Gepensioneerd huisarts Michael Smulders stuitte op een opmerkelijke advertentie van Pfizer, bekend van de honderdduizendmiljoentriljard procent effectieve coronavaccins.
‘U weet uiteraard hoe COVID-19 levens heeft ontregeld. Maar dat virus is niet het enige virus dat langdurige klachten kan veroorzaken. Het RS-virus ook’, schrijft de farmareus in een gepromoot bericht op sociale media.
Pfizer bakt het bruin, merkt Smulders op. “Minder opkomst voor de boost? Op LinkedIn worden we weer rijp gemaakt voor een nieuwe vaccinatiecampagne en daarbij liegt Pfizer dat het gedrukt staat.”
Gelukkig hebben we de screenshots nog:

Met de neus op de feiten gedrukt
Wie op de advertentie van Pfizer klikte, kreeg de volgende tekst: ‘Het RS-virus is een onderschatte dreiging voor ouderen en kwetsbare volwassenen. Het RS-virus roept vooral beelden op van overvolle kinder-ic’s. Dat is inderdaad elke herfst en winter een probleem: jaarlijks belanden zo’n 1700 geïnfecteerde neonaten op de ic. Toch treft dit virus niet alleen de allerkleinsten’.
Smulders drukt de vaccinmaker met de neus op de feiten: het aantal levend geboren kinderen in Nederland was vorig jaar ongeveer 165.000. Van de kinderen jonger dan één jaar moet ongeveer 0,8 tot 1,8 procent worden opgenomen in het ziekenhuis vanwege RSV. En jaarlijks komen naar schatting 150 tot 200 kinderen met een RSV-infectie op de kinder-ic.
Miskleun
“Gewoon een leugentje om bestwil. Cijfers keer 10,” benadrukt arts Smulders.
Binnen een kwartier haalde Pfizer de ‘miskleun’ van de site. Dat spaart hem een ritje naar de Reclame Code Commissie.
Nou nou , dat is snel! De miskleun van Pfizer is been een kwartier van de site gehaald. gelukkig had ik nog een screenshot pic.twitter.com/WqPJKMIjEe
— Dokter Michael Smulders (@dokter_michael) November 10, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






In Canada plegen mensen euthanasie omdat ze geen geld hebben voor een huis
“We zijn geschokt”: 85% tampons en hygiëneproducten besmet met giftige onkruidverdelger van Monsanto
Bekentenissen van een weerman: bij de NOS overdrijven we graag. Zelfs tijdens het weerbericht word je bedot
Kijk: Australische senator haalt vernietigend uit naar ‘schurken’ van het World Economic Forum
Miljardenverspilling: helft geneesmiddelen wordt verkeerd gebruikt
Het object is donkerbruin of zwart van kleur en lijkt op een ruimteschip. UFO gezien door piloot, Pakistan stelt onderzoek in
‘Brussel kan de rambam krijgen, verwerp de plannen van PvdA-mastodont Timmermans’
De JSF is een verschrikkelijk toestel. Kijk wat de Australische luchtmacht zegt over dit mislukte vliegtuig
Timmermans wil je verplichten je huis te verhuren: ‘Ik ben mij helemaal debiel geschrokken’