President Trump heeft onlangs met de Russische president Poetin besloten onmiddellijk te beginnen met onderhandelingen over de oorlog in Oekraïne. Bij de gesprekken over dit onderwerp worden Oekraïne en Europa tot nu toe niet betrokken.
VVD-leider Dilan Yesilgöz speelde dinsdag in Goedemorgen Nederland de angstkaart. “Als je denkt dat Poetin zou stoppen bij Oekraïne, dan denk ik dat je niet alleen heel erg naïef bent, maar dat je in de geschiedenis niet hebt opgelet.”
FRITS BAREND GEEFT OORLOGHITSENDE DILAN YESILGOZ (VVD) GESCHIEDENISLES (WAT EEN AFGANG VOOR YESILGOZ)???? ???? WNL Vandaag, 18 februari 2025
Frits Barend: “Wacht, ho, ho! Dat ben ik niet met je eens! Rusland is nooit Europa binnengevallen.” pic.twitter.com/knB16d2ds0
— Enough is Enough International (@internatio29851) February 19, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Op dat gebied heeft hij geen ongelijk
Frits Barend gaf haar vervolgens een lesje geschiedenis. “Ho, ho! Dat ben ik niet met je eens.”
Hij wees erop dat Rusland nooit Europa is binnengevallen. “Rusland is twee keer aangevallen vanuit Europa. Op dat gebied heeft hij geen ongelijk,” benadrukte Barend.
Alle remmen los
Rusland werd eerst binnengevallen door het leger van Napoleon en later nog een keer door de nazi’s.
Of zoals columnist Marianne Zwagerman opmerkt: bij de VVD zijn alle remmen los sinds Rutte de nieuwe salesmanager is van de Amerikaanse wapenfabrikanten.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Terwijl in Nederland keiharde lockdowns van kracht waren liet de overheid 45.000 ongevaccineerde asielzoekers toe
Tragedie: 10-jarig meisje krijgt 12 uur na Pfizer-vaccin hartstilstand, prikken stilgelegd
Enorm gat op Mars blijft gemoederen bezighouden. Is dit een ingang van een buitenaardse beschaving?
We zijn niet alleen in het heelal. Abductee vertelt openhartig over zijn ontvoering door aliens
NASA onderbreekt livestream door UFO in beeld. Wat mogen we niet zien?
‘NAM-top daagt Amerikaanse hegemonie uit’ (video)
‘Dat er honderdduizenden jonge Europeanen sneuvelen, kan die linkse, globalistische kliek geen moer schelen’
Panama Papers: Plannetje van George Soros en de CIA om Poetin zwart te maken mislukt
Rutte, Schoof en deze ministers reizen komende week af naar het WEF in Davos