Farmareus AstraZeneca en de Oxford-universiteit onderbreken hun proeven. Bij één van de proefpersonen is namelijk een onverklaarbare ziekte geconstateerd, schrijft de medische nieuwssite Stat News. AstraZeneca zegt in een verklaring dat de onderbreking een ‘routinebehandeling’ is. Het is niet bekend hoelang de proeven zullen stilliggen.
In een eerdere testfase kreeg 60 procent van de proefpersonen last van bijwerkingen zoals hoofd- en spierpijn, en koorts. Dat is volgens AstraZeneca ‘normaal’. Een ingewijde liet aan Stat News weten dat de onderbreking invloed heeft op andere vaccintesten van de farmaceut en proeven van andere vaccinontwikkelaars.
Nadat het nieuws bekend was gemaakt, ging de koers van het bedrijf hard omlaag.
Dat belooft wat
Spreker Bob de Wit reageert: “Een proefpersoon is goed ziek geworden tijdens de studie van AstraZeneca naar het vaccin dat Nederland heeft gekocht. De studie is daarom stilgelegd. ‘Routine’, zegt het bedrijf. Komt dus kennelijk vaak voor. Dat belooft wat.”
Zorgpersoneel dat zich straks weigert te vaccineren tegen corona, kan bovendien een verbod krijgen om op bepaalde afdelingen te werken. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen noemt niet inenten ‘onverstandig en onacceptabel’. Een vaccinatieplicht komt er niet.
Deze beperking schiet bij opiniemaker Samira Tarrass in het verkeerde keelgat: “De vaccinatie gaan we u niet verplichten, maar we gaan uw leven wel onmogelijk maken indien u zich niet laat vaccineren. Zelfs uw werk moet eraan geloven.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Jonge geeft toe dat AstraZeneca-vaccin linke soep is
Deze boer dreigt het hele stikstofbeleid op zijn gat te laten vallen
Hoe een machtige lobbygroep het volk onnodig bang maakt voor Iran
De New Reality Show met Lilou Mace
Historisch record in Siberisch koud Spanje: -36 graden!
Minister Slob wil kinderen testen op school: ‘Complete waanzin!’
Ze beschadigen de levende cellen in ons lichaam. Dit is wat je niet mag weten over mobiele telefoons
Hongarije waarschuwt: ‘Brussel bereidt zich voor op langdurige oorlog in plaats van vrede’
Huisarts fileert prikbeleid: ‘Een zeer ondoelmatige en extreme overreactie’