Buitenland

Israëlisch-Palestijns conflict eenzijdig belicht (video)

Help door dit artikel met kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het valt op dat het Israëlisch-Palestijnse conflict vrij eenzijdig wordt belicht. Waarnemers spreken op televisie enkel meningen uit die een prestigieuze positie of universitaire aanstelling kunnen opleveren.

Redactrice van Veterans News Now Debbie Menon spreekt van ‘journalistieke prostituees’. Radiopresentator Stephen Lendman noemt het ‘mediaschurken’.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De meeste waarnemers weten dat de Verenigde Staten en ‘bondgenoot’ Israël met zijn talloze lobby’s een monopolie hebben op afpersing en intimidatie van de pers.

Hydra

De Israëlische lobby AIPAC is als een hydra die inmiddels het leven van vrijwel iedere Amerikaan beïnvloedt en diep is doorgedrongen tot alle mogelijke sectoren.

Wanneer prominente figuren zich uitspreken tegen het beleid van Israël worden ze net zo lang geïntimideerd tot ze van het toneel verdwijnen. Dat overkwam schrijver en diplomaat Charles Freeman en voormalig journalist en lid van de White House Press Corp Helen Thomas.

Obstakels

Ook de Amerikaanse oud-president Jimmy Carter kreeg felle kritiek op zijn boek Palestine: Peace not Apartheid waarin hij stelt dat ‘Israëls voortdurende beheersing en kolonisatie van Palestijns land de eerste obstakels zijn voor een samenhangend vredesakkoord in het Heilige Land’.

Abby Martin van RT behandelt het Israëlisch-Palestijnse conflict in een uitzending van ‘Breaking the Set’, waarin ze de waarheid vertelt over het conflict en uitspraken doet die haar en het televisienetwerk (letterlijk) het doelwit hebben gemaakt van de Israëlische regering.

Bron: YouTube/Breakingtheset

Gerelateerd:

 

Interessant

Vind je deze informatie interessant?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

47 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
yoghi
yoghi
13 jaren geleden

Ik weet niet hoe het met jullie zit hoor, maar ik ben echt een beetje israel moe

Ab
Ab
13 jaren geleden

Wat een top wijf!!

Ab
Ab
13 jaren geleden

[quote name=”yoghi”]Ik weet niet hoe het met jullie zit hoor, maar ik ben echt een beetje israel moe[/quote]

Komt misschien omdat je het vanachter je tv mee maakt.
Als je er zelf zou wonen, zou je het denk niet relax vinden als anderen dit zouden vinden.
Maar goed, tis jou mening.

Roel
Roel
13 jaren geleden

[quote name=”yoghi”]Ik weet niet hoe het met jullie zit hoor, maar ik ben echt een beetje israel moe[/quote]

Ik ben ook Israël moe. Ik kan er nog steeds niet bij waarom men destijds niet met eenzelfde voortvarendheid naast de Israëlische Staat ook een Palestijnse Staat heeft opgericht met een gezamenlijke hoofdstad: Jeruzalem.
Maar ja, er liepen en lopen nog steeds teveel “zere benen en heethoofden” rond.

Bosdokter
Bosdokter
13 jaren geleden

Deze chick is te cool…. Zo hoort journalisme te zijn

Ivo Mariën
Ivo Mariën
13 jaren geleden

Eenzijdige berichtgeving ja, Zo heb ik niets gehoord over het massa huwelijk waarbij 450 Palestijnse mannen huwen met kinderen van gemiddeld 6 tot 10 jaar. (Tv beelden op internet genoeg). De mensen worden uitgehongerd maar de beelden uit Gaza laten zien dat er overvloed is aan eten. De honderden raketten die op Israël werden afgeschoten zonder dat Israël zich verdedigde. Joden zijn het enige volk dat non-stop in Israël woonde. Palestijnen zijn pas als volk ontstaan onder impuls van Yasser Arafat (1967). Wie dat niet wil geloven moet maar de naam geven van één Palestijns leider voor Arafat of één munteenheid die het volk vroeger gebruikte. Palestina betekend altijd al ‘land van de Joden’.

Ivo Mariën
Ivo Mariën
13 jaren geleden

Wie graag het massa huwelijk wil zien tussen kinderen van vaak amper 6 jaar of minder met 450 volwassen Palestijnen moet op Youtube kijken ‘mass wedding Gaza’. Nooit in Europa op het nieuws gezien!

