Het Rode Kruis maakt zich zorgen over de toenemende voedselnood in Rotterdam en heeft een burgerbrief naar de gemeenteraad gestuurd. “De voedselnood is niet alleen gecompliceerd, maar neemt ook toe,” schrijft het Rode Kruis in de brief.
De organisatie deelt iedere maand 3500 boodschappenkaarten uit in Rotterdam aan mensen die niet genoeg geld hebben om voldoende voedsel te kopen en niet bij de Voedselbank terecht kunnen. Desondanks ziet het Rode Kruis de problemen toenemen. De organisatie kijkt naar manieren om de hulp op te schalen.
Wachtlijst
Het Centraal Planbureau vreest dat volgend jaar zo’n één miljoen Nederlanders onder de armoedegrens leven als het kabinet niet ingrijpt. Het Rode Kruis ziet dat steeds meer mensen niet langer in hun bestaanszekerheid kunnen voorzien en daardoor voedselnood ervaren.
Meerdere voedselinitiatieven hebben een wachtlijst en andere organisaties melden zich bij het Rode Kruis omdat zij niet genoeg (financiële) capaciteit hebben om aan de vraag te voldoen.
Problematiek in werkelijkheid nog groter
De hulporganisatie verwacht dat de vraag verder zal toenemen als de overheidsregelingen aflopen. Bovendien zoeken niet alle mensen in voedselnood hulp, dus de problematiek is in werkelijkheid nog groter.
Het Rode Kruis vraagt onder meer om structurele oplossingen in Rotterdam, zodat mensen in hun bestaanszekerheid kunnen voorzien. Ook wil de organisatie voedselhulp voor iedereen die in de stad voedselnood ervaart. Dit vraagt om extra financiële ondersteuning.
Het Rode Kruis slaat alarm over toenemende voedselnood. In Rotterdam. pic.twitter.com/cLvGDq6CnL
— Peter Groenendijk (@groenendijkp) August 28, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Ontvangers van het favoriete vaccin van Bill Gates overleden 10 keer zo vaak als ongevaccineerde kinderen
Bijna helft bewoners verpleeghuis besmet met corona ondanks vaccinaties
WHO-directeur voor Europa wil dat overheden stoppen met lockdowns
Foto’s mysterieuze lichtstralen op Mars maken veel los
‘Dit was toch een complottheorie? Hoe zullen de wappie-roepers dit weer gaan goedpraten?’
Journalist: “Amerika treedt in Syrië op als luchtmacht van terreurgroep IS”
Britse overheid geeft toe dat Mexicaanse griepvaccin hersenschade veroorzaakt, slachtoffers krijgen miljoenenvergoeding
Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden, 2 jaar nadat ze kanker kreeg: dit zei ze over ‘misinformatie’ rond vaccins
WEF-knecht Sanna Marin verliest Finse verkiezingen en dit krijgen de Finnen ervoor terug