Mens en Dier

Vraagtekens bij veroordeling Pepijn van Houwelingen: ‘Pleegt het gerechtshof valsheid in geschrifte?’

Help anderen door deze info met anderen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het gerechtshof Den Haag heeft dinsdag in hoger beroep FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen veroordeeld tot een onvoorwaardelijke geldboete van 450 euro wegens belediging van twee ministers via Twitter (tegenwoordig X). Als de boete niet wordt betaald, kan deze worden omgezet in vier dagen hechtenis.

De zaak draait om een bericht dat Van Houwelingen op 24 september 2022 plaatste. Daarin deelde hij een bewerkte afbeelding waarop de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karin van Gennip (Sociale Zaken) te zien waren terwijl zij een nazi-vlag hesen. Deze afbeelding was een aangepaste versie van een originele foto waarop zij een SDG-vlag (Sustainable Development Goals) hesen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

In eerste aanleg had de rechtbank Den Haag Van Houwelingen al veroordeeld voor smaad en/of eenvoudige belediging, maar toen werd een voorwaardelijke geldboete van 450 euro opgelegd. Van Houwelingen ging tegen die uitspraak in hoger beroep. Het Openbaar Ministerie had het hof gevraagd de eerdere uitspraak te bevestigen.

De verdediging voerde in hoger beroep onder meer aan dat het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk zou moeten worden verklaard wegens schending van het gelijkheidsbeginsel, en dat de uiting onder de vrijheid van meningsuiting viel. Het hof verwierp beide argumenten. Volgens het hof was er geen sprake van ongelijke behandeling ten opzichte van andere zaken, omdat de aangehaalde vergelijkingen “onvoldoende overeenkwamen”.

Het hof oordeelde dat de tweet een “onmiskenbaar beledigend karakter” had, omdat deze suggereerde dat de ministers nazi’s waren of sympathiseerden met het nazisme. Daarmee werden zij in hun eer en goede naam aangetast. Volgens het hof ging het niet om een op feiten gebaseerde bijdrage aan het publieke debat en ook niet om een vorm van artistieke expressie, maar om een ongefundeerde persoonlijke aanval. Om die reden viel de uiting niet onder de bescherming van de vrijheid van meningsuiting en werd deze als strafbare belediging aangemerkt.

Ondertussen worden FVD’ers in de landelijke kranten te pas en te onpas zonder scrupules afgebeeld als nazi’s.

Bij het bepalen van de straf woog het hof mee dat de uiting via sociale media een groot bereik had, dat deze gericht was tegen politieke ambtsdragers en dat dergelijke uitingen het vertrouwen in de politiek en het openbaar bestuur kunnen schaden. Ook stelde het hof dat Van Houwelingen geen inzicht had getoond in het laakbare van zijn handelen. Op basis hiervan besloot het hof, in tegenstelling tot de rechtbank en het Openbaar Ministerie, de boete onvoorwaardelijk op te leggen.

Opmerkelijk genoeg beweerde de voorzitter dat Van Houwelingen geen berouw zou hebben getoond. Rechtbankjournalist Djamila le Pair vraagt zich af of dat valt onder valsheid in geschrifte, ‘want het is pertinent onjuist’. Van Houwelingen verwijderde de tweet en zei tijdens de zitting dat hij hem niet had moeten plaatsen, stelde één van de toeschouwers.

Fotojournalist Markus Kamphuis legde het hoger beroep vast en merkt op dat dit soort opnames in de rechtszaal juist om deze reden cruciaal zijn. “Transparantie en controleerbaarheid van de rechtspraak!”

“Van Houwelingen heeft wel degelijk berouw getoond en meermaals duidelijk aangegeven dat het niet zijn intentie was om te krenken, maar [dat hij] kritiek heeft op het (SDG-)beleid.”