Robert
Robert
13 jaren geleden

Ik vind er maar weinig tot niets Heiligs aan aan die grond van
Israel . Is het soms zo dat hoe meer bloed je de grond in laat lopen het dan heiliger word !!!??? Schijnheilig en ontheiligt bedoelen ze zeker.Ik denk dat ze hun woordenschat eens wat meer moeten aanpassen want dat is ook nog van voor Christus.

Ik zou zeggen ga zo door toi toi.

Harry
Harry
13 jaren geleden

Wat mij altijd opvalt dat is hoe fanatieker de religie, zowel de pijpekrullen met die toepetjes boven op hun kop alswel de haatbaarden in hun lange jurken, hoe egoistischer en haatdraagender hun opvattingen naar anders denkenden worden.Voor hen die niet hun visie uit de middeleeuwen aanhangen is geen plaats in de hemel.Ik vraag mij af of in hun duizenden gebeden wel eens werkelijk contact met God hebben gehad…. denk het niet.Jammer dat deze mensen zo onderontwikkeld zijn en zich angstvallig vastklampen aan hun benauwende religie, laat ze gewoon eens het boek een ongewoon gesprek met God lezen, misschien dat de ogen dan langzaam open gaan….

Maarten
Maarten
13 jaren geleden

@Ivo Mariën

Beste Ivo oftewel kuddedier,wat jij hier nu uitkraamt heeft mij dag meteen goed gemaakt. Ik zal jou even uit jouw antisemitische ofwel “islamofobie” (jah moslims en joden zijn Semieten) uithalen.

De echte Israëlieten kwamen uit IRAK! Abraham (stamvader van de moslims en joden) kreeg van God te horen over een land van honing en dadels. Eenmaal daar gearriveerd, zag hij dat het land tot een andere volk (Filistijnen= Palestijnen) toebehoorde. De Israëlieten trachten eerst te leven naast e Filistijnen, maar hebben het voor hunzelf verknald. Abraham vertelde tegen de Israëlieten dat ze weg zouden gaan. Daardoor dwaalden ze jarenlang door de woestijn en kwamen in Egypte terecht. Mozes bracht hun terug naar Israël. Toen hij de 10 geboden ging halen, verknalde de Israëlieten het weer door God/Jahwe/Allah (aramees voor God, jezus sprak ook Allah uit) als een gouden stier af te beelden. Het is net zo bij als islam als het jodendom verboden om god af te beelden.

Maarten
Maarten
13 jaren geleden

Toen strafte God de Israëlieten nogmaals door een grotendeels van hun in het binnenste van de aarde, door een aardbeving, te laten vallen. God verbood hun om terug te keren naar Israël, maar Mozes bood aan dat hij niet zou terugkeren maar zijn volk wel. Jarenlang verbleven de Israëlieten in de land der Fillistijnen en weer hebben ze het voor hunzelf verpest. Hierom heeft God verboden voor de Joden om een staat voor hunzelf te bouwen. Het staat zelf in de Thora. Daarnaast hebben de joden zich verspreid over het Midden-Oosten, Noord-Afrika, Zuid-Europa en Azië. Dus dat joden non-stop in Palestina hebben gewoon is niks anders dan een fabeltje dat door westerse propaganda is geïllustreerd. Als je bijvoorbeeld naar Marokko gaat dan zie je dat de Joden daar anders eruit zien, leven en denken als de blanke joden oftewel zionisten. Die laatste zijn niet eens gelovig maar maken misbruik van de joodse identiteit.

Gwen
Gwen
13 jaren geleden

Ooit heb ik als VN militair vrijwillig in Zuid Libanonon gediend. We kregen zwijgplicht. We wisten wat de media thuis vertelde niet klopte. Eenmaal thuis wilde weinigen luisteren. Wij voelden de diepe haat van beiden kanten PLO – Israel. Zagen kindsoldaten. Maakten hardhandig kennis met de militie van Israel die UNIFIL niet erkende. En met de kogels van de PLO. Door de oorlog waren de normen en waarden totaal anders dan in Nederland. Toch was er ook veel dankbaarheid. Iemand zei. Door jullie wordt m’n zuster of moeder niet meer verkracht.
We zagen de boer zijn akker weer ploegen. Onze shelter stond voor iedereen open, ongeacht welke militie. Ruim 28 jaar later werd ik omhelst door twee gevluchtte Libanezen. ‘Jullie gaven rust. Medicijnen en eten. En maakten geen onderscheid. Wie 1 dag 1 leven redt, redt de wereld.
Ik was ontroerd. Het doet ons veteranen veel dat vandaag de dag weinig is veranderd. Iedereen wilde in zijn hart vrede. Alleen vuurkracht gaf enige rust. Triest.

