Een vuistdik rapport uit 1943 van de Amerikaanse inlichtingendienst OSS (Office of Strategic Services), een voorloper van de in 1947 opgerichte CIA, getiteld The Philips Concern staat vol beschuldigingen.
De interne politieafdeling bij elektronicaconcern Philips zou bijvoorbeeld nauw hebben samengewerkt met de Gestapo. Dat meldt Radio 1.
Verder luidde het dat ‘in het bedrijf fascisten werken of mensen met pro-fascistische ideeën’. Het rapport is ruim duizend pagina’s dik, voorzien van het stempel ‘geheim’ en werd recentelijk door een Duitse onderzoeker ontdekt in een archief in Washington.
Spionageoperaties
Uit het historische document blijkt daarnaast dat de Philips-top in 1942 aan het OSS heeft aangeboden het internationale netwerk van Philips te gebruiken als informatiebron en dekmantel voor spionageoperaties.
Waarop baseert het OSS haar aantijgingen? Waarom zocht Philips samenwerking met Amerikaanse geheime diensten? En waarom geeft het bedrijf zelf nog steeds geen volledige openheid van zaken?
Beluister hier de uitzending van het journalistieke onderzoeksprogramma Argos op Radio 1 over koopmanschap, spionage en dubbelspel.
Bron: VPRO.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Was de schietpartij in Orlando een false flag waarbij crisisacteurs werden ingezet?
Komt het grootste gevaar in Nederland van de Democraten?
Massaal gedeelde foto van vluchtelingen met IS-vlag die Duitse politie aanvallen is een leugen
Bereid je voor op de actiefste Tauriden-meteorenzwerm sinds 2005
‘Schwab ziet de mensheid als een kudde schapen die binnen de omheining moet blijven’
Boeren waarschuwen Rutte: ‘We gaan actievoeren op een manier die Nederland nog niet eerder heeft gezien’
11 verloren beschavingen en wanneer ze floreerden
Adviesrapport uit 2020: betrek NAVO bij pandemieën en klimaat
Australiërs smeken de wereld om hulp: ‘Dit is een officieel SOS-bericht’