In het eerste kwartaal van dit jaar is het aantal ambulanceritten plotseling zeer sterk gestegen. Ambulancezorg Nederland (AZN) ‘staat voor een raadsel’. “Ik hoor nu over regio’s met een stijging van 18 procent. Dat is extreem,” zei voorzitter Han Noten.
“Het aantal ritten heeft zich altijd stabiel ontwikkeld, maar als je opeens over dubbele cijfers gaat praten, dan is er systematisch iets mis. Dit is absurd,” aldus Noten, die laat weten dat er een onderzoek wordt ingesteld.
Dit moet niet nog een kwartaal gebeuren
In totaal reed ongeveer 400.000 keer een ambulance naar een patiënt, veel meer dan de verwachting van zo’n 350.000 keer. “Ik kan het niet verklaren,” zei Noten. “Ik weet het gewoon echt niet.”
Hij voegde toe dat het personeelstekort in de ambulancezorg nog behandelbaar is, ‘maar dit moet niet nog een kwartaal gebeuren, dan weet ik het gewoon niet’.
Ik zeg niks
Journalist Annelies Strikkers reageert: “In alle 25 regio’s in Nederland is het aantal ambulanceritten explosief gestegen in het eerste kwartaal van dit jaar. Stijgingen van 10 tot 18 procent. Sinds de start met prikken: oversterfte, zomergolven corona, toename hartklachten. De olifant vult de hele kamer.”
“Opheldering vereist,” schrijft data-analist Daniël van der Tuin. Theatermaker George van Houts twittert: “Ik zeg niks.”






Skripals compleet van mediaradar verdwenen. Dit is de enige krant die kritische vragen durft te stellen
‘Het financiële stelsel is een tumor’
Het is waanzin. Het is echt waanzin. Baudet legt bij Pauw uit waarom het Klimaatakkoord een economische galg voor Nederland is
Wybren van Haga woedend over paniek-lockdown: ‘Dit is misdadig’
Historicus doet sensationele onthullingen in interview over Oranjes
1300 jaar oude Mayaprins gevonden in Uxul
Natuurkundige leidt expeditie naar holle Aarde (interview)
‘Misdadig! Deze regering heeft 1,5 jaar de tijd gehad hier iets aan te doen en niets gedaan’
Wat er werkelijk aan de hand is in de Britse steden (video)