Natuur en Milieu

Waarom slecht cholesterol je beste vriend is. Deense arts publiceert baanbrekend onderzoek

Help door deze informatie met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Deense arts en onderzoeker Uffe Ravnskov heeft baanbrekend onderzoek gepubliceerd dat rechtstreeks ingaat tegen de algemene opvattingen over slecht cholesterol, namelijk dat het leidt tot hartziekten.

Cholesterol is een vetachtige stof in alle cellen in ons lichaam en essentieel voor het functioneren van het lichaam.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Het wordt aangemaakt in ons lichaam en speelt een rol bij de spijsvertering, aanmaak van hormonen en de aanmaak van vitamine D.

Niet kloppen

Er zijn twee soorten cholesterol: LDL, ook wel slecht cholesterol genoemd, en HDL, oftewel goed cholesterol.

Ravnskov heeft aangetoond dat studies die cholesterol linken aan hartziekten om allerlei redenen niet kloppen.

In 2016 analyseerden Ravnskov en zijn team 19 studies waar 68.000 ouderen bij betrokken waren.

Uit de analyse bleek dat mensen met het hoogste cholesterolgehalte, het langst leefden. Ook de mensen die geen cholesterolverlagende statines gebruikten, leefden het langst.

Grootste medische zwendel

Ravnskov heeft nu een nieuwe studie gepubliceerd in Expert Review of Clinical Pharmacology, waarin hij aantoont dat slecht cholesterol geen hart- en vaatziekten veroorzaakt.

Volgens hem is de cholesterol-leugen de grootste medische zwendel ooit.

Zo verwijst hij naar een Amerikaans onderzoek onder 14.000 mensen die een hartinfarct hadden gehad.

Mensen met het laagste LDL-cholesterol bleken twee keer zoveel kans te hebben om te sterven dan mensen met hoog cholesterol.

Onwelgevallige data

Hij stelde ook vast dat het verlagen van het cholesterolgehalte hartziekte niet kan voorkomen.

Ravnskov hield onderzoeken tegen het licht waarin wordt geclaimd dat het verlagen van cholesterol de kans op hartziekte verlaagt.

De onderzoekers die deze studies hadden uitgevoerd bleken onwelgevallige data simpelweg te hebben weggelaten.

Ook bijwerkingen van statines werden weggelaten. Dat terwijl deze medicijnen kunnen leiden tot spierpijn, hartfalen, diabetes, staar, doofheid, impotentie, geheugenverlies, depressie, zelfmoordneigingen, Parkinson en kanker.

Juist gunstig

Ravnskov en zijn team stellen op basis van hun analyse dat hoog cholesterol juist gunstig is.

LDL helpt het immuunsysteem bovendien door vrijwel alle soorten micro-organismen en hun schadelijke bijproducten in te kapselen en te neutraliseren.

In Europa en de VS moeten alle gegevens van klinische onderzoeken sinds 2004-2005 openbaar worden gemaakt.

Ravnskov en zijn team kwamen tot de ontdekking dat sinds 2005 geen enkel klinisch onderzoek met statines succesvol is geweest.

[PR]

5 1 stem
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit artikel goed?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

24 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
eksegese
eksegese
6 jaren geleden

Onwelgevallige data

Hij stelde ook vast dat het verlagen van het cholesterolgehalte hartziekte niet kan voorkomen.

Ravnskov hield onderzoeken tegen het licht waarin wordt geclaimd dat het verlagen van cholesterol de kans op hartziekte verlaagt.

De onderzoekers die deze studies hadden uitgevoerd bleken onwelgevallige data simpelweg te hebben weggelaten.

Ook bijwerkingen van statines werden weggelaten. Dat terwijl deze medicijnen kunnen leiden tot spierpijn, hartfalen, diabetes, staar, doofheid, impotentie, geheugenverlies, depressie, zelfmoordneigingen, Parkinson en kanker.

Kortom de zoveelste aanwijzing dat ze willens en wetens de kluit belazeren onze gezondheid ten spijt.

Er is met recht sprake van een criminele organisatie zoals meerdere malen is gesteld, een zware misdaad tegen de menselijkheid, niet zelden met de dood als gevolg..

Louise
Louise
6 jaren geleden

@eksegese
Waarom zij zo door kunnen gaan is toch omdat mensem ( patiënten ) dit gewoon door blijven slikken, zelfs mensen die mij serieus nemen als ik iets uitleg , zeggen toch, ja maar de dokter……… Mensen weigeren nu eenmaal zelf verantwoording voor zichzelf te nemen……..
Heb je het filmpje van Harry Smit gezien over vaccinatie schade maar ook andere ziekten….. Je wordt gewoon niet serieus genomen…….Denk dat de westerse mens nog een lange weg heeft te gaan……..

eksegese
eksegese
6 jaren geleden

Klopt helemaal @Louise, veel mensen kunnen zich klaarblijkelijk onmogelijk loskoppelen van de oude en totaal achterhaalde dogma’s. De onophoudelijk indoctrinaties en bangmakerij blijven nog lang hun werk doen ben ik bang. Ook de demonisering van vet in de voeding heeft een vernietigend gevolg gehad op wat we eten eten, de bereiding en het effect op de volksgezondheid. Sinds de demonisering van vet in de voeding, tientallen jaren geleden, is het aantal hart- en vaatziekten als een pijl uit een boog omhoog geschoten. Geen wetenschapper die in al die jaren aan de bel trok. Raar he !

