Publicisten Wim Dankbaar en Hans Mauritz brachten vorig jaar hun boek over de moord op Marianne Vaatstra (16) uit. Zij beweren dat het Openbaar Minister met vervalst bewijs de verkeerde dader heeft gepakt.
De auteurs gebruikten delen van het dagboek van de moeder van het vermoorde meisje. Het hof in Amsterdam stelt nu dat de moeder het auteursrecht heeft op haar werk en eist nu dat alle boeken met daarin verwijzingen naar het dagboek worden vernietigd.
Dankbaar kreeg het persoonlijke dagboek via via in handen en publiceerde het gedeeltelijk als onderdeel van zijn complottheorie dat Justitie de echte dader naar het buitenland heeft gesmokkeld. De voor de moord veroordeelde Jasper S. zou niet de echte dader zijn.
De moordzaak, die 72 meter aan dossiermappen beslaat en miljoenen aan gemeenschapsgelden heeft gekost, bleef 14 jaar lang in het nieuws. Samen met een clubje van een twaalftal getrouwen onderzochten de auteurs gedurende een periode van bijna vijf jaar alle relevante ins en outs van deze moordzaak.
Het onderzoek leidde naar een notarieel vastgelegde kluisverklaring van een onbedoeld en ongewild bij de moord betrokkene en een beeldopname van een gesprek tussen drie justitiabelen waarin duidelijk wordt dat men exact op de hoogte was van de identiteit van de werkelijke moordenaars van Marianne. Moordenaars, meervoud, aldus de auteurs op hun website.
Vaatstra werd op 1 mei 1999 verkracht en vermoord. Zij was onderweg van Kollum naar haar ouderlijk huis in Zwaagwesteinde en werd vlak bij Veenklooster gevonden. Op 18 november 2012 is Jasper S. gearresteerd en op 6 december 2012 bekende hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grootschalige censuurcampagne tegen alternatieve media op Facebook is pas het begin. Deze neoconservatieve hardliner is de spil in het duistere complot
‘Misselijke spelletjes’ bij de verkiezing van de Kamervoorzitter
Iraanse wetenschapper: “Import genetisch gemodificeerde producten is zionistisch complot”
The New York Times misleidt willens en wetens. Waarom je niet moet geloven wat er in de krant staat
Gevaccineerde senator (49) die iedereen opriep booster te halen krijgt beroerte
Filmpje: Marty vertelt hoe zijn moeder is gestorven door de coronaprik, toont autopsierapport
Open Mind Conference Amsterdam: “9/11 was Israëlische staatsgreep”
Criminele ING-bankiers horen in de gevangenis. Kamerlid legt vinger op de zere plek
Eerst stuurde IJsland bankiers naar de gevangenis, nu profiteert iedere IJslander mee van verkoop grote bank