lluit
lluit
13 jaren geleden
lluit
lluit
13 jaren geleden
lluit
lluit
13 jaren geleden
Lumixal
Lumixal
13 jaren geleden

Er is een ware haat hetze tegen Israël bezig de laatste tijd. Ik heb er gewoond en ik weet dat het Joodse volk geweld afwijst. Er is een tendens te zien op spirituele websites die zich met “onafhankelijk nieuws” bezig houden die ongecontroleerde beschuldigingen aan Israël en het Joodse volk uit. Ik weet ook dat Palestijnen met haat worden opgevoed. Vanaf jong af aan. Terrorisme wordt daar gekweekt. Israël is een welvarend land omdat het hard werkende mensen zijn die het leven waarderen. Ze beschermen hun burgers. De berichtgeving is zéér eenzijdig te noemen. De afgelopen tien jaar regent het van raketten in Zuid-Israël. ALs Israël iets terugdoet als de maat vol is, is iedereen verontwaardigd. De feiten worden bewust verdraaid. De nieuwe tijd en ascentie gaan over eenheid. Doe dan niet mee met deze oorlog en omarm beide volken. Vrede kan bestaan! Het gaat om educatie! Pas op voor valse geruchten. Ze wakkeren haat aan. Het gaat om liefde. Liefde is waarheid en kan ontstaan door vergeving

lluit
lluit
13 jaren geleden
Earlgrey
Earlgrey
13 jaren geleden

Je zou ze hier de kost moeten geven..Niemand snapt het verschil tussen Khazar en Sefard Joden. Khazar Joden zijn voor de grootste meerderheid in Israël ze behandelen de Sefard als tweede rang burgers. Vanuit de Khazar is een splintergroep die zich ook als Zionisten manifesteert. KhazarJoden zijn oorspronkelijke bewoners van een land in de buurt van Georgie en zijn etnisch gerelateerd aan Turkmenistan. Hun wet heet de Zora, otw in het Turks Sora..De Sefardi zijn Semitisch, en hebben de Menorah als symbool, en leven onder de wet van de Talmoed. De Khazar hebben een ster die meer een occult symbool. Er is nergens een David ster in het oude testament te vinden, alleen een aanduiding in de trend van Yahwe’s ster, maar inhoudelijk is dat anders. Beroemde Khazar is het geslacht Rotschild,ook de bedenkers van het Zionisme en de ster van David.Dus we zijn hier de kluts kwijt en dat weten ze bij buitenlandse zaken heel goed en wille het liever zo houden.

Dick Sijbesma
Dick Sijbesma
13 jaren geleden

Het is niet alleen de media, al jaren wordt iedereen die iets positiefs over de palestijnen zegt of tégen de kolonisatie is behandeld als t ergste soort anti-semiet..
elk bekend tv hoofd doet er aan mee ze zouden hun kop eraf moeten schamen met hun ‘politieke correctheid’ mening bah.
beide volken heb ik niets tegen trouwens…de siruatie is echter diep triest

Rosa
Rosa
13 jaren geleden

@10 ‘Beste Ivo oftewel kuddedier…’

Jammer, heel jammer…

Frans
Frans
13 jaren geleden

Het geweld houdt pas op als de Palastijnen meer van hun kinderen houden dan de Joden haten.
http://xandernieuws.punt.nl/content/2012/11/Morgen-Pro-Isral-demonstratie-in-Amsterdam

