De geoloog Philip Sclater lanceerde in de 20e eeuw de theorie dat er in de Indische Oceaan een grote landmassa gelegen moet hebben. De theorie moest de overeenkomsten verklaren tussen de fauna in India en op Madagaskar. Sclater noemde het vergeten continent Lemuria.
Wetenschappelijke inzichten over platentektoniek hebben later uitgewezen dat de biogeografische overeenkomsten verklaard kunnen worden zonder Lemuria. Bepaalde bevolkingsgroepen geloven nog steeds in het bestaan ervan.
De Tamils zijn één van die groepen. Verwijzingen naar het legendarische verzonken land Kumari Kandam worden teruggevonden in 15e-eeuwse religieuze geschriften. Al veel eerder wordt in literaire werken van de Tamils melding gemaakt van een landmassa die is verdwenen in de Indische Oceaan.
Volgens de verhalen heersten koningen over het land, maar werd het later verzwolgen door de zee. Er wordt gezegd dat de koningen van Kumari Kandam over het gehele Indiase subcontinent heersten en dat de Tamils tot de oudste beschaving ter wereld behoren.

Ongeveer 14.500 jaar geleden lag de zeespiegel 100 meter lager. Het was in die tijd goed mogelijk dat er een landbrug was tussen Sri Lanka en India. Door de stijgende zeespiegel werden tussen 12.000 en 10.000 jaar geleden steeds meer gebieden opgeslokt door de oceaan.
De Adamsbrug, een keten van kalkstenen zandbanken en eilanden nabij Sri Lanka, wordt aangedragen als bewijs voor het bestaan van Kumari Kandam. Sommige geologen geloven dat de brug een natuurlijk verschijnsel is, maar anderen denken aan de hand van satellietbeelden te hebben vastgesteld dat de brug door mensen is gemaakt. Het Hooggerechtshof van Madras oordeelde ook dat de landbrug door mensen is gemaakt.
In de Ramayana, een omvangrijk epos uit India, valt te lezen over Prins Rama en zijn vrouw Sita, die door demon Ravana wordt meegenomen naar Lanka (de stad met de gouden muren). Rama laat een brug bouwen zodat zijn leger de oceaan kan oversteken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Alle ogen gericht op Venezuela nadat protesten exploderen, wat is er aan de hand?
Gepensioneerde generaal doet hallucinante onthullingen over Oekraïne: het is veel erger dan je denkt
Franse president Macron pleit tijdens APEC-top voor wereldorde
Fleur Agema haalt hard uit naar zorgminister Helder: ‘Zo ziet bedrog eruit’
VS houdt Afghaanse drugshandel in stand. Dapper congreslid trekt in dit filmpje de beerput open
David E. Martin: we stellen honderden miljoenen mensen bloot aan iets wat in 2005 al bekendstond als biowapen
Wereldleiders brengen massaal nazigroet, en iedereen staat erbij en kijkt ernaar
Mysterieus licht veroorzaakt vuurcirkel
Staatssecretaris van VWS: de overheid is uw enige bron van waarheid