Natuur- en milieuorganisaties willen niet met het kabinet onderhandelen over de stikstofdoelen. Onder andere Greenpeace, Wereld Natuur Fonds, Natuur en Milieu en Natuurmonumenten zeiden tegen Nieuwsuur dat ‘aan die doelen niet te schaven valt’.
De organisaties mogen binnenkort op gesprek bij stikstofbemiddelaar Johan Remkes. “Wij gaan niks weggeven,” zei Greenpeace-directeur Andy Palmen.
BVNL, de partij van Kamerlid Wybren van Haga, ergert zich groen en geel aan de natuur- en milieuorganisaties. Deze politiek gekleurde organisaties werken mee aan het elimineren van onze boeren, aldus de partij, die de clubs de nodige naïviteit verwijt.
Mes in de rug
“Wat een enorm mes in de rug van de boeren. Het is nog nooit zo goed gegaan met de natuur, mede door de samenwerking met de boeren,” stelt Van Haga.
“Meerdere leden van het kabinet, waaronder stikstofminister Van der Wal en premier Mark Rutte, hebben in niet mis te verstane bewoordingen aangegeven wat de werkelijke reden is van het uitkopen en/of onteigenen van boeren: huizen bouwen om de ongebreidelde bevolkingsgroei ten gevolge van immigratie te faciliteren. Kan iemand mij uitleggen hoe de natuur daar beter van wordt?”
“Hopelijk worden natuur- en milieuorganisaties door massale opzeggingen wakker geschud en gaan zij in boeren een partner in plaats van een tegenstander zien,” voegt Van Haga toe.
Nog meer doorgeslagen Natura 2000-waanzin
Het Kamerlid is ook absoluut niet te spreken over een plan van Staatsbosbeheer om 96 hectare dennenbos te kappen in het Schoorlse bos onder het mom van ‘herstelwerkzaamheden’. Onder ‘herstel’ verstaat men in dit geval: alle aanwezige natuur vernietigen en het zand dat overblijft vrij spel geven.
Er is al een deel van het bos gekapt en vervangen door zandverstuivingsgebied. Daar wil Staatsbosbeheer nog eens 200 voetbalvelden met zand aan toevoegen. Initiatiefnemers van een petitie, die bijna 40.000 keer is ondertekend, luiden de noodklok.
“Nog meer doorgeslagen Natura 2000-waanzin,” reageert Van Haga.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Eerst negeren ze je, dan lachen ze je uit, dan vechten ze tegen je, en dan win je
“Als je wist wat er werkelijk in voedsel uit de supermarkt zit, zou je het niet kopen”
Steeds meer landen bouwen ‘quarantainekampen’ en mensen beginnen zich zorgen te maken
Een CIA-document uit 1955 vermeldt dat Hitler de Tweede Wereldoorlog heeft overleefd. Lees het hier
Britse X-files openbaar: UFO’s boven parlementsgebouw en Stonehenge
Drie overlevenden 9/11 ‘gered door geesten’
Hoorzitting: overheid zet gerichte ENERGIEWAPENS in tegen eigen bevolking en houdt dat onder de pet
“Nieuwe Duitse studie doodsteek voor klimaathysterie”
VIDEO: “Trump-protest is tragisch voorbeeld van de infantilisering van de Verenigde Staten”