Gwen
Gwen
13 jaren geleden

Lumixal, ik bergijp je reatie. Zoals ik al eerder schreef. De boer wilde ploegen, geen oorlog. Beide kanten niet. Toen ik in het oorlogsgebied diende gebeurde in de regio erg veel. Het is waar. Kinderen die niet mee wilde vechten in een militie werd de hand kapot geslagen. Ze kwamen op onze dokterspost. De arm van Iran was erg lang. Er waren toen al gevechtsgroepen. Syrie speelde een politiek spel en maakte het leger van Libanon kansloos om vrede te kunnen brengen. Wij ondervonden acties van Haddad (Israel) die er niet om logen. (o.a. onthoofden lijken op het strand). En zo ging het over en weer. Elke dag. Het is vandaag de dag, na de Koude Oorlog, niet beter op geworden. Dit wordt door menig UNFIL veteraan gevoeld. Zal de wereld na 2012 anders zijn geworden? Heb daar een hard hoofd in. De woede/haat zit daar zo diep. Wie zegt als eerste genoeg is genoeg? Menig maat wil dan terug om weer te het gebied te stabiliceren.

adriaan
adriaan
13 jaren geleden

Haat heeft geen argumenten nodig. Sterker nog, domheid is een goede basisvoorwaarde. Domheid is in ieder geval niet iets waar de joden last van hebben.

Ivo Mariën
Ivo Mariën
13 jaren geleden

@Maarten, Palestijnen zijn geen Filistijnen. Ze werden door Arafat naar die regio (Gaza) genoemd. Ik heb al vaak gereageerd op reacties van mensen die denken dat de Palestijnen een oud volk waren (want de Israël’s pakken hun land af, nietwaar?) Ik vraag om ze gewoon maar de naam van één enkele leider voor Arafat te geven of één muntstelsel dat door de Palestijnen werd gebruikt en er is echt niemand die dat kan! Zelfs al zoeken ze nog 100 jaar op het internet. Sommige doen er alles aan om een naam te vinden maar het lukt gewoon niet. Zelfs de Palestijnen weten het niet en dat vind ik wel heel sterk. Op werk krijg ik vaak te horen dat het land van de Palestijnen was. Ze gaan het dan opzoeken, ze gaan naar de bib, ze vragen het aan vrienden, de Iman, ze zoeken het in de Koran enz… maar na meer dan 10 jaar heeft nog niemand me een antwoord gegeven. Misschien de schuld van Israël dat ze het niet meer weten, die hebben waarschijnlijk hun geschiedenis gewist.

JanW
JanW
13 jaren geleden

Religie zou verbannen moeten worden uit de maatschappij, daar het constant aantoont dat het een reden tot geweld is voor bepaalde niet ontwikkelde idioten op 2 benen.

Ongelovige mensen als ik die er niets mee te maken willen hebben, worden wel geslachtofferd voor die alles verheiligende figuur die ze god of allah noemen.

Ik vindt dit massa moord zonder weerga die al tweeduizend jaar aan de gang is met het gijzelen van de wereld door een zooitje geloofs fanaten.

Het opdringen van overtuiging en afkeer van wat anders is. Bah, doe toch eens nomaal mensen.

Het leven is beter zonder allah of god!

Abel
Abel
13 jaren geleden

Israël heeft naast Arafat ook de Turkse president Ozal vergiftigd:

http://www.presstv.ir/detail/2012/11/24/274304/exturkish-president-poisoned-to-death/

Roger Lousberg
Roger Lousberg
13 jaren geleden

[quote name=”Earlgrey”]HEEL VERHAAL[/quote]
Chapeau! de eerste die snapt hoe het joodse volk samengesteld is.

Israel is NIET van de Joden, nooit geweest trouwens.

Heeft iemand ooit dat filmpje op youtube gezien waarin een rabbi zegt dat de god van het Jodendom Satan is?

(K)

Diana
Diana
13 jaren geleden

God betaat niet,allen die op basis van sprookjes en hersenspinsels een doctrine opbouwen zouden veroordeeld moeten worden. Godsdienst is gelijk aan misdaad

diederik
diederik
13 jaren geleden

@ reaktie#6
als palestijnen pas zo laat om de hoek zijn komen kijken en joden eerder waren, hoe zit het dan met moslims?
voor 1949 leefden moslims en joden naast elkaar in vrede, waarom kan het na 1949 niet meer?
het land dat men israel noemt is dan wel klein maar in abstrakte vorm is ze enorm graat, zeg mij wie david en goliath is in het conflict!
nee ivo, de tijden zijn aan het veranderen en er zal geoogst moeten worden vroeg of laat en voor sommigen zal de smaak enorm bitter worden helaas, het had zo mooi kunnen zijn.

