Great ResetBinnenland

Nederland geeft absurd genoeg meer dan de HELFT van het coronaherstelfonds uit aan klimaatdoelen

Help anderen door deze info met iedereen op je social netwerk te delen!

De bekende uitspraak “never waste a good crisis” heeft de Europese Unie wel degelijk ter harte genomen. De gezondheidscrisis bood namelijk een kans en die heeft Brussel met beide handen aangegrepen, zei Johan Dessing (FVD) onlangs in de Eerste Kamer.

De zogenaamde NextGenerationEU-regeling en het nieuwe Meerjarig Financieel Kader zijn gepresenteerd als tijdelijke noodmaatregelen om het coronafonds te ondersteunen. In werkelijkheid hebben ze een precedent geschapen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Voor het eerst in de geschiedenis leent de Europese Commissie honderden miljarden euro’s op de kapitaalmarkt namens alle lidstaten. Nederland verliest daarmee het laatste beetje financiële soevereiniteit die het nog had.

Collectieve schulden

Deze collectieve schulden, hoe het ook zij, zijn nu een voldongen feit. De coronacrisis verdwijnt nog verder van het toneel wanneer we zien hoe elke individuele lidstaat zijn nationaal herstelplan moet vormgeven.

Ten minste 37 procent van het herstelplan moet uitgegeven worden aan klimaat- en milieudoelstellingen: de groene transitie. Nederland heeft zelfs besloten om 55 procent van zijn Herstel- en Veerkrachtplan uit te geven aan klimaatdoelen.

Forum voor Democratie vraagt zich af hoe dit een zogenaamd herstel van de coronacrisis zou bevorderen. Men zou immers kunnen denken dat het herstel van de zorgcapaciteit en eventuele verdere investeringen in de zorg meer kunnen bijdragen aan het herstel van de gezondheidscrisis.

Rookgordijn

Het NextGenerationEU-plan is een wassen neus, een rookgordijn, stelde Dessing. Het is een volgende stap naar een federalisering van de Europese Unie. Uiteindelijk moeten we spreken van een politiek doel: de volledige overdracht van soevereiniteit van individuele lidstaten naar de EU die met financiële middelen wordt uitgevoerd. Maak landen financieel afhankelijk en je maakt ze daarmee ook politiek afhankelijk.

Met de uitgave van deze eurobonds staat de Nederlandse belastingbetaler garant voor een collectieve Europese schuld en verliest zo nog meer soevereiniteit, laten we daar niet omheen draaien, benadrukte Dessing.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

Interessant

Vind je dit goed?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 57 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

43 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Hein
Hein
5 maanden geleden

En hoeveel verdwijnt er bij de heren in hun zakken? links of rechtsom worden we besodemieterd.

Andre Breems.
Andre Breems.
5 maanden geleden

Uit het gedrocht EU en alle beslissingen die Pinokkio heeft genomen ten gunste van Brussel nietig verklaren.

Herman de Graaf
Herman de Graaf
5 maanden geleden

Het meest ergerlijke is de machteloosheid waarmee je als burger aan de kant staat te kijken dat geld wat is bedoeld voor een bijdrage aan het welzijn van ons allen, verkwanselt wordt aan de hobby van enkele debielen.
Die macht ligt in verkeerde handen.
Zie maar dat je die macht over je middelen weer terugkrijgt.
Ik denk dat een kortdureende, doortastende herstelaktie de enige oplossing is.

Eelke Piers
Eelke Piers
5 maanden geleden

Ze gooien het geld dus gewoon over de balk.
Ik had net anders verwacht

Lawke
Lawke
5 maanden geleden

Als bevolking, belastingbetalers, samen, moeten we meer van onze regeringen eisen. We geven ze vrij spel, een te lange leiband, terwijl de onze korter en korter wordt, en we enkel nog droge brokken krijgen. Ze gooien het geld naast onze stapel.

Rombout
Rombout
5 maanden geleden

Er was geen coronaschade. Dit was om Italië 200 miljard te gegeven. Pure oplichting en corruptie. In de oorlog zou Rutte de doodstraf gekregen hebben.

Ruttler wil geen oorlog LOL
Ruttler wil geen oorlog LOL
5 maanden geleden

Dat inkopen voor die baan heeft het nodige gekost. Waren eerst blij van deze gast af te zijn, maar de gekte neemt alleen maar toe

Dwarsje
Dwarsje
5 maanden geleden

Daar gaat onze rijkdom waar we 10-tallen jaren voor geknokt hebben, je zou ze op willen “knopen” die politici die maar denken dat alles maar mag en kan.

Betaal Bewust Contant
Betaal Bewust Contant
5 maanden geleden

De EU machtsgreep mag blijkbaar (ons) wat kosten.

Over de baten zullen we het maar niet hebben, die zijn er namelijk niet, niet voor ons althans.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
5 maanden geleden

Gezien de winst van D66 vindt Nederland het wel lekker uitgewoond, leeggeroofd en besodemieterd te worden door de WEF posterboys.

