De problemen stapelen zich op doordat het kabinet niet meer missionair is, zei GroenLinks-fractievoorzitter Jesse Klaver in Buitenhof. Er moet volgens hem ‘heel veel gebeuren’. Klaver zei dat het cruciaal is dat de klimaatnoodtoestand wordt uitgeroepen in Nederland.
“Heel concreet betekent dat dat we klimaat topprioriteit geven,” legde hij uit. “En de minister van Economische Zaken en Klimaat moet eigenlijk net zoals de minister van Financiën in Nederland doorzettingsmacht krijgen op al die klimaatmaatregelen.”
Tegenhouden
Als wordt bedacht dat het kabinet iets gaat uitvoeren wat niet in lijn is met de afspraken die we hebben gemaakt om klimaatverandering te stoppen, dan moet zo’n minister dat kunnen tegenhouden, aldus Klaver.
GroenLinks-Kamerlid Tom van der Lee wijdde een tweet aan de klimaatnoodtoestand en schreef erbij: “Klimaatschuld en -rechtvaardigheid is veel crucialer dan staatsschuld!”
Jullie moeten weg
Ondernemer Erik de Vlieger, bekend van de podcastcommunity De Kapiteinenlijn, haalt snoeihard uit: “Waarom weer de noodtoestand? Waarom moeten jullie als controlfreaken ons leven miserabel maken? Net als de fascisten uit de dertiger jaren. Jullie moeten weg. Weg uit ons leven.”
Waarom weer de noodtoestand? Waarom moeten jullie als controlfreaken ons leven miserabel maken? Jullie zaaien angst. Net als de fascisten uit de dertiger jaren. Jullie moeten weg. Weg uit ons leven
— ⚓️ Tweep des Vaderlands Kapitein de Vlieger #TdV (@DevliegerErik) September 19, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





President Kroatië is klaar met alle hysterie: ‘Er zijn genoeg mensen ingeënt’
Uitlaatgassen gelinkt aan autisme (video)
Vandaag bestaat niet
‘Megalomane’ techbedrijven lanceren censuuraanval op Forum voor Democratie: ‘Onacceptabel!’
Felle kritiek op nieuwe denktank met Barbara Baarsma: ‘Van de pot gerukte neocommunistische ideeën’
Burgers moeten mogelijk huis uit omdat Defensie er NAVO-bommen wil opslaan: ‘Wij voelen ons in de steek gelaten’
Onderzoek onthult: Hypnotherapie bewezen als snelste methode om te stoppen met roken
“Van een basisinkomen ga je heus niet luieren”
‘Deze vaccinatiecampagne wordt het grootste medische schandaal van deze eeuw’