Erytritol (E968), het belangrijkste bestanddeel van de populaire zoetstof Truvia, blijkt te werken als een pesticide. Onderzoekers hebben ontdekt dat fruitvliegjes na het eten van erytritol of Truvia veel sneller sterven dan vliegjes die andere zoetstoffen krijgen. De ontdekking is te danken aan een basisscholier.
Fruitvliegjes die Truvia consumeerden leefden gemiddeld 5,8 dagen, terwijl vliegjes die de zoetstof niet aten tussen de 38,6 en 50,6 dagen oud werden. De studie is gepubliceerd in het tijdschrift PLOS ONE.
“Hoe meer erytritol fruitvliegjes consumeren, hoe sneller ze sterven,” zei hoofdonderzoeker Sean O’Donnell van de Drexel-universiteit in Philadelphia. Wetenschappers willen onderzoeken of de zoetstof op grote schaal kan worden toegepast als bestrijdingsmiddel.
Het onderzoek is te danken aan het zoontje van één van de onderzoekers. Toen zijn ouders besloten minder suiker te eten en over te stappen op kunstmatige zoetstoffen, wilde Simon D. Kaschock-Marenda uit groep 8 er onderzoek naar doen voor een schoolproject.
“Hij wilde testen hoe gezond zoetstoffen zijn,” aldus vader Daniel R. Marenda. Simon en zijn vader gingen naar de supermarkt en kochten iedere zoetstof die ze maar konden vinden. Daarna voerden ze fruitvliegjes in een laboratorium verschillende zoetstoffen. Na zes dagen kwam Simon tot de ontdekking dat alle vliegjes die Truvia hadden gegeten waren gestorven.
Uit experimenten bleek later dat erytritol, een door de EU goedgekeurde hulpstof, verantwoordelijk was voor het dodelijke effect van Truvia op de vliegjes. De onderzoekers willen de zoetstof nu gebruiken voor het ontwikkelen van een natuurlijk bestrijdingsmiddel.
In Nederland en België wordt Truvia in bepaalde voedingsmiddelen verwerkt. Het patent ligt grotendeels bij Coca-Cola. De stevia-zoetstof is op de Europese markt gebracht door chemiereus Cargill.
[CBS News]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Leven we in een simulatie? NASA-natuurkundige zegt van wel (en dit is volgens hem het bewijs)
Exclusief: Britse overheid brengt meer informatie over UFO’s naar buiten
Finland geeft toe: Mexicaanse griepvaccin veroorzaakt chronische zenuwziekten
“Wetenschappers staan op het punt de geheime tombe van koningin Nefertiti te vinden”
‘Het boek 1984 was de eerste serieuze waarschuwing, en dit één van de laatste voordat de Dystopie een voldongen feit zal zijn’
Arts slaat alarm: Foetale sterfte met bijna 2000 procent toegenomen sinds uitrol coronaprik
Federal Reserve en banken moeten na twee jaar strijd geheimen prijsgeven
“Hegemonie wankelt”: Gaan Iran, Rusland en China de Amerikaanse dollar naar de rand van de afgrond drijven?
Winterdip? Met hypnose in minder dan een uur je energie terug