D66-leider Rob Jetten heeft zijn kabinet rond. De namen van ministers en staatssecretarissen zijn bekend. Wetenschapsjournalist Arnout Jaspers heeft een aantal ministers op een rij gezet. “De poorten van de alfahel gaan open.”
Jetten heeft zelf nooit een baan buiten de overheid gehad en ProRail is geen echt bedrijf, begint hij zijn draad op X. Dan Jaimi van Essen, beoogd minister van Landbouw en nu klimaatwethouder in Deventer. Hij studeerde politicologie in Nijmegen en heeft nooit een echte baan gehad. Hij is alleen maar op een ministerie ‘adviseur’ geweest en lokaal politicus.
Rianne Letschert, beoogd minister van Onderwijs, studeerde rechten in Tilburg en heeft alleen juridische en bestuursfuncties gehad aan universiteiten.
Drie studies gedaan en niet afgemaakt
Sjoerd Sjoerdsma, minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft drie studies gedaan en niet afgemaakt, en alleen in de politiek gewerkt.
Minister van Klimaat en Groene Groei Stientje van Veldhoven studeerde beleid en bestuur in internationale organisaties in Groningen en heeft alleen gewerkt als ambtenaar en diplomaat in Brussel.
Minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Hans Vijlbrief studeerde algemene economie in Leiden en heeft alleen in de ambtenarij en politiek gewerkt.
Maakt niets uit
Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Elanor Boekholt was hoge officier in de Koninklijke Landmacht en is afgestudeerd in ‘veranderkunde’. Gevechtservaring: nul. Praktische vaardigheden: geen.
Jaspers merkt op dat Boekholt zich door haar eigen echtgenoot liet opvolgen als commandant van een vliegbasis. “Aan de Slag!”
“Ik gok dat geen van deze beoogd bewindslieden zelf een fietsband kan plakken of een stekker repareren. Maakt niets uit, volgens de deskundigen die ook allemaal bestuurskunde en politicologie gestudeerd hebben: bewindslieden zijn procesmanagers,” aldus Jaspers.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Superoplichter De Jonge leidt onze Kamerleden eenvoudig om de tuin’
‘BBB heeft haar handtekening gezet onder een coalitieakkoord waar ik me echt rot van ben geschrokken’
Britse Conservatieve Partij gefinancierd door Murdoch
FVD stelt vragen: ‘Deze schokkende cijfers zijn recent bekendgemaakt, maar u hoort of ziet er niets over’
Lokale fracties beginnen zich te roeren: ‘Onverantwoord om de vaccinatiecampagne te blijven continueren’
De Torian overunity magneetmotor (video)
Kijk: senator sloopt corrupte WHO, ‘suikeroom’ Bill Gates en ‘moordenaar’ Tedros
Afscheidstoespraak Rutte oogst veel kritiek: ‘Hij duldt geen tegenspraak’
Robocops slaan vreedzame kiezers tot moes tijdens Catalaanse referendum. Waarom hullen de Europese leiders zich in stilzwijgen?