Gwen
Gwen
13 jaren geleden

[quote name=”diederik”]@ reaktie#6

nee ivo, de tijden zijn aan het veranderen en er zal geoogst moeten worden vroeg of laat en voor sommigen zal de smaak enorm bitter worden helaas, het had zo mooi kunnen zijn.[/quote]
Diederick. Een PLO strijder zei het zo: We zijn als kamelen. Langzaam. Wat vandaag niet lukt, lukt morgen. We hebben de tijd. Eens drijven de joden in zee. En het Westen kijgt een pakslag. Zij leggen keer op keer de resoluties in de VN raad naast zich neer.
Vreselijk. De wereld zou kunnen ingrijpen maar willen ze dat wel?
De les die wij daar leerden was simpel. Het conflict kent alleen maar slachtoffers. Ongeacht welke groep, cultuur en geloof. Het is net de Griekse tragedie Oresteia van Aischylos, ruim 2500 jaar oud. Het wiel van geweld draait maar door. De goden keren zich om uit afschuw. Totdat Apollo ingrijpt. Vergeving voor de geweldplegers bleek de weg. Aischylos hield de havikken uit zijn tijd een spiegel voor.

dymph
dymph
13 jaren geleden

waarom blijf je als slachtoffer in je rol hangen als ze al dat geld plaats van in rakketten stopen kogels en geweren tunnels enz hun energie en geld gestoken hadden in het opbouw van hun land dan was dat gebied nou goed leefbaar geweest voor beide partijen. Dat ze hun ellende oppakken en wegzetten en eens aan de slag gaan. plaats van tunnels wegen, rakketten huizen en mooie tuinen en de kogels worden zaad voor het gewas. Dat is pas werk verzetten en de weg naar vrede is dan mogelijk en ben je je slachtofferrol kwijt en heb je ene nieuwe vriend erbij,,, de Israelie.

sane
sane
13 jaren geleden

De mensen daar verdienen elkaar, snap niet dat dit onze media domineert, de tibetanen zitten in dezelfde positie maar daar hoor je geen kip over.

Arabieren en Joden, beide volken zijn vergeven van de racisme. Ze verpakken het onder de noemer religie. Muur tussen Europa en middenoosten en volledig negeren.

Palestijnen zijn voornamelijk jordaniers, israeliers zijn voornamelijk oost europeanen. Beiden horen daar niet. Duidelijk voorbeeld dat integratie en multicult nooit zal werken.

Timothy Drake
Timothy Drake
13 jaren geleden

HET probleem in dit conflict is internationale wapenleverancies. Zonder Israël’s veel te grote leger en zonder al die Iraanse raketten in Palestijnse handen was de situatie misschien beheersbaar m.b.v. wat vredestroepen maar nu is het gewoon 1 rokende massa die zo nu en dan weer ontvlamd. Dan wordt de hele internationale politieke poppenkast weer opgevoerd om de boel te sussen. Wat een schijnvertoning. Het is ook onmogelijk om je 100% achter 1 volk te scharen daar er simpel gezegd te veel nuances in het verhaal aanwezig zijn. Doe je dat wel, ben je wat mij betreft schuldig aan willekeur. Zolang de mensen daar met haat worden opgevoed jegens de ander blijft dit conflict zich voortzetten… Sad but true

diederik
diederik
13 jaren geleden

@sane,
jij praat over hen die vol zitten van racisme? lees je text nog een keer dan.

@dymph
een overslaande plaat de je citeerd uit de westerse wereld.
palestijnen zijn uit de, wat ze aangeven als grens van israel, gedeporteerd en zitten met miljoenen in vluchtelingen kampen.
deze kampen zijn inmiddels van beton en als je dat geen investering kan noemen.

waar halen ze in de kampen hun cement vandaan? hun papier, computers, auto’s en onderdelen of water????????
dat moet officieel door talloze israelische controle posten, besef je dat?
die tunnels zijn dus geen smokkel tunnels maar levensaders!

gijs
gijs
13 jaren geleden

.. tja geloof is een duivelse uitvinding .. !!!

