Viroloog Ab Osterhaus vindt dat veel meer mensen al de derde coronaprik moeten krijgen. Hij verwacht dit najaar een nieuwe piek. “Alle mensen in de risicogroepen zouden die derde prik moeten kunnen halen,” zei hij in Op1.
“De vraag is wat er gaat gebeuren. Er zijn speculaties op het ogenblik dat als je een slap griepjaar gehad hebt – vorig jaar hebben we helemaal geen griep gehad in Nederland – dat je het jaar erop een ernstig griepseizoen hebt,” zei Osterhaus.
Als het aan viroloog Ab Osterhaus ligt zouden veel meer mensen al een derde coronaprik moeten krijgen. Hij verwacht dit najaar een nieuwe piek. “Alle mensen in de risicogroepen zouden die derde prik moeten kunnen halen.” #Op1 pic.twitter.com/gqjzYegLYl
— Op1 (@op1npo) October 6, 2021
Gigantisch probleem
“En we weten dat we het dan maar nauwelijks aankunnen,” vervolgde hij. “We weten dat we in 2017 en 2018 problemen hadden met de ziekenhuizen, dat het gewoon volloopt.”
En als je daarbovenop nog dat kleine percentage in Nederland krijgt wat niet gevaccineerd is, als daar een groot deel van naar het ziekenhuis komt op het moment dat je ook influenza hebt, dan heb je een groot probleem, dan zitten we weer met een gigantisch probleem, beweerde Osterhaus.
Dat is altijd zo geweest en hoort bij het leven
Op social media krijgt hij er flink van langs. Zo twittert onafhankelijk misdaadverslaggever Jolande van der Graaf: “De bangmakerij door de angsthazen begint weer. Griep zorgt elk jaar voor problemen, Ab Osterhaus. Het ene jaar meer dan het andere, met meer of minder overlijdens.”
“Dat is altijd zo geweest en hoort bij het leven,” benadrukt Van der Graaf, die 21 jaar bij De Telegraaf werkte.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Rechter Hooggerechtshof VS: ‘Elites moesten zwarte president goedkeuren’
PvdA-fractievoorzitter Kuiken stevig aangepakt: ‘Ongelofelijke hypocriet’
Klimaatdrammer Rob Jetlag (D66) pakt weer eens het vliegtuig
62 mensen bezitten evenveel als de halve wereld: “We hebben geen economie gecreëerd die goed is voor ons welzijn”
Rob Putter: op naar het Maya-jaar 2012
Ancient Aliens 6: Mysterieuze relieken (video)
Column Brave New World: Goede voornemens voor 2012
Arts klapt uit de school: veel artsen en hun gezinnen krijgen valse vaccinatiepaspoorten
Begrafenisondernemer slaat alarm: ‘Er sterven vrijwel uitsluitend geprikte mensen’