Louise
Louise
6 jaren geleden

Tot overmaat van ramp las ik van de week dat Nederland op nm 1 staat met de meeste kanker doden…….heel vreemd….Misschien krijgen patiënten hier wel teveel chemo en andere overbehandelingen,,,,,,,
We staan nog hoger dan sommige Oostblok landen, wat heel raar is. Vervolgens lees ik nergens dat dit onderzocht gaat worden……Volgens mij komt het allemaal dat we met zo’n doodsangst leven, dat de mens zich helemaal vol laat proppen met allerlei , medicijnen , vaccinatie’s e d………Letterlijk dood door angst …..

Eksegese
Eksegese
6 jaren geleden

Ook daar heb je het bij het rechte end volgens mij. Angst is een van de krachtigste wapens die men op zeer sluwe wijze inzet om de mensheid uit de kracht te halen en te houden, regelrecht te slopen zelfs. Slechts weinigen zijn er minder gevoelig voor.

Frans2
Frans2
6 jaren geleden

Nu nog hopen dat dit snel door onafhankelijke onderzoekers wordt bevestigd.
Want Pr.com vermeldt helaas niet dat Uffe Ravnskov de oprichter is van The International Network of Cholesterol Skeptics (THINCS), en dus een zeker doel nastreeft.

Harrie H. Braam
Harrie H. Braam
6 jaren geleden

In een nieuwsbrief d.d 14 mei 2017 heb ik het volgende waargebeurde verhaal verteld, dat ik heb meegemaakt als patiënt:

Onderstaand bericht is waar gebeurd t.g.v. het oplopen van een hersenbloeding in oktober 2015. De revalidatie is goed verlopen, maar in februari 2017 heb ik een herseninfarct opgelopen waarvoor ik nu revalideer, wederom in het RC Het Roessingh en waar een uitstekende therapie mijn deel is. Nog steeds geen gebruik van statines! Eigenwijs? Dat laat ik aan de lezer(es) over, maar ook statines voorkomen geen herhaling van een herseninfarct of bloeding.

Statines, die volgens ‘deskundigen’ verantwoordelijk zijn voor het verlagen van het cholesterolgehalte in jouw bloed, zijn weer onderhevig aan wetenschappelijk onderzoek over de werkelijke waarde, die ze zouden hebben. Al enkele jaren zijn de statines een verhitte discussie in menig medisch clubje. Vooral de clubjes, die onder sponsoring vallen van de farma-medische en voedselketenmaffia. Vele onderzoeken tonen aan, dat de werking van statines juist het tegendeel bewerkstelligen dan voor hetgeen ze geïndiceerd zijn en voorgeschreven worden!!

Niets nieuws onder de zon, zou je dan concluderen, toch? Misschien niet, maar mijn persoonlijke ervaring vanaf 11 oktober 2015, toen ik de CVA heb opgelopen, is de volgende:

Toen ik werd opgenomen in het Medisch Spectrum Twente te Enschede en mij statines werden voorgeschreven om mijn cholesterol (het slechte LDL!!!!!) te kunnen verlagen, heb ik geweigerd deze in te nemen. Sommige verpleegkundigen keken mij met verbazing aan en zeiden, dat zij dit moesten rapporteren aan de verantwoordelijke hoofdverpleegkundige en dat zij hierover met mij in gesprek zou gaan. Dat is ook gebeurd, maar wel enkele dagen nadat ik de weigering had aangekondigd, en ondertussen werd ik overgezet van het statinemerk ‘Lipitor’ op een ander merk statine, genaamd ‘Lipor’.

Ik mocht dan een hersenbloeding hebben opgelopen, maar met mijn zogenaamde cognitieve vermogen was niets mis, dus ik herkende de truc en weigerde opnieuw ook deze statine. Altijd ’s avonds vond deze vorm van medische indoctrinatie plaats. Elke avond moest ik de dan dienstdoende verpleegkundige hetzelfde verhaal vertellen, dat ik geen statines gebruik. Op een bepaald moment maakte een verpleegkundige de opmerking, dat het haar al tijden opviel, dat statines bij bijna elke neurologiepatiënt standaard werd voorgeschreven.

Toen ik haar ook vertelde, dat het de Duitse hartchirurg Dr. Hartenbach was, die het boekje “De Cholesterolleugen” heeft geschreven, waarin hij uitlegt waarvoor cholesterol dient en het zogenaamde “slechte LDL” niet bestaat en de intensieve kartelvorming tussen de farmaceutisch-medische-voedingsindustrie (denk bijv. aan Becel en de Nederlandse Hartstichting!) onder de loep werd genomen, werd zij stil. De vraagtekens van haar werden er niet kleiner op. Misschien had ik één verpleegkundige de keerzijde van de farmaceutisch-medische leugen duidelijk kunnen maken.

