
Ongevaccineerde inwoners van Queensland krijgen vanaf 17 december – of als de Australische deelstaat een vaccinatiegraad van 80 procent bereikt – geen toegang meer tot restaurants, cafés en stadions.
Premier Annastacia Palaszczuk gaf dinsdag een persconferentie waarin ze aankondigde dat mensen die hun mouwen hebben opgestroopt, zullen worden beloond.
Vanaf 17 december zijn alleen volledig gevaccineerden welkom in stadions, kroegen, discotheken, hotels, cafés en restaurants. Ook worden alleen de gevaccineerden toegelaten tot muziekfestivals, galerieën, musea en bibliotheken.
BREAKING: Fully vaccinated Queenslanders will be rewarded to keep our freedoms from 17 December or when we reach the 80% double dosed milestone. #covid19 pic.twitter.com/WICAlLvxl0
— Annastacia Palaszczuk (@AnnastaciaMP) November 9, 2021
Met uitzondering van noodgevallen of bevallingen
“Mensen hebben het recht om te weten dat ze naar deze plekken kunnen gaan en veilig zijn. Dit is de volgende stap die we nemen om Queenslanders veilig te houden,” zei Palaszczuk.
De ongevaccineerden hebben na 17 december nog wel toegang tot essentiële winkels, overige winkels en openbaar vervoer.
Ook als je naar een zorgcentrum, ziekenhuis of gevangenis gaat, moet je gevaccineerd zijn, met uitzondering van noodgevallen of bevallingen.
Vrijheden behouden
“Mensen die naar een muziekfestival, stadion, café of restaurant gaan, willen er zeker van zijn dat mensen om hen heen volledig gevaccineerd zijn en dat het veilig is om met hun gezin naar deze plekken te gaan,” zei de premier.
Ze zei ook dat ‘vaccineren de beste manier is om onze vrijheden te behouden’.
Queenslanders deserve their lives to be returned to normal.
When our borders open, COVID-19 will spread in the community.
This pandemic has been a long road for so many Queenslanders.
Getting vaccinated is the best way to keep our freedoms.
— Annastacia Palaszczuk (@AnnastaciaMP) November 9, 2021
‘Dit is niet normaal’: Balsemer slaat alarm over bizarre bloedstolsels
VIDEO: ‘Resten van 2000 jaar oude verzonken stad gevonden voor kust Tanzania’
Oncoloog geschokt: ‘Dit is iets wat ik nog nooit eerder in mijn carrière heb gezien’
Huisarts in Twitter-ruzie met Marion Koopmans: ‘Mag dat nog van onze overheid of is dat een strafbaar feit?’
Zeekomkommer doodt vrijwel alle kankercellen
Commandant Landstrijdkrachten: voor elke dode aan eigen zijde moeten er 20 aan de andere kant sneuvelen
Authentiek: Bosnische piramides gebouwd met beton
Verrassende vondst suggereert dat Romeinen Amerika ver voor Columbus ontdekten
70% Nederlanders vindt Nederland een ‘kutland’, maar Rutte wil daar niet op reageren: ‘Ik heb vakantie’