Tijdens het hoger beroep deed zich overigens een merkwaardige situatie voor. Een persvoorlichter van de rechtbank verbood Kamphuis om Van Houwelingen herkenbaar in beeld te brengen, terwijl de voorzitter van de rechtbank daar kort daarvoor expliciet toestemming voor had gegeven. “We hebben wellicht een unicum vastgelegd,” zei hij na de zitting in gesprek met Rico Brouwer van Potkaars, die er zelf aan toevoegde: “In meer dan honderd rechtszaken heb ik dit nog nooit meegemaakt.”

De uitspraak kan nog worden aangevochten: Van Houwelingen heeft twee weken de tijd om in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Namens de MSM was er welgeteld één journalist aanwezig, van Pointer, weet Le Pair.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Interessant

Vond je deze info goed?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 54 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

51 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Joop
Joop
14 dagen geleden

Wat ik van het gerechtshof vind zal ik hier maar niet melden ….

Koddebeier
Koddebeier
14 dagen geleden

Nederland heeft een onbetrouwbare “rechtspraak” !!

ralph
ralph
14 dagen geleden

maar een d66’er mag van de d66-rechter wel iemand van de fvd voor nazi uitmaken. ow wacht.

Sophie
Sophie
14 dagen geleden

t,ja, je moet ook geen beledegingen uiten als politicus.
En zeker als FvDer sta je toch al op de zwarte lijst.
De gevestigde orde is bang dat FvD zieltjes gaat winnen
en ze weg haalt bij al die z.g. deugneuzen.
Dus mijn advies is: gedraag je onberispelijk, dan hebben
ze geen stok om mee te slaan en kan FvD garen spinnen
en al die nietsnutten een lesje leren.

Ik heb vandaag sinds lange tijd weer gekeken naar ON.
Jammer dat ze uitzenden op zo`n rare tijd.
van mij mogen ze naar de avond.

gin
gin
14 dagen geleden

blij dat ik niet meer in NL woon met zo n corupte rechtsysteem

Rexxor
Rexxor
14 dagen geleden

450 euro boete of 4 dagen hechtenis.
Ik zou die 4 dagen uit logeren nemen, en zeker niet toe geven aan dat corrupte rechtbank zooitje.

malion
malion
14 dagen geleden

Het gerechtshof, de Haagsche club van Linkse politici, wil van de FvD af, de elite wil van de FvD af, ze zijn een doorn in hun oog. Ze zien de splinter in de ogen van een ander, maar de balk in hun eigen ogen zien ze niet.

Mike V
Mike V
14 dagen geleden

In de USA is er geregeld dat er tegen fout bestuur kan worden opgetreden onder de wet. 5e en 6e amendement volgens mij. Wat is er eigenlijk in Nederland geregeld voor soortgelijke gevallen??

Jade
Jade
14 dagen geleden

Het hof slaat de plank volkomen mis.
De tweet suggereerde niet dat de ministers nazi’s waren,
maar dat de vorige keer dat men zo’n vlag met symbolen
hees, dit geleid heeft tot een wereldoorlog met 70 miljoen doden.

Judith
Judith
14 dagen geleden

Zou het niet een idee zijn wanneer alle mensen van de FvD iedereen zouden aanklagen die het afbeeldt of uitmaakt voor nazi en wat dies meer zij?
Ik ben heel benieuwd wat daar dan de uitspraak over zou zijn.

Julia
Julia
14 dagen geleden

Ik heb genoeg gezegd over de D66 rechtstaat het verlengstuk van de politiek. Het is zo triest gesteld in dit land de politiek kun je al geen enkel vertrouwen meer in hebben maar het is dus een schande dat mensen zelfs zware twijfels hebben over onze rechtstaat. Dat zien we ook weer met de kunstroof de gouden helm Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm.De belangstelling is groot voor de rechtszaak tegen de drie mannen die in januari 2025 het Drents Museum zouden hebben beroofd van de eeuwenoude gouden helm van Cotofenesti en drie gouden armbanden. Begin deze maand werd bekend dat verdachten Douglas Chesley W. en Jan B. in ruil voor strafvermindering hebben meegewerkt Tja mensen dit is onze rechtstaat maar wie gaat de 5,7 miljoen terug betalen van ons belastinggeld?  Daarbij ontlopen nu ook veel criminelen hun gevangenisstraf vanwege het gebrek aan cellen. Wat leven we toch in een mooi land over corruptie gesproken.

