De laatste tijd hoor je heel vaak dat er spontaan vrij agressieve tumoren optreden. De grote vraag is: gebeurt dat altijd of is er iets waardoor het vaker optreedt?
Hoe ontstaan tumoren? Alles draait om het DNA, de drager van onze genetische code waarop alle lichaamsfuncties verankerd liggen, ook of een cel gaat groeien of niet gaat groeien, legt emeritus hoogleraar Pierre Capel uit in een nieuwe videocolumn.
Wel degelijk invloed
Beschadigd DNA dat niet meer gerepareerd wordt, kan leiden tot een ongecontroleerde groei en tumorvorming. Het eiwit P53, de onderhoudsmonteur van ons DNA, herkent beschadigingen en repareert ze. Bij lage P53-activiteit vormen zich tumoren.
Capel verwijst naar een studie waaruit blijkt dat het spike-eiwit, dat in het prikkie zit, de reparatie van DNA-schade blokkeert. Het spike-eiwit heeft dus wel degelijk invloed op het hele DNA-reparatiesysteem, benadrukt hij. “Dit is een zeer belangrijke bevinding.”
Allerlei vreemde tumoren
De emeritus hoogleraar heeft in het verleden in zijn laboratorium samen met het RIVM proeven gedaan met het uitschakelen van DNA-reparatie. “Dan zie je dat een kleine dosis ultraviolet licht die normaal gesproken geen kwaad kan, werkelijk direct aanleiding geeft tot tumoren.”
“Dit is een hele serieuze zaak. Wat ik – en velen met mij – zien in de omgeving: een hoge frequentie van allerlei vreemde tumoren,” zegt Capel.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijken: ‘Deze politicus geeft één van de beste speeches die ik ooit heb gezien’
Klimaatfilm Al Gore zit tjokvol propaganda. NASA-wetenschapper maakt in dit boek gehakt van global warming-verhaal
Betalen met afval groot succes in Mexico-Stad
Cardioloog verwacht dat meer wielrenners moeten stoppen door hartproblemen: ‘Er is iets aan de hand’
De drie meest gespeelde Freecell spellen in Nederland van 2022
Advocaat laat zien: ‘Bijna 50.000 patiënten stierven kort na de covidprik’
SP: “Frauderende bankiers moeten hier net als in IJsland achter de tralies”
Tiener levenslang in rolstoel na vaccin tegen baarmoederhalskanker. Zo ziet haar leven eruit
Stikstofactivist Vollenbroek zit ‘gewoon’ aan tafel om de provincie Utrecht te helpen boeren van hun land te verwijderen