Binnenland

Nederlandse banken investeren fors in kernwapenproducenten

Help ons door dit met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Zeven Nederlandse banken investeren en beheren ruim 1,5 miljard euro in een twintigtal kernwapenproducenten. Het gaat om ABN Amro, AEGON, Delta Lloyd, ING, Rabobank, SNS Reaal en Van Lanschot.

Dat meldt de Eerlijke Bankwijzer vandaag op basis van nieuw onderzoek. De bedrijven zitten in Frankrijk, India, Engeland, de VS en Nederland.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

De bedrijven ontwikkelen nieuwe kernwapens voor de grote kernmogendheden en onderhouden het bestaande arsenaal. Daarnaast ontwikkelen ze nucleaire onderzeeërs, die zijn gemaakt om kernwapens te lanceren.

Transparant

Uit het onderzoek (pdf) blijkt bijvoorbeeld dat ING en Rabobank financieel betrokken zijn bij het Indiase kernwapenprogramma. De Rabobank heeft op dit moment nog een directe lening van zo’n 6,3 miljoen euro uitstaan bij een Indiase kernwapenproducent.

“Veel banken veroordelen kernwapens in hun eigen beleid vanwege de gevolgen die de inzet van deze wapens hebben,” zei Roos Boer van vredesorganisatie IKV Pax Christi. “Desondanks blijkt dat banken grote bedragen in allerlei kernwapenproducenten investeren. Dat moet hoognodig veranderen.”

De Eerlijke Bankwijzer roept banken op om alle vormen van investeringen in bedrijven die zich bezighouden met het ontwerp, onderhoud, de productie en ontwikkeling van kernwapens, uit te sluiten en om duidelijk en transparant te zijn over hun kernwapenbeleid.

Protestopera

Delta Lloyd heeft na het onderzoek laten weten haar beleid aan te passen en investeringen in kernwapenproducenten in het vervolg uit te sluiten. Rabobank is bezig aan de publicatie van een nieuw kernwapenbeleid. SNS Reaal gaat nader onderzoek doen naar de investeringen.

Om 13.30 uur voert een koor van ongeveer 60 zangers en muzikanten op het Plein in Den Haag een protestopera op over investeringen in kernwapenproducenten.

Groenlinks en de SP willen dat banken die aan het staatsinfuus hangen worden gestimuleerd om investeringen in kernwapenproducenten volledig uit te sluiten.

Bron: Eerlijkebankwijzer.nl

Gerelateerd:

 

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit artikel belangrijk?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

27 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
J.C
J.C
12 jaren geleden

Er moet een keurmerk voor banken waar ons geld in word geinversteerd !

Dus waar word het versteerd en oneerd.

Rochel
Rochel
12 jaren geleden

“De Eerlijke Bankwijzer roept banken op om alle vormen van investeringen in bedrijven die zich bezighouden met het ontwerp, onderhoud, de productie en ontwikkeling van kernwapens, uit te sluiten en om duidelijk en transparant te zijn over hun kernwapenbeleid.”

Mogen dat a.u.b. Alle wapens zijn.

Linda
Linda
12 jaren geleden

#$&*%$ Lang leve ons Nederland. En maar schreeuwen tegen Irak etc. Huigelaars.

Hunting Wolf
Hunting Wolf
12 jaren geleden

Lekker wereldje he??Wij houden de banken overeind, en de banken de oorlogindustrie.Nog zo,n schijnheiligert is het W.N.F die haar geld zogenaamd VOOR de natuur gebruikt, maar investeerd in de produktie van clusterbommen.Ik ken iemand, ik noem geen namen, haar naam is Biff, die zou zeggen KIELHALEN.

kengai
kengai
12 jaren geleden

Toch geweldig dat onze fijne banken toch meehelpen aan de vernietiging van deze planeet en dat wij er zelf ook allemaal nog aan mee betalen.

bending unit 22
bending unit 22
12 jaren geleden

[quote name=”Linda”]#$&*%$ Lang leve ons Nederland. En maar schreeuwen tegen Irak etc. Huigelaars.[/quote]

Precies Linda!
Dat was ook mijn eerste gedachte
Grtn Bender

NU
NU
12 jaren geleden

Dus, mensen, ga weg van deze gifmengers. Je hebt de keuze om te overstappen. Triodos is een bank die niet meedoet met militaire industrie. ASN mogelijk ook niet. Maak die stap, het tijd is NU!

ReneH
ReneH
12 jaren geleden

[quote]
Groenlinks en de SP willen dat banken die aan het staatsinfuus hangen worden gestimuleerd om investeringen in kernwapenproducenten volledig uit te sluiten.
[/quote]

Gestimuleerd ! *proest*

Met andere woorden, nou niet meer doen hoor stoute stoute bank.

