Rusland heeft aangekondigd dat het onderzoek gaat doen naar de Amerikaanse maanlandingen. In een opiniestuk dat in de Russische krant Izvestia verscheen, schrijft de woordvoerder van de onderzoekscommissie van de Russische overheid Vladimir Markin dat een dergelijk onderzoek nieuwe inzichten in de historische ruimtereizen kan verschaffen.
Markin wil de verdwijning van de oorspronkelijke beelden van de maanlanding in 1969 onderzoeken en ook is hij erop gebrand de verblijfplaats van de 400 kilogram maanstenen, die tussen 1969 en 1972 mee terug zijn gebracht naar de aarde, te achterhalen.
Gewist
“We beweren niet dat ze niet naar de maan zijn gevlogen en er gewoon een film over hebben gemaakt, maar al deze wetenschappelijke en culturele artefacten zijn onderdeel van de erfenis van de mensheid. Dat ze spoorloos verdwenen zijn is een gedeeld verlies. We willen met het onderzoek achterhalen wat er is gebeurd,” schreef Markin.
In 2009 gaf de NASA toe dat het de originele opnames van de eerste maanlanding had gewist. Ook waren 200.000 andere tapes vernietigd. NASA heeft naar eigen zeggen wel kopieën gemaakt van de landing met opnames van andere bronnen. Die zouden van een betere kwaliteit zijn. De meeste maanstenen zouden zijn opgeslagen in het Lyndon B. Johnson Space Center in Texas.
FIFA
Volgens Markin hebben de Verenigde Staten een grens overschreden door hun onderzoek naar negen FIFA-kopstukken. “De Amerikaanse aanklagers hebben zichzelf opgeworpen als de hoogste scheidsrechters van het internationale voetbal,” aldus een gefrustreerde Markin. Volgens hem reden genoeg om ook eens het troebele verleden van de VS onder de loep te nemen.
[MailOnline via The Moscow Times, Metro]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Nederland krijgt tweede spirituele school
Kippenvel: 5 kinderen die vertellen over hun vorige leven
‘Bezet Wall Street’ is nog maar het begin (video)
Griekenland krijgt monsterhoeveelheid sneeuw. Hier ligt een pak van 4 meter en zaten mensen 10 dagen opgesloten
Baanbrekend onderzoek onthult reden voor agressief en asociaal gedrag
Mythische stad Atlantis gevonden in de woestijn? Video van waarheidszoeker gaat viraal
Overal steunen Nederlanders de boerenacties: ‘Dit raakt ons uiteindelijk allemaal’
Waarom de Sovjet-Unie magnetrons verbood
Europarlementariër wil dat er koppen gaan rollen: ‘Stuur Kuipers, De Jonge en Van Dissel weg!’