
Op Samoa zijn alle kindervaccinaties opgeschort na de dood van twee peuters. De overheid heeft een onderzoek ingesteld.
Twee kinderen, allebei één jaar oud, stierven enkele minuten nadat ze het BMR-vaccin tegen bof, mazelen en rodehond hadden gekregen.
Het nieuws over de twee peuters begon zich te verspreiden nadat de ouders foto’s van het tweetal op Facebook hadden geplaatst.
Zonder toestemming
De minister van Volksgezondheid heeft inmiddels aangekondigd dat alle BMR-vaccins in het land teruggeroepen zijn.
Eén van de kinderen, een jongetje, werd zonder toestemming gevaccineerd.
“We waren nog geen minuut buiten toen ik zag hoe hij zijn hoofd liet zakken en zijn ogen sloten,” zei de moeder van het jongetje.
Het is gedaan met hem
“Ik rende terug naar het ziekenhuis,” vervolgde de moeder. “Ik huilde en keek toe hoe ze met hem bezig waren.”
“Ik vroeg: ‘Hoe gaat het met mijn baby?’ en de dokter zei: ‘Het is gedaan met hem’,” klonk het. “Ze deden niets om me gerust te stellen. Ze zeiden gewoon: ‘Het is gedaan met hem’.”
Nooit meer hetzelfde
Minister-president Tuilaepa Aiono Sailele Malielegaoi van Samoa zei dat één van zijn kleinkinderen jaren geleden iets soortgelijks had meegemaakt.
Hij zei dat zijn kleinzoon ‘nooit meer hetzelfde zal zijn en niet meer zal kunnen praten’.
Mel Gibson heeft drie vrienden die alle drie kanker hadden, maar nu helemaal kankervrij zijn: deze middelen namen ze
Het einde van geld
Ralf Dekker over Oekraïne-oorlog: ‘Veel van die dingen zijn gestaged’
Europarlementariër: ‘Worden hierom onze boeren uitgerookt?’
EU-commissarissen krijgen half miljoen voor vier maanden werk
Explosieve toename in ADHD-diagnoses komt vooral door marketing farmaceuten
Wat is er aan de hand met D66-Kamerlid Tjeerd de Groot?
Griekenland huurt Goldman en Rothschild in ‘om economie te helpen’
Palestijnse heldin in holst van de nacht opgepakt omdat ze opstond tegen Israëlische bezetter. Bekijk hier de beelden