De eigenaresse van restaurant Pappadavada in India bewaart restjes eten, en zet ze in een koelkast aan de kant van de weg. Ze kwam op dit idee nadat ze mensen naar eten zag zoeken in vuilnisbakken. Dat schrijft The Independent.
Minu Pauline (28) zegt rond de 80 restjes eten per dag in de koelkast te zetten. Er zijn inmiddels meer mensen en restaurants die maaltijden in de koelkast plaatsen.
De eigenaresse zegt met dit hartverwarmende idee iets te willen doen tegen de honger, maar ook tegen de voedselverspilling. Haar restaurant heeft dagelijks veel overschotten, die normaal gesproken gewoon weggegooid worden.
De koelkast kan 24 uur per dag worden gebruikt. Iedere avond halen tientallen mensen er eten uit. “Ik heb zoveel glimlachende klanten,” zegt Pauline. “Ik kan de positiviteit gewoon voelen in mijn restaurant.”
[Refdag]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is er een buitenaards schip vastgelegd bij Marsmaan Phobos? Deze recordbrekende testpilote meende van wel
Vergeet de 5,1 verdwenen coronamiljarden van De Jonge, Ursula von der Leyen kan nog veel beter belastinggeld verkwanselen
Grote ontdekking over Lijkwade van Turijn. Is dit bewijs dat Jezus in doeken werd gewikkeld?
Van der Plas hekelt afspraken die gemaakt worden in Davos: ‘Het gaat helemaal de verkeerde kant op in Nederland’
VVD-fractievoorzitter krijgt volle laag: ‘Jullie zijn echt volledig losgeslagen van de werkelijkheid’
Verband tussen Mexicaanse griepvaccin en slaapstoornis
Asielzoekers krijgen luxe appartementen, terwijl gewone mensen ziek worden door hun schimmelwoning
Nicki Minaj opent vuur op muziekindustrie in reeks explosieve tweets: je favoriete artiest zit in een satanische sekte die baby’s doodt
“Aliens en UFO’s in ’s werelds diepste meer”