Het debat vandaag in de Tweede Kamer, dat werd gekenmerkt door de afwezigheid van D66-leider Kaag, ging hoofdzakelijk over de uitspraken die CDA-minister Wopke Hoekstra had gedaan over de stikstofaanpak.
Op social media gaat het echter vooral over de nasleep van de maidenspeech van FVD-Kamerlid Ralf Dekker. Hij vervangt Simone Kerseboom, die met zwangerschapsverlof is en op 6 december terugkeert. Na zijn speech weigerden onder meer PvdA-fractievoorzitter Attje Kuiken, premier Rutte, D66-fractievoorzitter Jan Paternotte en VVD-tassendrager Sophie Hermans hem een hand te geven. Ze bleven ver bij hem uit de buurt.
Hij kreeg wel een hand van CDA-dissident Hoekstra. Die ging ervoor.
Gezien walgelijk! Heel eng dit en dat 🐥🤮🤢 pic.twitter.com/kSCmgSzXs1
— Vincent (@Vincent_de_oom) August 23, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Afschuwelijk
Beelden van het voorval zorgen voor veel verontwaardiging. “Die hysterische wijven met hun zielige smetvrees is al erg, maar Rutte ook?!” zegt jurist en publicist Sietske Bergsma.
Theatermaker George van Houts haalt snoeihard uit. “Het ‘op afstand knikje’ van Paternotte, Rutte en zijn tassendraagster S.H. is een regelrechte arrogante belediging van het kersverse Kamerlid Dekker. Iedereen schudde hem de hand. Behalve de D66-VVD-top. Afschuwelijk,” fulmineert Van Houts.
“Wat een verschrikkelijke mensen van D66 en VVD. Ze kunnen niet eens het fatsoen opbrengen om het kersverse Tweede Kamerlid Dekker een hand te geven. Arrogant, onbeschoft, beledigend en schandalig!” voegt ondernemer Frank Ingenbleek toe.
FVD-voorman Thierry Baudet vraag zich hardop af: “Angst voor corona?”
Ongelooflijk
“Ongelooflijk. Dit is het beeld van de dag, niet wat er dan ook maar gezegd is over stikstof. Kamerleden van PvdA, VVD en D66 die weigeren om Ralf Dekker de hand te schudden. Nogmaals, ongelooflijk. Ik ken Ralf als een zeer integere en inhoudelijke man,” reageert wetenschapsjournalist Marcel Crok.
BBB-voorvrouw Caroline van der Plas maakte tijdens het debat een punt van orde nadat diverse Kamerleden niet de moeite hadden genomen om het FVD-Kamerlid te feliciteren.
“Ik wil zeggen dat ik me daar eigenlijk heel erg voor schaam. De heer Dekker is vandaag voor het eerst in de Kamer. Het is een nieuwe collega. Het lijkt mij niet meer dan fatsoenlijk dat je iemand in ieder geval de hand schudt. Over de inhoud van de speech kun je het later hebben. Dat punt van orde wilde ik hier maken. Ik wil me ook distantiëren van dat gedrag,” sprak Van der Plas.
Caroline van der Plas doet haar zegje over het geen handen schudden. pic.twitter.com/5Kf3f5UhuQ
— Niet Anoniem (@NietAnoniem) August 23, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het is tijd voor een vreedzame revolutie: 15 oktober Occupy Den Haag
Kijk: Pepijn van Houwelingen kaart de schijnvertoning aan die nu gaande is
Gideon van Meijeren op de Dam: ‘Mijn batterij is 100% opgeladen om strijd aan te gaan met globalistische landverraders’
Ze moeten nu wel heel wanhopig zijn: bericht over Russische tanks die Oekraïne binnentrekken blijkt zo nep als het maar kan
Dolfijnen praten net zoals mensen
Rechter ontploft en loopt boos weg tijdens rechtszaak tegen Willem Engel: ‘Wat een bizarre wanvertoning’
Waarom stuurt Israël koffers met honderden miljoenen naar de ‘bloeddorstige barbaren’ van Hamas?
Kruid van de maand april: Hartgespan
Paul Rosenmöller stapt voortijdig op bij pensioenfonds ABP: ‘Hij dient voor de rechter te worden gebracht’