Israël is inmiddels begonnen met het vaccineren van kinderen tussen vijf en 11 jaar. Is dat waar we in Nederland ook naartoe zullen gaan?
Het is maar de vraag of het verstandig is en of we het met z’n allen verstandig vinden om gezonde kinderen te gaan vaccineren die geen onderliggende ziektes hebben, zei kinderarts en OMT-lid Karoly Illy in Goedemorgen Nederland.
“Vooral omdat die gezonde kinderen zelf niet tot nauwelijks ziek worden van het virus,” vervolgde Illy. “En dan zou je dat eigenlijk alleen maar doen voor die beroemde vaccinatiegraad.”
‘Kans groot dat OMT adviseert kinderen onder de 12 jaar met zwakke gezondheid te vaccineren’ https://t.co/cbScG87d4p #WNL pic.twitter.com/V97zXUthPc
— WNL Vandaag (@WNLVandaag) November 23, 2021
“Dat vinden we, zoals de cijfers nu liggen, geen goed idee,” aldus het OMT-lid.
“Niet zozeer de cijfers van de samenleving als wel de cijfers van de veiligheid van het vaccin,” lichtte hij toe. “Er is relatief weinig bekend nog over de veiligheid van het vaccin. Dat betekent dat voordat je echt gezonde kinderen dat gaat aandoen, een vaccin gaat aandoen, je wel heel erg zeker moet weten dat het ook veilig is.”
“En op dit moment is er een hele kleine studie met ongeveer 1500 kinderen gedaan. Dat is echt heel weinig,” benadrukte Illy.
Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons voegt toe: “Maar niet alleen bij kinderen, Karoly Illy. Ook de bijwerkingen en langetermijneffecten bij volwassenen zijn nog ‘relatief onbekend’.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Advies Hoge Raad: veroordeling van Willem Engel voor oproep om te demonstreren tijdens corona is onjuist
De Jonge weigerde als minister van VWS document over overlijdensgevallen na eerste COVID-19-vaccinatie te openbaren
Gratis geld voor iedereen? Zwitserland stemt over basisinkomen van 2200 euro
Joris Luyendijk fileert financiële wereld in ‘Dit kan niet waar zijn’: “Banksector lijkt op Sovjet-Unie”
Arts die kanker geneest wint van invloedrijke gezondheidscommissie
Cannabis kan zelfs de meest ernstige vormen van epilepsie behandelen. Bekijk de resultaten van dit unieke onderzoek
Van Haga over corona-enquête: ‘Ik vrees dat we nu te maken hebben met een doofpotcommissie’
Wat gebeurde er tijdens corona echt achter de schermen? Arts en oud-parlementslid Wolfgang Wodarg doet boekje open
Mexicaanse regering geeft geheime informatie Maya’s vrij