Tom
Tom
13 jaren geleden

Jammer, veel mensen begrijpen niet dat zolang er mensen zijn, er oorlog is. Wat veel mensen vergeten, is dat niet iedere oorlog religie als basis heeft. Religie kan gezien worden als één van de vele vormen van zingeving, of het zoeken naar betekenisvolle verbindingen, verstaan, waarbij meestal een hogere macht, opperwezen of god centraal staat. Ja, mensen slachten elkaar af vanwege religie. Maar wat gebeurt er allemaal uit politieke overwegingen? De meest smerige dingen. Politiek kan ook gezien worden als een vorm van religie. Poliiek kan gezien worden als één van de vele vormen van zingeving, of het zoeken naar betekenisvolle verbindingen, verstaan, waarbij meestal begeerte, egoïsme en geld centraal staan. Ja, politiek maakt net zoveel kapot. Dus even simpel gezegd. Mensen maken veel kapot. De bais voor heel veel ellende, is gewoon de mens. Religie, politiek etc, is vaak gewoon een excuus.

Secularisme (de scheiding tussen kerk en staat) is wellicht een discussiepunt.

vanuit hier
vanuit hier
13 jaren geleden

vind t heel erg dat mensen vergeten dat het hier over mensen en hun levens gaat. ik woon in israel, maar ben geen rascist tegenover arabieren of moslems. ik wil mezelf geen slachtoffer noemen, maar ook geen beul.
ik snap jullie reacties, als je dit soort filmpjes ziet, en zeker ook de nederlandse media, heb je idd versslaggevingen die zeer eenzijdig zijn; als het gaat om dood en haat word er altijd gelijk vanalles verspreid. ik kies voor de liefde, samen met mij zijn er honderden wellicht duizenden mensen hier en in gaza die deze keus maken. en dan noch.. hamas is een terreurorganisatie die een guerilla oorlog tegen de mensheid voert. ze verstoppen zich achter hun eigen kinderen die -voordat ze kunnen schrijven- al hebben geleerd hoe ze een vuurwapen moeten gebruiken. het motto van de hamas is letterlijk “wij houden net zoveel van de dood als de joden van het leven. nee mensen, hamas is niet palestijns.

vanuit hier
vanuit hier
13 jaren geleden

hamas is een groep die is ontstaan door ideologieen van buiten palestijns gebied en die sinds jaren ook de palestijnen terroriseren. hier gaat het over. niet over ‘haat’ tussen normale mensen. er zijn genoeg arabieren aan “deze” kant van de grens die in vrede met de israelis leven. er zijn genoeg mensen die met hun hele hart voor vrede werken om jullie reacties als belediging te zien. wil je vrede? verspreid dan geen haat. verspreid liefde en er zal liefde zijn. ik spreek voor mezelf, maar vanuit mijn hart. een ieder die denkt te weten wat het “probleem” is, mag van mijn part hiernaartoe komen en het oplossen. maar zodra je dan merkt dat de enige oplossing is, zelf geen deel te nemen aan de haat, merk je ook snel hoe dilletant het is van mensen om meningen te geven over dingen waar ze geen weet van hebben. vooral in de media..

Roger Lousberg
Roger Lousberg
13 jaren geleden

[quote name=”vanuit hier”]heel verhaal[/quote]

Helaas voor jou weten enkelen van ons dat Hamas door Israel betaald wordt, net als Hezbollah :W

Zoek op Google; hamas israel created en hezbollah created by israel

Veel plezier!

vanuit hier
vanuit hier
13 jaren geleden

roger, weet je dat?

typ eens wat anders in op google. er zijn ook mensen die menen te weten dat de aarde plat is.

je mag denken wat je wilt. maar verspreid alsjeblieft geen haat. in dit geval kunnen mensen makkelijk denken dat de ‘joden’ schuld zijn. gek, hoe snel er schuld aan anderen kan worden gehecht, zonder dat we ons zelf afvragen wat er nou echt mis gaat.. tolerantie mensen. liefde. het is 2012. de schuld heeft niemand behalve wijzelf. laat anderen niet aan dingen geloven die je zelf niet, of alleen door google weet. leef in het hier en nu. begrijp alsjeblieft dat het je eigen daden zijn die de wereld beinvloeden, niet het beschuldigen van anderen. wat ik over de hamas als organisatie zeg kun je zelf op hun eigen website nalezen. of en door wie gefinancieerd is hier niet het probleem. het probleem is het voeden van haat.

