De Belgische professor Dirk Devroey, decaan geneeskunde en farmacie aan de Vrije Universiteit Brussel, vindt het geen slecht idee om – naar Chinees voorbeeld – een hotelquarantaine in te voeren voor mensen die besmet raken met corona. Dat zei hij maandag in het tv-programma Terzake.
In China zijn zeer strenge regels ingevoerd voor reizigers die het land binnenkomen. Zij moeten 14 dagen in quarantaine. Zo’n quarantaine zou volgens Devroey nut hebben omdat het ‘erg ontradend werkt en zeer efficiënt is’. Hij gaat zelfs nog een stap verder en vindt dat de mensen die in eigen land besmet zijn tijdelijk bij hun gezin weggehaald moeten worden en in hun eentje in een hotelkamer moeten verblijven. “Het grootste aantal besmettingen vindt plaats binnen het eigen gezin.”
“We gaan jou uit je gezin trekken en we gaan jou twee weken in een hotel zetten,” aldus Devroey.
“Het werkt ontradend. Als je weet dat je 2 weken in een hotelkamer moet, denk je meer na over reis. En het is efficiënt. Zelfs aan te raden bij mensen die besmet zijn met Britse variant, zodat ze hun gezin niet kunnen besmetten.”@dokter_devroey over hotelquarantaine #terzaketv pic.twitter.com/JvBhZ8F0zr
— Terzake (@terzaketv) January 18, 2021
Concentratiekampen
Professor Hendrik Vuye van de Universiteit van Namen reageert op Twitter: “Concentratiekampen zijn nog veeeeeel efficiënter. Wat scheelt er toch aan de opleiding geneeskunde? Een vak mensenrechten zou alvast geen kwaad kunnen.”
RIVM-baas Jaap van Dissel deed begin vorig jaar ook opmerkelijke uitspraken over quarantaine. Hij zei dat ‘gezinsleden die niet ziek zijn en waarvan tests aantonen dat ze niet besmet zijn uit de gezinssituatie gaan en dat personen die ziek zijn in het huis blijven’. De kinderen kunnen dan ergens anders worden opgevangen, aldus Van Dissel.
Ondernemer Hans van Tellingen twittert hierover: “Van Dissel wil de kinderen weghalen bij de ouders. Ik trek deze dystopie niet meer.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Er zijn bijna geen Amerikanen meer die vertrouwen hebben in de media
Jongetje (11) met autisme verbluft iedereen door wereldkaart uit het hoofd te tekenen
Vaccinatie Israël: ‘Dit is een nieuwe Holocaust’
Geen vlees meer bij hogeschool Saxion tijdens evenementen: ‘Ze zijn knettergek’
Kabinet zet mes in coronasteun: ‘We worden uitgebuit door een verrot systeem’
Oud-minister Ollongren deelt nu bestuur met Oekraïense oligarch: ‘De zelfbenoemde moraalridders van D66 zijn muisstil’
Waarom betaalde het ministerie van Justitie tot 400.000 euro aan de Rutgers Stichting? Voor welke dienst?
Het verhaal achter de verdronken peuter Aylan ontrafeld: gezin woonde veilig in Turkije
Oud-hoogleraar: “Monsterverbond tussen media en elites, Nederlanders papegaaien Amerikaanse propaganda kritiekloos na”