat alle religies miljarden mensen mogen uitleggen
Young Global Leaders lijden vernietigende nederlaag: deze 2 WEF-puppets zijn weggestemd
Data-analist legt verschrikkingen achter gegevens Europese bijwerkingendatabank bloot
IND ‘wijst asielaanvraag af van pedo’, maar rechter fluit ze terug: ‘Ze doen hun best gevaarlijke mannen hier te houden’
Chemische aanval in Syrië was duidelijk een hoax. Amerikaanse staatssenator doet onthullingen in dit interview
Mysterie: superzware zwarte gaten richten zich naar ‘spookachtig’ kosmisch web
Is dit de volgende stap in het grote coronaplan? Mogelijke routekaart gelekt
Britse X-Files onthullen UFO boven voetbalstadion Chelsea (video)