Wat nou, stimuleren…gewoon mee STOPPEN!

lauke
lauke
12 jaren geleden

laten ze het geld maar eens aan ons nederlanders besteden ,, viezeriken zijn het!! het ergste is , je kunt er geen fuck aan doen!! je word verplicht om te betalen want anders pakken ze het wel van je af,, bah bah , waar zijn we met zn allen in beland, alles maar met lede ogen aanzien, tijd voor een ander beleid, maar wie stopt het?

dacross
dacross
12 jaren geleden

Zonder het geld van de bevolking kunnen ze deze streken niet uithalen… dus gewoon alles opnemen dan is het ineen keer opgelost. Heel simpel. Voor ons iets meer moeite maar zeker de moeite waard. En dan lekker laten creperen.
Alles gewoon Cash betalen net als vroeger. Stelletje stiekeme opportunisten!

John Do
John Do
12 jaren geleden

Fijn,betalen voor onze ondergang.Of zijn we in staat om het roer om te gooien?
Een ieder stapt over naar een andere energieleverancier,zorginstelling of wat dan ook,maar je bank blijft toch wel je bank he?

M. Brandenburg
M. Brandenburg
12 jaren geleden

Direct in het begin kan je lezen wie degene zijn verantwoordleijk voor dit onderzoek, de moed schoof mij al direct in de schoenen. Want bij het lezen van deze namen weet je dat er direct tegen de schenen van de westerse landen zal worden geschopt.

Echter vol goede moed begon ik aan het rapport om direct bij het aantal landen dat kernwapens heeft te moeten afhaken.

Israel wordt genoemd als één van de landen die kernwapens heeft… Men vermoed idt, echter men heeft nooit bewijs hiervoor gevoinden. Israel gaat namelijk in op het onderwerp in, iets heel verstandigs in mijn ogen, daar alle omringende landen alle Joden van de aardbodem willen vagen. Dan laat je niet het achterste van je tong zien, in het opzicht van hoe je jezelf kan verdedigen. Niet alleen zegt men dat Israel kernwapens heeft, men zegt ook het aantal te weten… Nooit gegevens vrijgegeven, noooit een kernproef gehouden, geen greintje bewijs, maar volgens het rapport een feit. Hiermee zichzelf direct als ongeloofwaardig te bestempelen.

Persoonlijk ben ik blij dat bv India met een land als Pakistan als buren(men dacht door Pakistan te laten afsplitsen het probleem met de Moslims was opgelost, minimaal 40 miljoen dode Hindoes later, is wel duidelijk dat dit niet heeft gewerkt)de middelen ontwikkeld om het buurland af te schrikken. In (niet)iedereen wil in het licht, gezamelijk met zijn broeders en zusters hand in hand leven. Echter realisteit leert ons dat momenteel zij die hier tegen zijnmet rasse schrede massa-vernietigingswapens aan het ontwikkelen zijn in een periode dat men wil minderen. Uiteraard, blijft de vraag; waarom als dit aan de kaak wordt gesteld zijn degene die nu moord en brandt roepen, op die momenten de eerste om te roepenzij hebben net zoveel recht als anderen…

KickerofLight
KickerofLight
12 jaren geleden

Misschien een andere bank nemen…?

Verder heb je een paar banken die zo iets niet doen.

Viva La Love Revolution!

Francis Hagen
Francis Hagen
12 jaren geleden

Nog meer reden om allen massaal ons geld van de bankrekeningen af te halen, eerst plunderen ze ons door schulden te maken, en die door ons te laten vereffenen…… en dan storten ze zich met zijn allen op kernwapens, echt het is te ziek voor woorden

Cathy
Cathy
12 jaren geleden

Hoe betalen als wij zelf al bijna blud zijn hoe gaan we dit betalen mee wortelschijvjes of zo ? Dan wil ik dat wel geld is er niet zit al lang bij hun .

Aardebewoner
Aardebewoner
12 jaren geleden

Verbaasd ?? Banken investeren overal in omdat ze geld verhuren met als huurprijs rente. Banken investeren ook in bijvoorbeeld dierenasielen omdat ook daar geld voor nodig is met als huurpijs rente. Maar eh alle kernwapens de wereld uit !

Robert
Robert
12 jaren geleden

Heb er allemaal geen woorden meer voor.Zelf denk je van wanneer komt er eens verandering en vrede in deze gekke wereld.En hoor je over Iran en Noord Korea en zus of zo.Terwijl ze hier nog erger zijn.Vandaag of morgen krijgen we van ons
eigen spaarcenten( Nou ja van wat er over is ! ) een kernwapen op ons kop.Hoe stom en dom kan je nu toch zijn.Ongelofelijk.Dan maar hopen dat ze op die zelfde Banken vallen.Dan hebben ze in ieder geval de rente er van.

Red Skywalker
Red Skywalker
12 jaren geleden

Heb net het grootste deel van mijn geld opgenomen en in de sok gedaan. Alleen het deel voor de vaste lasten (ook zoiets absurds, goed beschouwd) staat er nog op.
Bekijk het maar, valse bank, ben het spuug en spuug zat. Ga morgen wat zilver en goud kopen.

