Buitenaardse bezoekers reizen door verborgen dimensies waar onderzoekers van de CERN- deeltjesversneller naar speuren. Dat zegt althans Harvard-professor Avi Loeb.
Met behulp van de Large Hadron Collider (LHC) proberen wetenschappers verborgen dimensies te vinden die onthullen hoe ons universum is gevormd.
In een nieuwe documentaire stelt Loeb dat buitenaardse beschavingen mogelijk al miljarden jaren van de ene naar de andere dimensie springen.
Bekijk de documentaire hier:
Kans op botsingen ‘veel kleiner’
De natuurkundige zegt verder dat buitenaardsen gebruikmaken van de kwantumzwaartekracht om door ‘gekromde’ dimensies te reizen die mensen alleen kunnen detecteren met deeltjesversnellers.
Als buitenaardse technologie ons weet te bereiken, zouden we diep onder de indruk zijn omdat het iets zou zijn waar wij niet over beschikken, zegt Loeb in de documentaire.
De professor voegt toe dat de kans op botsingen ‘veel kleiner’ is als je door extra-ruimtelijke dimensies reist. CERN-wetenschappers hebben geprobeerd om zes extra-ruimtelijke dimensies te detecteren en speuren naar specifieke deeltjes die het bestaan ervan aantonen.
Extreem hoogenergetische deeltjes
De LHC bevindt zich bij de grens tussen Frankrijk en Zwitserland en werd in september 2008 voor het eerst in gebruik genomen. In 2012 ontdekten CERN-wetenschappers het Higgs- of Godsdeeltje. Het deeltje was het antwoord op de vraag waarom alles massa heeft.
Loeb legt uit dat het mogelijk is de algemene relativiteitstheorie en de kwantummechanica te verenigen als je werkt met extra-ruimtelijke dimensies.
We nemen in ons dagelijks leven slechts drie ruimtelijke dimensies waar. De andere dimensies zijn gekromd en kunnen we niet waarnemen tenzij we extreem hoogenergetische deeltjes afvuren waarmee we ze kunnen onderzoeken, citeert de Britse Daily Mail hem.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Politieke puinhoop
‘Jammer dat het zo’n slechte schutter was’: dit zijn de reacties van links op de mislukte moordaanslag op Trump
‘Schokkende beelden’: asielzoekers slaan hotel in Lochem kort en klein
Oud-hoofd Britse UFO-project verontschuldigt zich voor misleiding
Enorm kindermisbruikschandaal: Duitse politici plaatsten kinderen 30 jaar lang doelbewust bij pedofielen
Friese leerlingen voelen zich na 10 dagen zonder suiker een stuk fitter
Unilever knipt even met de vingers en premier Rutte is door de bocht. Wie is eigenlijk de baas in dit land?
Vijfjarig meisje zet Israëlische soldaten op hun plaats (video)
Mysterieus object gespot op bodem van Grote Oceaan