Roger Lousberg
Roger Lousberg
13 jaren geleden

[quote name=”vanuit hier”]
je mag denken wat je wilt. maar verspreid alsjeblieft geen haat.[/quote]

Wie verspreid hier haat dan? vertel 🙂

ik wijs erop dat Hamas door Zionisme betaald wordt… ik doel erop dat Zionisme een land heeft gesticht en Joden VERPLICHT daarheen heeft verscheept met aantrekkelijke aanbiedingen en vooral sponsor geld van de hele wereld om maar een “Joodse staat” te kunnen stichten. m.a.w. dit land en haar ideologie is puur en alleen gecreeerd via afpersing (terrorische aanslagen op britten door Joden – Zelfmoordterrorist is daar uitgevonden niet onder moslims) en de Balfour declaration.

Dit land is willens en wetens gecreeerd om een wellicht eeuwig voortdurend conflict te veroorzaken, het land is gesticht door de illuminati en haar kornuiten.

Het vaticaan en de jezuieten welke een staat voor hun god, YHWH, moestten creeren.

Roger Lousberg
Roger Lousberg
13 jaren geleden

ik stel dat de joden in israel en alle omwonenden; ALLEMAAL slachtoffer zijn geworden van Zionisten danwel bankiers.

Allen zijn in posities gedwongen, allen zijn slachtoffer.

Maar aangezien jij in Israel woont, niet hier, kun jij ons dan iets vertellen over hoe een bepaald soort jood in israel een tweederangs burger is? Iets met Ashkenazim en dat andere onder soort?

diederik
diederik
13 jaren geleden

@ vanuit hier;
nadat de palestijnen gevlucht of gedeporteerd zijn naar gebieden als gaza, vertel me dan eens waar een verzetsbeweging in gaza zich zou moeten schuilhouden?
of je aanhanger bent van hamas of juist niet, elke opressie vraagt om bestreden te worden, of dat nu de farc heet, hamas of m23, vertel mij eens waar hamas zich moet schuilhouden tussen 1,7 miljoen mensen op een oppervlakte van………hoeveel? weet iemand dat hier? of je het goed praat of veroordeeld wat hamas doet, er zal gestreden moeten worden voor rechten, gelijkheid en eerste levensbehoefte.
als iemand durf te beweren dat er gepraat moet worden is dat heel nobel, maar hoeveel vn sancties moeten er nog genegeerd worden eer er iemand op staat die enige invloed verkrijgt onder zionistische politieke leiders?

Mentinho Bassaro
Mentinho Bassaro
11 jaren geleden

Theodor Herzl, de oprichter van het zionisme, verklaarde in publieke en persoonlijke geschriften dat antisemitisme geen afwijking is, maar veeleer een natuurlijke reactie van niet-joden op het vreemde Joodse gedrag en dito houding. Herzl schrijft zelf: “Anti-Joodse sentimenten zijn geen gevolg van onwetendheid of hypocrisie, zoals zovelen vaak beweren. De conclusie is dat het oeroude en oncontroleerbare conflict tussen Joden en niet-joden volledig begrijpelijk is omdat Joden een zeer specifieke en aparte bevolkingsgroep vormen met belangen die verschillend zijn van en vaak conflicteren met de belangen van de mensen in wiens midden zij leven.”

Herzl geloofde dat anti-Joodse sentimenten in de moderne tijd zijn ontstaan als gevolg van de emancipatie van Joden in de 18de en 19de eeuw waardoor ze werden bevrijd van hun opgesloten bestaan in getto’s. Daardoor kwamen ze in het moderne stadsleven terecht en vonden er directe, economische interacties plaats met niet-Joden uit de middenklasse. In zijn dagboek schreef Herzl:”Antisemitisme is een begrijpelijke reactie op Joodse onvolkomenheden en ik vind dat antisemieten volledig in hun recht staan.”

Herzl hield vol dat Joden moeten ophouden met doen alsof ze zijn zoals ieder ander, zowel naar zichzelf toe als naar niet-joden. In plaats daarvan moeten ze openhartig toegeven dat ze een uniek en apart volk zijn met specifieke en uitzonderlijke doelen en interesses. Hij schreef:”De enige duurzame oplossing bestaat eruit dat Joden de werkelijkheid onder ogen zien en uiteindelijk een bestaan gaan leiden als een ‘normaal’ volk in een aparte staat voor zichzelf.” In een memo, gericht aan de tsaar van Rusland, schreef Herzl dat zionisme de ultieme oplossing is voor het joodse vraagstuk.