Henk
Henk
14 dagen geleden

Ik vind er dit van.

Visionbiblica
Visionbiblica
14 dagen geleden

Foute boel. Het kwaad moet beteugeld worden, ik zeg, protest!!!. Dit is christenvervolging, aangezien het christelijk is om zo te denken over D66(6). Zie ook ‘NWO Wrestling’ op YouTube. Bijvoorbeeld: https://youtu.be/3gm0w4Pb0ls?is=1CXCU8_vi-TcaLaX

Joop
Joop
14 dagen geleden

De leugengeest regeert er is geen rechtspraak door dit schorem.

Jroam
Jroam
14 dagen geleden

Pepijn van Houwelingen is veroordeelde wegens het beledigen van Ernie.
Oeps, als dat maar niet beledigend wordt gevonden door de Deserteurs.
Ik ben lichamelijk gehandicapt en de Deserteurs verlenen maar wat graag hun medewerking aan het moderne T4-Program.
https://en.wikipedia.org/wiki/Aktion_T4
The German eugenics movement had an extreme wing even before the Nazis came to power. As early as 1920, Alfred Hoche and Karl Binding advocated killing people whose lives were “unworthy of life” (lebensunwertes Leben).
Het krijgt steeds meer bekendheid dat er wordt voorgesteld om het leven te beëindigen.
Hoeveel moorden hebben figuren als Erst Kuipers en Hugo de Jonge op hun naam staan?!
Maar niet op de schizofrene figuren die zich in het verkeerde lichaam voelen zitten.
Of waartegen ingepraat is, dat ze in het verkeerde lichaam zitten.
Als iemand met een lichamelijke handicap, kan ik geen respect hebben voor dergelijke zwakke figuren.
Kasja Ollongren is zo’n zwak figuur. Ze heeft er voor gekozen om lesbienne te zijn,
maar haar kinderwens is in vervulling gegaan.
De Nazi Nicht Rob Jetten is een gore flikker, geen fatsoenlijke homofiel die zijn voorkeur voor zichzelf houdt.
Het is zo inconsequent, dat het wel kinderen wilt krijgen!
Dus voor de meeste mensen wordt alles minder, terwijl voor dergelijke Nazi Liefhebbers alles maar mogelijk moet zijn.
Waar is dat achterbakse schijnheilig volk wat destijds op het CDA-varken Bruls reageren en over de straat marcheerde omdat er geroepen was; Willen jullie Meer of Minder Mafketels die van buiten Europa naar Europa komen en in Europa een beetje flink doen dan hun levensstijl waardiger zou zijn.
Waar is dat achterbakse schijnheilig volk wat zegt Anti Fascistisch te zijn, terwijl ze zich maar wat graag laten gebruiken door de machtigste extreem Fascisten!
Waarschijnlijk zitten ze te wachten op hun nieuwe instructies!!!

mir
mir
14 dagen geleden

Als je werkelijk nog denkt dat rechtspraak in dit land om “Recht” draait, dan wordt het echt tijd om onder je steen vandaan te kruipen.

Mark Demmick Oprutte
Mark Demmick Oprutte
14 dagen geleden

Rechtspraak in Bananenrepubliek zonder koning (Akte van Verlaatinghe is lang geleden geactiveerd!) is CORRUPT tot op het bot; alle rechters zijn in dienst van de NGO B.V. Nederland als geregistreerd Dunn & Bar Street.

Robert
Robert
14 dagen geleden

Destijds toen dhr. Sjoerdsma in de Tweede Kamer figureerde noemde hij Forum voor Democratie en haar achterban fascisten.
Dit is nooit door het Openbaar Ministerie opgepakt.
Als lid van deze politieke partij voel ik me als fatsoenlijk burger grof beledigd.
Gerechtigheid is er in het Koninkrijk der Nederlanden niet voor iedereen….

