Een journalist van dagblad Trouw is ontslagen wegens het verzinnen van artikelen. Verschillende media verdenken de Haagse Perdiep Ramesar. Hij schreef vooral over jihadisten, de Schilderswijk en radicalisering.
Vorige maand kreeg de journalist nog de Divali Award voor zijn werk als journalist. Later deze maand zou hij een lezing geven over jihad in Nederland. Ramesar werkte vanaf 2007 voor Trouw. Hij schreef het stuk over de sharia-driehoek, een deel van de Haagse Schilderswijk waar veel orthodoxe moslims wonen. Het artikel leidde tot veel ophef.
In oktober 2011 verscheen het tweede boek van Ramesar: ‘Slaven in de Polder’. In het boek staan reportages over mensenhandel in Nederland. De recensies waren lovend en de auteur kreeg zelfs een eervolle vermelding in het juryrapport van ‘De Loep’, een Vlaamse prijs voor onderzoeksjournalistiek.
Ramesar verscheen ook in verschillende tv- en radioprogramma’s als expert op het gebied van jihadgangers.
“Eind vorige week rees ernstige twijfel over de juistheid en zelfs het bestaan van de bronnen die Ramesar opvoerde. Zo kon Trouw diverse bronnen niet verifiëren,” schreef de hoofdredactie van Trouw woensdag. Hoofdredacteur Cees van der Laan zegt het nieuws ‘bijzonder pijnlijk voor de krant, de redactie en de lezers’ te vinden.
Een onafhankelijke commissie zal de verhalen van de journalist nalopen. Het onderzoek zal naar verwachting enkele weken duren.
Onlangs zei de Duitse journalist Udo Ulfkotte nog dat zijn collega’s ‘zich laten omkopen, liegen, heulen met de machthebbers en verdoezelen wat er onder de bevolking leeft’. In zijn boek Gekaufte Journalisten analyseert hij hoe vooraanstaande journalisten zich laten gebruiken om verzinsels te schrijven.






Israëlische legerpiloot wordt vredesactivist: “Ik was onderdeel van een terroristische organisatie”
Generaal Wesley Clark voorspelde dat Amerika in vijf jaar tijd zeven landen zou uitschakelen. Alleen dit land staat nog overeind
“Amerika geeft duizenden strijders van terreurgroep IS vrije doorgang van Mosoel naar Syrië”
Onze media en politiek praten onzin over klimaatverandering. Deze ongemakkelijke boodschap wordt liever weggemoffeld
Victoria Beckham ziet UFO
Epidemioloog onthult: Deep State runt de boel, de president is slechts op bezoek
Duurzame energie boomt: Uruguay opent eerste zonnecentrale
Kraanwater niet zo veilig als gedacht: vele duizenden kankergevallen in de EU. Loopt u gevaar?
Arts Elke de Klerk bij vrouwenprotestmars: ‘We worden proefkonijnen. Dat moeten we niet willen’