De meeste burgers die geloven in een betrouwbare overheid, denken dat verkiezingsfraude enkel voorkomt in landen met totalitaire regimes.
Sommigen menen dat het ook in de Verenigde Staten voorkomt, waar de stemmen aankomende november geteld gaan worden door het Spaanse bedrijf Scytl.
VVD-prominent Frits Bolkenstein zei ooit dat het politiek geoorloofd is om de publieke opinie via de media dusdanig te masseren, dat deze rijp wordt gemaakt voor het doorvoeren van bepaalde beleidsbeslissingen.
Teleurstelling
De VVD is de grote winnaar van de Tweede Kamerverkiezingen geworden: de liberalen zijn uitgekomen op 41 zetels. Tweede partij van het land wordt de PvdA met 39 zetels. De enige nieuwe partij die de Kamer betreedt is 50Plus.
De andere partijen haalden de kiesdrempel niet. Pas als je alle stemmen van de tien kleinste partijen bij elkaar optelt zouden ze samen goed zijn voor één zetel. De teleurstelling bij de partijen die de kiesdeler niet haalden is dan ook erg groot.
De lokale Amsterdamse televisiezender AT5 berichtte over verkiezingsfraude in de Nederlandse hoofdstad. “Raar. De uitslag van Amsterdam wordt bekendgemaakt terwijl ze hier en daar nog tellen. Hoe zit dat?” aldus de zender op donderdagochtend.
Uitslagfraude
“NPO-verslaggever Jan Roos meldt grootscheepse uitslagfraude in Amsterdam-Oost,” schreef GeenStijl om 00.40 uur. Roos twitterde: “Het malle is dat een half uur voordat Amsterdam de uitslag doorgaf de stembiljetten in stembureau MusiQ nog op tafel lagen. #raarrrr”
Terwijl AT5 nog wachtte op de laatste stembureaus meldde de NOS al via het ANP de einduitslag van Amsterdam. Het Parool liet vlak na middernacht al op zijn liveblog weten ‘dat de stemmen in Amsterdam allemaal geteld zijn’.
Na 01.00 uur bleek pas 96,3 procent van de stemmen in Amsterdam te zijn geteld. Er werd nog gewacht op liefst 17 stembureaus. Het uiteindelijke resultaat was pas in de ochtenduren bekend.
Rotterdam
Het ANP meldde de uitslag van Rotterdam al om 01.19 uur. NOS-nieuwslezer Herman van der Zandt las de cijfertjes keurig netjes op, maar ontdekte al snel dat er weinig van klopte. “Laten we deze maar snel vergeten,” aldus de zichtbaar vermoeide presentator. Om 01.51 uur kwam er een update van het bericht met de correctie dat het pas om 80 procent van de stemmen ging in de tweede stad van Nederland. De vraag is nu hoe de telling in de rest van het land is verlopen.
Bron: AT5.nl via Argusoog.org Foto: Reuters
Gerelateerd:
- Schijnverkiezingen in een schijndemocratie (video)
- ‘Propagandatechniek Grote Leugen ingezet tijdens presidentsrace VS’
- ‘Door geld als schuld is elke coalitie op voorhand ongeloofwaardig’
- SOPN: de Staat der Nederlanden is ongrondwettelijk
- Amerikaanse presidentsrace in handen van Spaanse bedrijf Scytl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Terwijl een rijles 70 euro per uur moet gaan kosten, kunnen statushouders gratis een rijbewijs halen
De waarheid komt nu aan het licht: Hoe Amerika de opkomst van ISIS in Syrië en Irak aanwakkerde
Dokter waarschuwt voor ziekmakende chemtrails. Bekijk deze video, zolang het nog kan
Grote verontwaardiging na arrestatie Telegram-topman Doerov in Frankrijk: ‘Dit is waanzin’
Coca-Cola lanceert propagandacampagne over aspartaam
Slip of the tongue Ursula von der Leyen: ‘Er zijn al meer dan 100.000 Oekraïense militairen gedood’
‘Meesterschaker’ Poetin doet wat EU nalaat: Italië helpen bij coronacrisis. ‘Dit zie je niet bij de NOS’
Als deze onzalige EU-plannen van Kaag waren doorgevoerd, zouden we daar voor altijd aan vastzitten
Data-analist trekt aan de bel bij Omtzigt: ‘Ik vind het een schande en hoop dat u actie onderneemt’