Straling van mobiele telefoons en wifi doet de kans op een miskraam aanzienlijk toenemen, zo blijkt uit een recente studie.
Vrouwen die regelmatig blootgesteld worden aan de hoogste stralingsniveaus hebben drie keer meer kans op een miskraam dan vrouwen die enkel aan lage niveaus blootgesteld worden.
Magnetische velden van mobiele telefoons, wifi, andere draadloze apparaten en hoogspanningskabels produceren niet-ioniserende straling, en dit kan ‘schadelijke biologische effecten op de menselijke gezondheid’ hebben, stelt onderzoeker De-Kun Li van Kaiser Permanente.
Extra bevestiging
Deze bevindingen hebben verregaande consequenties en kunnen een extra bevestiging zijn voor de theorie dat mobiele telefoons kanker kunnen veroorzaken, maar Li zei dat hij dit niet kon bewijzen aan de hand van zijn kortetermijn-studie.
Een groep van 913 zwangere vrouwen werd tijdens de hele zwangerschap gevolgd.
Zij droegen gedurende 24 uur een monitoringapparaat bij zich en hielden een dagboek bij van hun activiteiten.
24 procent
Ongeveer 10 procent van de vrouwen die blootgesteld werden aan de laagste stralingsniveaus kreeg een miskraam – wat overeenkomt met het aantal miskramen in de algemene bevolking – maar van de vrouwen die blootgesteld werden aan de hoogste stralingsniveaus kreeg 24 procent een miskraam.
Gezien de korte duur van een zwangerschap gaf Li aan dat hij in dit geval wel het effect van bestraling kon meten, maar niet of de blootstelling aan deze stralen ook chronische ziekten veroorzaakt, zoals kanker en auto-immuunziekten. Daarvoor is een studie met een veel langere termijn nodig.
Het onderzoek is verschenen in Scientific Reports.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Overheid VS experimenteerde op veteranen onder MK-Ultra
BRICS gaan de wereldeconomie veranderen
Nederland kan hogere NAVO-norm volgens Rutte makkelijk betalen: ‘Nederland is op 2 of 3 na het rijkste land van de wereld’
Ligt er een verloren stad onder het ijs van Antarctica?
Nieuw boek: Miljoen Duitsers werden in nasleep van WOII verkracht door geallieerden
De rijkste Indiër in Amerika is bezig de wereld te redden, maar toch ken je hem waarschijnlijk niet
Kijk: Dick Schoof krijgt vragen over het illegaal bespioneren van burgers en zo reageert hij
Catalaans dorp betaalt belastingen niet langer aan Madrid
Vreemde dingen over de aanslagen op nieuwjaarsdag