Terwijl de afgelopen dagen honderden privéjets naar de VN-klimaattop in Egypte vlogen, zijn op de Zuidpool meerdere kouderecords gesneuveld. Op 16, 17 en 18 november werden records gebroken of geëvenaard. Op 18 november daalde het kwik tot -45,2 graden Celsius. Het vorige record stamt uit 1987. Toen werd het op dezelfde dag -44,7 graden. “Zeer koude dagen,” schrijft journalist Stefano Di Battista op Twitter.
Third daily minimum record in a row at South Pole Station
November 16 -46.0 °C previous -45.7 °C in 1987
November 17 -45.1 °C equal in 1999
November 18 -45.2 °C previous -44.7 °C in 1985
Very cold days pic.twitter.com/ijT6RaAUtO
— Stefano Di Battista (@pinturicchio_60) November 18, 2022
De winter van 2020-2021 op Antarctica was de koudste sinds de metingen begonnen in 1957. Je zou verwachten dat de mainstream media daar uitgebreid over berichten, maar niets is minder waar.
Slecht jaar
Het is een slecht jaar voor klimaatfanatici. In het Great Barrier Reef is de koraalbedekking nog nooit zo hoog geweest. Dat terwijl journalisten en hun ‘experts’ enkele jaren geleden nog waarschuwden dat het waarschijnlijk zou verdwijnen.
Volgens de meest recente satellietgegevens is de wereldtemperatuur al meer dan acht jaar vrijwel onveranderd gebleven.
Timmermans is teleurgesteld
Ondertussen vindt Eurocommissaris en vicevoorzitter van de Europese Commissie Frans Timmermans het slotakkoord dat is bereikt op de klimaattop in Egypte ‘een te kleine stap voorwaarts’. Volgens hem zijn te veel landen ‘bang om de nodige inspanningen te verrichten om klimaatverandering terug te dringen’.
Als je in 1977 op Facebook, YouTube of Twitter onder Jack Dorsey had geschreven dat er géén ijstijd op komst is, zou je zijn verbannen wegens het verspreiden van desinformatie.
If Facebook, YouTube, or Jack Dorsey’s version of Twitter was around in 1977 – they would’ve suspended anyone who denied there was an ice age coming – calling them climate deniers. pic.twitter.com/uVmHYfv7t1
— Catturd ™ (@catturd2) November 21, 2022
Zie je wel dat de aarde oververhit geraakt Greta?
Goed het klimaat verandert dus wel degelijk (kouder worden is OOK klimaatverandering). Maar het is dus wel extreem koud. Hebben ze hier in combinatie met de “broeikasgassen” al een verklaring voor gefabriceerd om het narratief levend te houden?
Ja, ook hier worden wij belazerd, er komt geen global warming maar een cooling down periode ! We leven in de matrix van de leugen.
Heel vervelend allemaal. Die verrekte zeespiegel wil maar niet stijgen, dat verduvelde noordpoolijs wil maar niet smelten, en die stronteigenwijze ijsberen willen ook maar niet uitsterven.