Dinsdagavond hield het Jeugdjournaal een kinderpersconferentie over de coronamaatregelen met premier Rutte en coronaminister De Jonge. In de zaal zaten acht kinderen die vragen stelden aan het tweetal.
Tijdens de persconferentie deed De Jonge een aantal opzienbarende uitspraken, die feitelijk niet juist bleken te zijn. Arts Jolette Blind besloot actie te ondernemen en heeft aangifte gedaan van integriteitsschending door de minister. “Ik vind het stuitend en schadelijk dat kinderen angst aangejaagd wordt en een verantwoordelijkheidsgevoel aangepraat wordt voor de gezondheid van hun ouders en grootouders. Hiermee horen zij niet belast te worden.”
Onjuist
De Jonge zei onder andere dat ‘veel mensen maar een beetje ziek worden van corona’. Blind: “Dat is onjuist. Weinig mensen worden een beetje ziek van corona, en veel mensen merken helemaal niet eens dat ze corona hebben.”
De CDA’er zei ook dat ‘we maatregelen moeten nemen, omdat anders alle vaders en moeders en alle opa’s en oma’s ziek worden, en een flink deel van hen in het ziekenhuis belandt’. “Dat is een onwaarheid,” stelt de arts. “Slechts heel weinig mensen worden ziek, namelijk 2%, en een klein deel daarvan komt in het ziekenhuis, namelijk minder dan de helft daarvan.”
Misdaad tegen de menselijkheid
Wat de kinderen nu aangedaan wordt, heet in de jeugdpsychiatrie parentificatie en is schadelijk voor de ontwikkeling, aldus Blind. “Dat de regering dit doet, acht ik een misdaad tegen de kinderen en tegen de menselijkheid.” Ze eist rectificatie. Parentificatie houdt kortweg in dat een kind veel te vroeg de rol van volwassene op zich heeft genomen op emotioneel en sociaal gebied.
De arts ontvangt veel steunbetuigingen. Zo zegt oud-verpleegkundige Marga Bult: “Ik ondersteun uw brief/mail van harte.” Programmamaker Flavio Pasquino reageert: “Benieuwd wat deze klacht teweeg gaat brengen, want hij klopt als een bus.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zes verrassende feiten over de avocado
NOS is de Nederlandse versie van CNN. In dit filmpje wordt onze staatsomroep vakkundig gefileerd
De aanslagen op 11 september 2001 waren een show, een schijnvertoning. Dit zei acteur Rik Mayall kort voor zijn plotse dood
Trump ziet verband tussen vaccinaties en autisme
RIVM per brief om opheldering gevraagd over wijzigen data over sterftecijfers en verwachte sterfte
Wetenschapsjournalist plaatst fophef over ‘levensgevaarlijke’ hitte door ‘klimaatverandering’ in Nederland in perspectief
Conferentie over manipulatie door Hollywood
Nederland en België tellen ruim 200 krachtplekken uit de prehistorie. Hier vind je er een aantal bijzondere
Gates en Epstein waren ‘heel close’ en ontmoetten elkaar tijdens geheimzinnige bijeenkomsten