Johan Bosman
Johan Bosman
5 maanden geleden

Nederland is al lang niet soeverein meer. Ik noem slechts één voorbeeld: sedert de invoering van het Europees Stabiliteits Mechanisme (het ESM-verdrag) is het Nederlandse parlement haar koningsrecht (dat is de verdeling van het belastinggeld) aan Brussel kwijtgeraakt. Als Brussel om 5 miljard vraagt dan heeft Nederland zich er toe verplicht om dat bedrag binnen één week (!) over te maken. Waarmee duidelijk is dat onze financiële soevereiniteit tegenwoordig in Brussel ligt. Dit betekent ook dat onze parlementariërs in feite wel naar huis kunnen gaan.

Over dit soort praktijken denk ik net zo als het Russische ministerie van buitenlandse zaken doet: de onderdanen (nee, we zijn geen burgers) van de EU-landen zijn het slachtoffer van de internationaal opererende maffia (de EU) die niets anders beoogd dan het overhevelen van belastinggeld van de lidstaten naar de fijnsmakige “elite”.

Daarom heeft stemmen in Nederland geen enkele zin want om te kunnen stemmen dient een land in de eerste plaats soeverein te zijn.

NooT
NooT
5 maanden geleden

Het zijn en blijven ratten.

George
George
5 maanden geleden

Als de sodemieter een NEXIT want Nederland gaat naar de gallemiezen.
We moeten ons niets meer aantrekken van z.g. ‘bindende verdragen’. Die zijn slechts bedoeld om druk uit te kunnen en blijven uitoefenen omtrent cruciale kwesties die ons alleen maar geld kosten en niets opleveren!

Weg met het parasitaire Brusselse bolwerk dat ons gebruikt als pinpas en ons chanteren met torenhoge boetes die totaal niet relevant zijn.

Wanneer krijgt de menigte in dit land een keer de slaap uit in plaats van zich naar de complete destructie van een zich ooit zelfrespecterend volkje te laten leiden.
Werkelijk onbegrijpelijk!!!!!!!!!!!

En zet die Frau Hitler met haar Nazi ‘hofhouding’ achter de tralies.

Greet Resist
Greet Resist
5 maanden geleden

de aangerichte covidterreurschade is met geld alleen niet te herstellen

Jroam
Jroam
5 maanden geleden

Wat mij vreselijk teleurstelt, is dat al die huichelaars hun grote kapsones waffel niet meer open (durven) doen, wanneer ze door de mand vallen.
Zodra ze van het podium flikken.
Of zodra ze verwijderd worden achter het raam vandaan.
Hoe je het wend of keert, het blijken allemaal slettenbakken zonder ruggengraat.
Handig natuurlijk om maar in iedere positie te positioneren, die de betalende klant maar wenst.

Poekie
Poekie
5 maanden geleden

Degene met die beflap had van ijzer moeten zijn dan had men de sleutel weg kunnen gooien

Bella
Bella
5 maanden geleden

https://www.rekenkamer.nl/actueel/nieuws/2025/06/17/12-eu-lidstaten-voldoen-niet-aan-schuldennorm

Duitsland is ook al kapot dus die schulden kunnen nooit worden voldaan, eigenlijk is de eu niet meer dan een verloren zaak wat op het punt staat om om te vallen.

Defender
Defender
5 maanden geleden

Als het zo is dat betekent dan zitten vast aan Europa dan komen er niet af dus nederland is de melkkoe daarom wordt alles zo duur en als we er uit stappen zijn de gevolgen niet te over zien voor nederland financieel we langzaam gewurgd

de leugen regeert
de leugen regeert
5 maanden geleden

Trap die hele EU kopstukken en WEF aanhang hun eigen gemaakte naar zwavel stinkende beerput in stelletje Duivel aanbidders

Boorzalf
Boorzalf
5 maanden geleden

De deugschapen hebben gekozen voor hun eigen ondergang, succes Nederland.

nietjemoeder
nietjemoeder
5 maanden geleden

Zolang iedereen maar rustig op zijn k*t blijft zitten, verdienen die alle ellende die op ze afkomt. Welterusten…..

Eric
Eric
5 maanden geleden

Ik moet zeggen, dit is wel een hele mooie foto van Mark Rutte. Het is em tot de tenen uit

gerritje
gerritje
5 maanden geleden

t zou me eigenlijk verbazen als ze t geld uitgaven waar het voor bedoeld was , velen denken nog steeds dat de wegenbelasting naar de wegen gaan enz ……….nee hoor waar ze t maar kunnen gebruiken voor de eigenbelangen

Jack
Jack
5 maanden geleden

ALLES is een rookgordijn, oftewel zoals ze in the USA zeggen; Smoke and Mirrors….

Joke
Joke
5 maanden geleden

Wat is het toch een naar gevoel dat dat allemaal achter onze rug gebeurt

Jan
Jan
5 maanden geleden

Niet in mijn opdracht !!!

Back to top button
43
0
We lezen graag je reactie!x