Tot maandag stond er een wel heel opmerkelijke passage op de website van het RIVM. ‘Vaccinaties (inentingen) beschermen mensen tegen ernstige infectieziekten zoals mazelen, kinkhoest en baarmoederhalskanker. Er zijn vaccinaties voor verschillende groepen mensen’.
Oud-huisarts Michael Smulders trok aan de bel. Baarmoederhalskanker kun je niet op één lijn zetten met mazelen, wat voorheen trouwens een kinderziekte was, maar nu afgeschilderd wordt als een nationale ramp, merkt hij op. Overigens had deze ‘ernstige’ ziekte een sterftecijfer van praktisch nul toen de vaccinatiecampagne begon, voegt hij toe.
De jongens en de meisjes van het RIVM van de reclame voor vaccinatie weten van de gekkigheid niet meer wat ze schrijven in hun verwoede pogingen om de vaccinatiegraad te verhogen.
Nee RIVM, baarmoederhalskanker is geen besmettelijke ziekte zoals mazelen pic.twitter.com/KiDWLEMWkQ— Dokter Michael Smulders (@dokter_michael) May 10, 2025
Kennelijk is niets te dol
“Om de vaccinatiebereidheid op te krikken, is kennelijk niets te dol,” verzucht hij. “De jongens en meisjes van het RIVM van de reclame voor vaccinatie weten van de gekkigheid niet meer wat ze schrijven in hun verwoede pogingen om de vaccinatiegraad te verhogen.”
Smulders wees het instituut erop dat niet-peer-reviewed artikelen volgens de preprint-server niet moeten worden gebruikt voor communicatie met het publiek, wat het RIVM wel doet. Daarop antwoordde het RIVM dat ze zeer zorgvuldig zijn in de communicatie naar buiten.
“Ik heb daar grote vraagtekens bij,” zegt Smulders, die het treurig vindt dat Nederlands belangrijkste instituut wat betreft infectieziektes ‘onvergeeflijke verwarring’ sticht op het gebied van baarmoederhalskanker.
Het RIVM laat weten dat de tekst is “aangepast”. Dit is het resultaat:
Nog een opvallende ontdekking
Verpleegkundige Alicia deed nog een opvallende ontdekking. Ze heeft al langer vragen over het beleid en de communicatie omtrent HPV, baarmoederhalskanker en uitstrijkjes. Op de vraag of je je partner of ex-partner moet vertellen dat je HPV hebt, antwoordt het RIVM op haar website: ‘Dat is niet nodig. Bijna iedereen krijgt een keer HPV (humaan papillomavirus). Meestal ruimt het lichaam het virus zelf weer op’.
“Dus aan de ene kant is HPV zo gevaarlijk dat je wel gek moet zijn als je je er niet tegen laat vaccineren en aan de andere kant hoef je het je (ex-)partner niet eens te vertellen als er HPV bij je is geconstateerd want meestal ruimt je lichaam het toch weer op.”
Ik heb al langer wat vragen over beleid en communicatie omtrent HPV, baarmoederhalskanker en uitstrijkjes.
Nu kwam ik vandaag dit tegen. Wtf, @RIVM ?! 😵💫
— Alicia1984 (@Alicia1984N) May 12, 2025
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







‘Kijk, luister en huiver’: Opschudding over oproep Rutger Bregman om granaten voor Oekraïne te kopen
Caroline van der Plas beschuldigd van ‘wappiepopulisme’, dit is de aanleiding
Hooggerechtshof Nieuw-Zeeland oordeelt: lockdown was ONWETTIG
12-jarig meisje ontmaskert het corrupte bankwezen (video)
‘Het lijkt erop dat onze overheid de eigen bevolking wil vernietigen’
Baudet stelt D66-minister Kaag kritische vraag over Soros: ‘Kwalijke aantijging’
Data-analist ontdekt veiligheidssignaal, volgens Lareb is er niks aan de hand: ‘Doet dit niet alle alarmbellen afgaan?!’
‘Rusland verwoest opslagplaatsen voor zwaar militair materieel van de NAVO in Oekraïne’
Aanslag op Twin Towers geënsceneerd. Theatermaker onthult groot complot in deze nog nooit eerder vertoonde voorstelling