Alle buitenlandse troepen, inclusief troepen uit de Verenigde Staten, die Syrië zonder uitnodiging binnengaan, zijn indringers. Dat heeft de Syrische president Bashar Assad gezegd tegen Chinese media.
Hij merkte op dat niemand Amerikaanse troepen toestemming heeft gegeven om naar Manbij te gaan.
Op de vraag of Damascus de deur heeft opengezet voor Amerikaanse troepen in Manbij antwoordde Assad: “Nee, dat hebben we niet gedaan.”
Puinhopen
“Wat gaan ze doen? Vechten tegen Islamitische Staat? De Amerikanen hebben vrijwel iedere oorlog verloren,” zei de president.
“Ze hebben verloren in Irak en moesten zich uiteindelijk terugtrekken,” vervolgde hij. “Zelfs in Somalië, in het verleden in Vietnam en in Afghanistan.”
Overal waar de VS troepen naartoe stuurt ontstaan puinhopen, benadrukte Assad. “Ze zijn erg goed in het veroorzaken van problemen, maar slecht in het bedenken van oplossingen.”
Probleem
Het Pentagon bevestigde begin deze maand dat Amerikaanse troepen naar Manbij zijn gestuurd om te voorkomen dat de door Amerika gesteunde Koerdische troepen en rebellen die worden bewapend door Turkije elkaar te lijf gaan.
“Zonder buitenlandse inmenging zal de Syrische oorlog binnen enkele maanden voorbij zijn,” merkte Assad op.
“Die buitenlandse inmenging is nu juist het probleem,” ging hij verder.
De Syrische president zei dat regeringstroepen vlak bij Raqqa, het bolwerk van IS, zijn.
[SANA]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Zorgen over ontwikkelingen rond digitale euro: ‘Dit is niet alleen zorgelijk, dit is heel eng!’
Leef vanuit je hart
Betrapt: Pentagon betaalde pr-firma honderden miljoenen om nepfilmpjes van terroristen te maken
Farage onthult EU-complot in film over Bilderberg. Ontdek wat ze van plan zijn
Trump wil korte metten maken met de gendergekte en het verminken van kinderen: ‘Geweldig’
Artsen over de hele wereld zien vreemde dingen bij jonge mensen
Nobelprijswinnaar: ‘Einde corona-pandemie nabij, meeste mensen immuun’
Presentatrice: ‘Vaccins kunnen autisme veroorzaken’
Bhutan: biologische landbouw is weg naar geluk