Vanaf het moment, dat ik een enorme tekst en uitleg kreeg van de verantwoordelijk hoofdverpleegkundige, waarom statines uitermate belangrijk waren om te gebruiken, en ik in mijn standpunt bleef volharden, werden de statines mij niet meer aangeboden.

Na enkele dagen werd ik overgeplaatst naar het revalidatiecentrum Het Roessingh in Enschede om d.m.v. fysiotherapie/logopedie en ergotherapie verder te worden behandeld. In een bijzonder positieve omgeving heb ik i.s.m. de therapeuten een grote progressieve vooruitgang gerealiseerd, waardoor spreken, lopen, gebruik van lichaamsfuncties, die in herinnering sterk aanwezig zijn (cognitie!! met Goddelijke dank aan mijn lichaam!!) grotendeels zijn teruggekomen.

Maar ook op Het Roessingh bleek mijn cholesterolwaarde ‘te hoog’ en werden mij statines voorgeschreven! Wederom heb ik diverse mensen verklaard waarom ik geen statines gebruik en uiteraard ook hier de nodige vraagtekens. De verantwoordelijke hoofdverpleegkundige aldaar kwam uiteindelijk met een verklaring, die ik moest ondertekenen om Het Roessingh nooit juridisch aansprakelijk te kunnen stellen voor het het niet aanbieden van de statines. Nadat zij mij enkele keren had gevraagd of ik de verklaring al had ondertekend en ik hierop had geantwoord:”Nog niet”, kwam zij de laatste keer samen met één van de behandelende CVA-artsen weer bij me. De meegekomen arts deed het woord en ik legde voor de zoveelste keer uit waarom ik geen statines gebruik en draaide toen haar verklaring om door het volgende te zeggen:”Kunt u mij als medicus verklaren, dat als ik statines gebruik, mijn cholesterol en mijn gezondheid 100% gegarandeerd goed komen”? “Wat is hierop uw antwoord”.

Het antwoord moet ik nog krijgen en je begrijpt het al, dit zal nooit gebeuren. Ik heb de verklaring, die zij wenste ondertekend omwille van mijn verdere behandeling, die zoals reeds boven geschreven i.s.m. de diverse therapeuten uitstekend verloopt en naar het zich laat aanzien 29 januari a.s. zal worden beëindigd. Ben ik dan 100% genezen. Nee, maar ook een revalidatiecentrum heeft zijn grenzen en wenst deze binnen haarzelf opgelegde therapeutische mogelijkheden niet verder te kijken dan het puntje van de medische neus lang is. Geen probleem, dan kijk ik zelf wel verder.

https://www.ninefornews.nl/statines-kunnen-hartziekten-veroorzaken-en-verhogen-kans-op-aderverkalking-mensen-
moeten-ze-niet-meer-slikken/

http://www.bol.com/nl/p/de-cholesterol-leugen/1001004002602615/?Referrer=ADVNLGOO002008K-2SDNBI42J7GYW-96531158114

Tja, ook medici zijn maar mensen (soms met – soms zonder ruggegraat) en bestaan voor pakweg 70% uit water, net als wij allemaal, dus zijn we allemaal wandelende waterzakken. Of zou het ene water al dermate vertroebeld zijn, dat van waarheid = eerlijkheid = zuiverheid = Liefde geen sprake meer is en de afgelegde eed t.b.v. gezondheidszorg niet meer is dan een wassen neus? Gelukkig hoef ik geen eed af te leggen om mijn Waarheid te bevestigen. Tja, het zit in je of niet en dat geldt gelukkig ook voor steeds meer medici, dat is mij de afgelopen 35 jaar bijzonder duidelijk geworden en ik ben er dankbaar voor velen van deze mensen te hebben mogen ontmoeten en leren kennen.

Met immer vriendelijke en eerlijke groet uit Tukkerland,
Harrie.

P.S. De link is een 23 minuten durende uitleg over wat cholesterol nu is en doet van de Hongaarse arts Dr. Lenkei:

https://www.youtube.com/watch?v=WCKy0_FBRjo.

Door iedereen te volgen, want deze man begrijpt niet alleen de patiënt, maar spreekt ook de taal van de luisteraars!!!

Louise
Louise
6 jaren geleden

PS ik heb het boek van dr Lenkei

Zomerzon
Zomerzon
6 jaren geleden

Het gevolg van meer kanker dan andere landen is dat hier meer wordt gevacineerd en ook mix vaccinatie. Het heeft gevolgen voor ons imunsysteem. De wetenschap weet er nog zo weinig van dat ze niet beseffen dat al de toegevogde stoffen en eventueel dna van dieren ook in een de menselijk lichaam kunnen belanden met alle gevolg.

Back to top button
24
0
We lezen graag je reactie!x