!!!strijder!!!
!!!strijder!!!
14 dagen geleden

Over Oekraïne soldaten met haken kruisen hoor je ze niet..ze worden zelfs betaald van onze centen om mensen om te brengen?

Lexy
Lexy
14 dagen geleden

Is deze rechter in zijn vrije tijd een politiek bevooroordeelde journalist ofzo?

Jantina
Jantina
14 dagen geleden

Een grote poppenkast shit show !

gerritje
gerritje
14 dagen geleden

we gaan net zo kinderachtig en hypocriet worden als die idioterie in amerikan/canada/australie ??? en mensen veroordelen om wat ze denken/vinden of op t net zetten ?, nou dan is het einde wel zoek mensen, tenzij het erg eenzijdig wordt , en dan klopt de vlag van van houwelingen wel weer dus

Jan
Jan
14 dagen geleden

Het is onrecht, maar dat zijn we gewend in Nederland. Pepijn, laat ’t gaan, betaal die € 450 en ga door met je goede werk, laat deze gekkigheid gewoon liggen, het is de moeite en de praat niet waard. Dat we hier in Nederland met twee heel verschillende maten meten weten we al lang. Animal farm.

Pink panter
Pink panter
14 dagen geleden

Pure geldklopperij

agape
agape
14 dagen geleden

Dit rechtsysteem meet met twee maten! In Deut.25:16 wordt gezegd van ieder die met twee maten meet, dat zo iemand “voor de HEERE God, een gruwel” is.
Dus niet vergeten rechters: Gods wetten van het leven, zijn voor iedereen gelijk. Of je nu rechter of bankier bent, bevoorrecht of rijk. Het zal niet lang meer duren, rechters! Jullie tijd is bijna voorbij! Dan zal er met EEN maat gemeten gaan worden, door een Rechtvaardige Rechter. Dan zullen jullie oogsten wat jullie gezaaid hebben! Dan zullen jullie geoordeeld worden, zoals jullie hebben geoordeeld: en zullen jullie gemeten worden met dezelfde maat, waarmee jullie gemeten hebben. Die maat was verkeerd!
.

De vereffening.
De vereffening.
13 dagen geleden

Hoe wast nog maar….?
Met een balk in de oog op een splinter wijzen of zo….

De vereffening.
De vereffening.
13 dagen geleden

De tolerantie voor stupiditeit is zo groot,
Dat intelligentie verboden word.

George
George
13 dagen geleden

Mensen in SYSTEMEN.
Sturen mensen de Systemen?

De natuurlijke vijand van de mens is het SYSTEEM omdat het macht geeft.
Macht die hij tegen anderen kan gebruiken maar.. ..uiteindelijk richt die Macht zich tegen hemzelf.

Wat doen we als we zien dat het SYSTEEM geen deel van ons is?
Aan wie zijn we dan verantwoording verschuldigd?
Het SYSTEEM?
NEEN…….AAN ONSZELF!!!!!!!!!!!!

Waar blijven de ‘blinden’ en angsthazen en meelopers in Nederland?
De schaamte voorbij!!!!!!!!

Lucas
Lucas
13 dagen geleden

Maar hoe zat het ook al weer met die spotprenten waarbij Lidewij als nazi werd neergezet? Dat is wél OK? En volgens die meneer van de Telegraaf moest dat allemaal kunnen vanwege de vrijheid van meningsuiting, want dat is dan ineens een hoog goed.

Brigit
Brigit
13 dagen geleden

Vertrouwen in de politiek en het openbaar bestuur?? Wat een giller. Duidelijk is nu toch wel dat, dat geheel gegrond is?

Iemand die gelooft in een betere wereld
Iemand die gelooft in een betere wereld
12 dagen geleden

Wordt het niet eens tijd dat de FVD ook aangifte gaat doen van alle beledigingen en vergelijkingen met misdadige bendes? Gewoon om duidelijk te maken hoe de vork nu echt in de steel zit.
Schrikt misschien weer iemand wakker van.

Back to top button
51
0
We lezen graag je reactie!x