Inwoners van de stad Jekaterinenburg in de Oeral hebben maandag een grote lichtbol gezien in de lucht. In filmpjes is een vuurbal te zien aan de hemel, meldt persbureau Sputnik.
Verschillende inwoners van de stad twitterden maandagochtend dat een ongeïdentificeerd oplichtend object was neergekomen aan de zuidelijke rand van de stad.
Het Russische ministerie van Noodgevallen vertelde aan persbureau RIA Novosti dat er geen meldingen over het incident waren binnengekomen.
Meteoriet
Een woordvoerder van vliegveld Koltsovo zei alleen tegen het persagentschap dat de luchthaven normaal functioneert.
Op sociale media wordt gezegd dat in de omgeving van het vliegveld mogelijk een meteoriet is ingeslagen.
19 meter
In 2013 explodeerde in de Oeral een meteoriet met een doorsnee van 19 meter in de atmosfeer. De schokgolf die daarbij ontstond deed veel ramen springen. Meer dan 1500 mensen raakten toen gewond.
De meteoriet werd door talrijke getuigen gefilmd. De explosie van de vuurbal richtte aanzienlijke schade aan.
Bekijk hieronder enkele video’s van de vuurbal in de lucht boven Siberië:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Meisje (12) redt Canadees bos
Agenda: Za 24 september – Niburu’s New Music Try-Out Soest
‘Restanten van Atlantis eindelijk gevonden’
De 5 opmerkelijkste complottheorieën over de ruimtevaart
Top 5 theorieën over 9/11!
Nigel Farage zegt waar het op staat in het Europees Parlement. Is de Brexit een farce?
Kijk: Yesilgöz gaat in 15 seconden van ‘onze vrijheden verdedigen’ naar ‘Hongarije en Slowakije hun stemrecht afpakken’
Australische premier houdt kijkers voor de gek: wereld vergaat
‘Ik verwacht dat de WHO vogelgriep binnen enkele dagen of weken uitroept tot noodsituatie van internationaal belang’