De eerste president van Israël, Chaim Weizmann, drukte een soortgelijke visie uit. In zijn memoires schrijft hij:”Iedere keer wanneer de hoeveelheid Joden in een land een bepaald verzadigingspunt heeft bereikt gaat dat land zich tegen hen verzetten. Deze reactie kan niet worden gezien als antisemitisme in de ordinaire of vulgaire zin van het woord. Het gaat om een universele, sociale en economische samenloop van omstandigheden als gevolg van Joods immigratie en daar kan niets tegen worden gedaan.”

“We Jews regard our race as superior to all humanity and look forward not to our ultimate union with others but, to triumph over them.” – Goldwin Smith, Jewish professor of modern history, professor at Oxford University, 1981

“We will have a World Government whether you like it or not. The only question is whether that government will be achieved by conquest or consent.” – James Warburg, Jewish banker

Max
Max
8 jaren geleden

De strijd om Israël is vergiftigd door leugens. Leugens betreffende het ‘Palestijnse volk’,die nooit bestond(kunt u tenminste een Palestijnse leider vóór Arafat noemen?) en de ‘bezette gebieden’(er heeft nooit een Palestijnse staat bestaan).Was het grondgebied van Israël werkelijk oorspronkelijk eigendom van ‘de Arabieren’ of ‘de islam’? Kan een politieke religie/ideologie recht doen gelden op land? Was al het land het persoonlijk eigendom van Palestijns/Arabische eigenaars? Of was het deels eigendom van buitenlandse, d.w.z. Syrische, Libanese, Egyptische, Irakese of Turks/Ottomaanse grootgrondbezitters? En hoe en wanneer hadden die eigenaars het land in hun bezit gekregen? Werden kavels en transacties kadastraal beschreven, was er een wet die particulier eigendom beschermde en hoe werd de wet gehandhaafd? Van wie was braakliggend land, dat geen met naam genoemde eigenaar had?… Israël werd sinds het begin van de jaartelling overheerst door vreemdelingen. In 1917 waren dat de Turken, die er vierhonderd jaar de baas waren geweest. Toen namen de Engelsen de zaak over. Een groot gebied/76%/,wat was onder Brits mandaat, is gegeven aan de emir Abdullah en wat nu Jordanië heet. De andere 24% werd verdeeld onder de daar wonende Arabieren en Joden(de Joden waren er eerder dan de volken die ook Israël opeisen).Vaak wordt er geroepen dat die verdeling van ca. 45/55 niet eerlijk was omdat er minder Joden waren, maar men vergeet dat van die 45% ca. 30% onontgonnen land, woestijn en moeras was(hoeveel grond is door Joodse organisaties op legale wijze aangekocht?).En uit woestijn en moeras, maakten zij vruchtbaar land.En Arabische bronnen erkennen, dat veel Arabieren uit omliggende landen op de door Joden gecreëerde welvaar en werkgelegenheid afkwamen.Bijna 2.000 bedrijven werden in die gebieden gevestigd en gaven werk aan zowat de helft van de werkende bevolking daar.Arabische immigratie – vanwege de gunstige economische vooruitzichten en kans op een goed inkomen – wordt onbeperkt toegestaan door de Britse bezetter; Joodse wordt met kracht bestreden.Productie en aanvoer van olie, als in die tijd ultramoderne en vooral in een industrieland als het VK felbegeerde energiebron, lijkt een doorslaggevende rol te hebben gespeeld…Toen Israël deze gebieden onder beheer kreeg, bestond er geen enkele universiteit. In het begin van de 1990-er jaren waren er zeven van zulke instituten, die zo’n 16.500 studenten herbergden. Analfabetisme liep terug tot 14 procent onder volwassenen boven 15 jaar, vergeleken met 69 procent in Marokko, 61 procent in Egypte, 45 procent in Tunesië en 44 procent in Syrië. Toen Israël een feit werd, wilden de Palestijnen=Arabieren al dat vruchtbare land hebben. Makkelijk hoor, eerst op je gat rusten en dan alles inpikken. Nee dus…

Back to top button
47
0
We lezen graag je reactie!x