De Verleiders lieten maandagavond in het programma DWDD een voorproefje zien van hun nieuwe toneelstuk over internet, privacy en datamisbruik.
De acteurs hadden het over belangrijke zaken zoals de gevaarlijke hoeveelheden data die we achterlaten op internet.
In het programma beweerden ze dat de AIVD mensen al aanmerkt als terrorist als ze in een bepaalde wijk wonen en een zak kunstmest kopen.
Veel stof opwaaien
Ook claimden ze dat je smartphone je overal volgt en dat daar geen privacyregelgeving voor is.
De uitzending deed veel stof opwaaien en een reactie van de Deep State liet niet lang op zich wachten.
Zo twitterde minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren dat ze ‘met stijgende verbazing’ heeft geluisterd naar de opmerkingen van de theatermakers over de AIVD.
Met stijgende verbazing geluisterd naar de beweringen van deze acteurs bij #dwdd #factfree. Het werk van de @aivd is geen toneelstuk. De mensen van de Aivd houden Nederland veilig, binnen de grenzen van de wet, met waarborgen voor onze privacy. Kom maar eens kijken, heren. pic.twitter.com/FGjRfZswH1
— Kajsa Ollongren (@KajsaOllongren) January 29, 2019
Op hun pik getrapt
“Het werk van de AIVD is geen toneelstuk. De mensen van de AIVD houden Nederland veilig, binnen de grenzen van de wet, met waarborgen voor onze privacy. Kom maar eens kijken, heren,” zei Ollongren, die onlangs nog een kritisch rapport over de sleepwet bewust achterhield.
George van Houts van De Verleiders weigerde zijn show aan te passen na de ophef. “Ik wil eerst dat mensen komen kijken naar de voorstelling.”
“Dat de mensen die met onze privacy werkzaam zijn, zo op hun pik getrapt zouden zijn, hadden we niet durven hopen,” zei hij tegen BNR.
Pijnpuntje
“We hebben blijkbaar een pijnpuntje te pakken,” klonk het.
Dat er volgens deskundigen allerlei onwaarheden werden verkondigd bij DWDD, klopt volgens hem niets van.
Tech-experts van onder andere de NOS, de spreekbuis van de Deep State, constateerden tijdens het gesprek ‘allerlei onwaarheden over privacy, terwijl presentator Matthijs van Nieuwkerk geen kritische vragen stelde’.
Complottheorieën
Van Nieuwkerk belden dinsdagochtend gelijk met de minister.
Hij erkende ‘te weinig kritische verbazing’ te hebben geuit tijdens het gesprek waarin de acteurs ‘halve waarheden en complottheorieën over privacy in Nederland poneerden’.
[DWDD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gewetensbezwaarde politieagent: ‘Er gaan straks doden vallen, let op mijn woorden’
Zorgmedewerker die 2 dagen na coronavaccin overleed ‘was kerngezond’
Videogames verkondigen propaganda van het leger
Wetenschappers: griepprik verdubbelt risico op griepbesmetting
Meer nepingrediënten in alledaags voedsel (video)
Varoufakis: Griekenland zou nooit moeten zijn toegetreden tot ‘onbekwame en autoritaire’ EU
Slachtoffers vaccinatieschade: ‘VWS en RIVM zeiden: je hebt hem vrijwillig genomen, dus span maar een rechtszaak aan’
Media geven toe: corona grijpt om zich heen in gebieden met hoge vaccinatiegraad
Worden we na de dood opgewacht door overleden geliefden?