In het biolab in Wuhan waar zogeheten gain of function-onderzoek naar coronavirussen zou zijn gedaan, lijkt hetzelfde onderzoek te zijn uitgevoerd naar apenpokken. Dat blijkt uit een studie in het tijdschrift Virologica Sinica.
De studie, gepubliceerd door het laboratorium in Wuhan, gaat over het manipuleren van het H7N9-virus om het dodelijker te maken, schrijft The National Pulse.
De studie is in februari gepubliceerd, slechts enkele maanden voor de internationale uitbraak van apenpokken, die inmiddels ook Nederland hebben bereikt.
Labvariant
Eerder suggereerde een bron binnen het Europese RIVM dat de variant die zich op dit moment verspreidt ‘een derde labvariant is met onbekende eigenschappen’ en dat boze tongen beweren dat ‘dit te maken heeft met Amerikaanse biologische activiteiten in Oekraïne’.
De Verenigde Staten hebben inmiddels 13 miljoen doses besteld van een vaccin tegen pokken en apenpokken. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt dat zomerfestivals en massabijeenkomsten de verspreiding van apenpokken mogelijk versnellen.
Quarantaine
België is het eerste land waar quarantainemaatregelen van kracht zijn tegen het virus. Ook de GGD vraagt mensen die in contact zijn geweest met of in de buurt zijn geweest van iemand die positief testte op het virus om tot drie weken in quarantaine te gaan. Bij zes mensen in Nederland zijn apenpokken vastgesteld, meldt het RIVM.
De volledige paper kan hieronder worden gelezen:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






27-jarige verpleegster krijgt anafylactische shock na ‘veilig’ AstraZeneca-vaccin en sterft
Hoe Amerika Irak vergiftigde met nucleaire en chemische wapens: “Het land is één grote stortplaats voor gevaarlijk afval”
Waarom is Klaus Schwab vandaag in Den Haag?
Gevangene in mijn eigen huis door COPD, en de wereld kijkt toe
“Osama bin Laden stierf in 2001 in Afghanistan, niet in 2011 in Pakistan”
2 ministers ‘roeien vlak voordat ze definitief weggaan nog even de hele landbouw en visserij uit’
Wybren van Haga onthult hoe de corona-enquêtecommissie werd opgeblazen: ‘Het is echt één grote corrupte kluwen’
Van Haga stelt D66 vraag over enorme asielinstroom en krijgt zeer schokkend antwoord
‘Rampzalige situatie’, veel gevaccineerde schapen dood in Limburg en Noord-Brabant: ‘Waar kennen we dit van?’