Rusland heeft de Oekraïense luchtverkeersleiding ervan beschuldigd vlucht MH17 van Malaysia Airlines over het conflictgebied te hebben gestuurd waar het vliegtuig vorige maand werd neergeschoten.
De Russische VN-ambassadeur Vitaly Churkin eist dat Kiev alle informatie vrijgeeft over de communicatie tussen de Oekraïnse luchtverkeersleiding en het ramptoestel. Het passagiersvliegtuig met aan boord 298 mensen werd op 17 juli uit de lucht geschoten boven de regio Donetsk in het oosten van Oekraïne.
De Oekraïense regering en haar bondgenoten stellen dat het toestel is geraakt door een raket die werd afgevuurd vanuit het rebellengebied. Volgens Rusland is daar geen bewijs voor. De Russen vinden het zorgelijk dat Kiev weigert de transcriptie vrij te geven van gesprekken tussen de luchtverkeersleiding en de bemanning van vlucht MH17.

“Er is niets bekend over de gesprekken tussen Oekraïense luchtverkeersleiders,” zei Churkin. “Ze moeten de opnames vrijgeven zodat we kunnen onderzoeken waarom ze het Maleisische toestel over het conflictgebied stuurden.”
Het Westen heeft gezegd dat pro-Russische rebellen het toestel uit de lucht hebben geschoten met een Boek-raketsysteem. Hooggeplaatste Russische legerfunctionarissen stellen op hun beurt dat de rampvlucht is neergeschoten door het Oekraïense leger.
Volgens Churkin worden de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie ICAO en de Interstatelijke Luchtvaartcommissie (MAK), de organisatie die het Russische luchtruim in de gaten houdt, tijdens het onderzoek aan de zijlijn gezet. De ambassadeur heeft inmiddels de hulp van de VN ingeroepen.
Luchtvaartjurist Arthur Flieger heeft gezegd dat de Oekraïense autoriteiten en Eurocontrol mogelijk medeaansprakelijk zijn voor de ramp met vlucht MH17. Hij wijst erop dat de Oekraïense autoriteiten vóór de crash van MH17 het luchtruim beneden 32.000 voet in het zuidoosten van het land al hadden gesloten. Vlucht MH17 vloog op een hoogte van 33.000 voet toen het werd neergeschoten. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA had Amerikaanse carriers eerder al verboden om over het gebied te vliegen, ongeacht de hoogte.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bewerkt vlees uit de supermarkt verhoogt het risico op kanker. Dit is het definitieve bewijs
Men gaat over lijken: Hoe Big Pharma ziektes bedenkt en vermarkt
Nieuw eiland verrijst voor Duitse kust
Welke van de 2 kies jij: angst of HOOP voor de toekomst?
Verzet tegen mondkapjes op school: ‘Deze angstpandemie moet per direct stoppen’
Gideon van Meijeren spreekt bij grote demonstratie in Leeuwarden tegen wereldorde: ‘Ze overspelen hun hand’
Poetin en Medvedev verwijzen allebei naar Men in Black. Wie zijn deze mysterieuze ‘mensen’?
“Aanslag Charlie Hebdo draagt stempel van geheime diensten”
Chaos na terreuraanslagen in hartje Londen. Zie hier hoezeer de stad in de greep van terreur is