Aardebewoner
Aardebewoner
12 jaren geleden

[quote name=”Red Skywalker”]Heb net het grootste deel van mijn geld opgenomen en in de sok gedaan. Alleen het deel voor de vaste lasten (ook zoiets absurds, goed beschouwd) staat er nog op.
Bekijk het maar, valse bank, ben het spuug en spuug zat. Ga morgen wat zilver en goud kopen.[/quote]

Niet vertellen waar u woont. Er loopt nogal wat gespuis rond dat er dol op is om die ouwe sok uit te schudden. Vandaar dat banken ook zijn uitgevonden. Om de (tijdelijk) overtollige centjes te stallen.

mb
mb
12 jaren geleden

Niet de woorden maar de daden verraden de ware aard.

jules
jules
12 jaren geleden

[quote name=”M. Brandenburg”]Direct in het begin kan je lezen wie degene zijn verantwoordleijk voor dit onderzoek, de moed schoof mij al direct in de schoenen. Want bij het lezen van deze namen weet je dat er direct tegen de schenen van de westerse landen zal worden geschopt.

Echter vol goede moed begon ik aan het rapport om direct bij het aantal landen dat kernwapens heeft te moeten afhaken.

Israel wordt genoemd als één van de landen die kernwapens heeft… Men vermoed idt, echter men heeft nooit bewijs hiervoor gevoinden. Israel gaat namelijk in op het onderwerp in, iets heel verstandigs in mijn ogen, daar alle omringende landen alle Joden van de aardbodem willen vagen. Dan laat je niet het achterste van je tong zien, in het opzicht van hoe je jezelf kan verdedigen. Niet alleen zegt men dat Israel kernwapens heeft, men zegt ook het aantal te weten… Nooit gegevens vrijgegeven, noooit een kernproef gehouden, geen greintje bewijs, maar volgens het rapport een feit. Hiermee zichzelf direct als ongeloofwaardig te bestempelen.
[/quote]

Israël geen kernwapens?!?Kom zeg doe niet zo naïef..

Het ik zal het anders vragen! Produceer eens wat onderzoeken dat het niet zo is? Laten zij overal internationale toezichthouders toe?

Als men tegen jou zegt dat er in de kerk geen kindermisbruik plaatsvindt… Zeg jij dan, klopt.. Want dat zeggen ze in het Vaticaan ook steeds!

Produceer eens onderzoeken en feiten die mij vertellen dat een land als Iran ooit een land heeft aangevallen?

Wij (westerse wereld) mogen met zijn allen gewoon kerncentrales neer zetten. En beslissen welke landen dat niet mogen?!? Denk je dat dat werkt?

Geloof jij nog steeds wat je verteld wordt in het nieuws of zo?

FuckDeBanken
FuckDeBanken
12 jaren geleden

Allemaal overstappen!!

[quote name=”John Do”]Fijn,betalen voor onze ondergang.Of zijn we in staat om het roer om te gooien?
Een ieder stapt over naar een andere energieleverancier,zorginstelling of wat dan ook,maar je bank blijft toch wel je bank he?[/quote]
Nee hoor, ik ben lekker overgestapt al voor dit bericht naar Triodos, wat nu een goede keuze blijkt, aangezien zij+ASN+NIBC de enigen zijn die volgens het onderzoek met geen enkele kernwapenproducent een financiële relatie hebben.

Revolution
Revolution
12 jaren geleden

Ik weet wat mij te doen staat….GEEN voeding meer voor dit bizarre verhaal. Mijn centjes van de bank en ik steek mijn tong uit!

J. Selten
J. Selten
12 jaren geleden

Misschien vandaar de term: explosieve groei ?

Red Skywalker
Red Skywalker
12 jaren geleden

[quote name=”Aardebewoner”][quote name=”Red Skywalker”]Heb net het grootste deel van mijn geld opgenomen en in de sok gedaan. Alleen het deel voor de vaste lasten (ook zoiets absurds, goed beschouwd) staat er nog op.
Bekijk het maar, valse bank, ben het spuug en spuug zat. Ga morgen wat zilver en goud kopen.[/quote]

Niet vertellen waar u woont. Er loopt nogal wat gespuis rond dat er dol op is om die ouwe sok uit te schudden. Vandaar dat banken ook zijn uitgevonden. Om de (tijdelijk) overtollige centjes te stallen.[/quote]

Geen probleem, de sok ligt niet onder het matras en zelfs niet in het huis waar ik woon. Waar dan wel? AH, dat blijft de vraag … 😉
Als banken inderdaad deden waar ze voor bedoeld waren, dan hadden we geen probleem, maar helaas.

Beyens Wim
Beyens Wim
12 jaren geleden

Beste, ik lees dat men spreekt over “investeringen”. Dit kan enkel indien u uw geld aan deze banken toevertrouwd. Ja, inderdaad “uw” spaargeld. Waarom ergert u zich dan? Er is alvast één goed alternatief nl. de Triodos Bank. Sinds ik klant ben is mijn ergernis erg verminderd. Meer kan ik momenteel niet doen. (klant worden en de boodschap verspreiden)
Groetjes en een fijne dag gewenst,
Wim

shakespear
shakespear
12 jaren geleden

Kom op nou mensen het is toch wel logisch dat wanneer er een atoombom op ons kikkerlandje valt, wij een grotere nodig hebben om ons te verdedigen.

Back to top button
27
0
We lezen graag je reactie!x