De Verenigde Staten zijn verantwoordelijk voor de huidige economische malaise in Irak, zo zegt een Amerikaanse analist.
Academicus James Henry Fetzer zegt dat Washington de 9/11-aanslagen in scène heeft gezet om Irak en andere landen in het Midden-Oosten te kunnen aanvallen.
In Irak wordt sinds vorige week massaal geprotesteerd tegen corruptie en werkloosheid.
CIA
“Dit is het effect van de 9/11-aanslagen, die zijn georkestreerd door de CIA, de neocons binnen het ministerie van Defensie en de Mossad,” zei Fetzer.
Het doel was om landen in het Midden-Oosten te verzwakken die Israëlische overheersing in de regio in de weg staan, aldus de academicus.
Hij zei dat Amerikaanse functionarissen na de aanslagen Irak binnenvielen omdat het land rijk is aan olie.
Zwarte bladzijde
“Het is schokkend en ontluisterend dat de VS zoveel schade heeft aangericht in het Midden-Oosten in opdracht van Israël,” zei Fetzer.
“De wereld zal nooit vergeten wat Amerika hier heeft gedaan en het zal voor altijd een zwarte bladzijde in de geschiedenis blijven,” vervolgde hij.
Toezeggingen
De protesten in Irak hebben al het leven gekost aan 104 mensen. Er raakten ook ruim 6000 mensen gewond, zo liet een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken weten.
Intussen lijkt de rust in de hoofdstad Bagdad wedergekeerd, nu premier Adel Abdel-Mahdi enkele toezeggingen heeft gedaan.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Luister naar ex-undercoveragent Robert, die bevestigt wat de ‘complotdenkers’ je hebben verteld
‘Berichtgeving Westerse media over Libie onjuist’
Episch: VN-ambassadeur confronteert Amerika tijdens spoedzitting over Syrië genadeloos met leugens
Kijk hoe deze fabuleuze kunstenaar een hele stad uit zijn hoofd tekent
Verontwaardiging na ‘schokkende’ aanval van Marion Koopmans op arts: ‘Bizar, deze beschadigingsactie’
VIDEO: “Fox News is gevaarlijker dan ISIS”
‘Ongelooflijke’ cijfers over de oversterfte in 2023: waarom staat dit niet bovenaan de politieke agenda?
3 Krachtige Stappen om NU een overvloed-mentaliteit te creëren
Jongeren slikken steeds langer antidepressiva