Nederland heeft een schreeuwend tekort aan woningen. In het Friese Burgum worden nu 64 prachtige nieuwe woningen gebouwd voor circa 600 bewoners. In de huizen komen echter geen Nederlanders, maar asielzoekers te wonen.
Team 4 Architecten schrijft op haar website:
De aanwezigheid van een groot aantal kinderen staat centraal in het ontwerp. Op de grote schaal is dit herkenbaar aan de gecreëerde veiligheid om op straat te kunnen spelen en in de inrichting van de openbare ruimte met speelplekken voor alle leeftijden. Herkenning en telbaarheid van de woningen, de overzichtelijkheid van de drie buurten en de karakteristieke vormen maken het centrum een plek waar vanuit de beleving van kinderen de leefbaarheid zo goed mogelijk wordt gewaarborgd. Op de locatie komt ook een dienstgebouw voor medewerkers, gezondheidsdienst en vrijwilligersorganisaties en een activiteitengebouw voor de bewoners.
Gratis yogalessen?
Aan hun eind
Het azc in Burgum, waar uitgeprocedeerde asielzoekers zijn gehuisvest, staat sinds het jaar 2000 aan de Elingsloane. De gebouwen ‘zijn aan hun eind’ en daarom worden er nieuwe huizen gebouwd, meldde Omrop Fryslan.
Twitteraar TurtleOne maakte beelden van de woningen, en schreef erbij: “Mooie nieuwe wijk? Nee, azc Burgum nieuwbouw.”
Mooie nieuwe wijk? Nee, AZC Burgum nieuwbouw. pic.twitter.com/c4cPkvRi06
— TurtleOne (@PostmaOne) May 27, 2020
Luxe woonwijk
Het nieuwe azc leidt op internet tot verontwaardigde reacties.
Mirjam152 twittert: “Terwijl Nederlandse jongeren geen huis kunnen vinden of betalen, wordt in Burgum (Friesland) een luxe woonwijk uit de grond gestampt waar uitgeprocedeerden gratis kunnen wonen. De ‘oude’ huizen waren uit 2000 en ‘sterk verouderd’. Tja, dat kan natuurlijk niet.”
“Uw kinderen? Nee, geen domme vragen stellen. Nederland stemt hiervoor,” voegt Ron Schippers toe.
Voormalig luitenant-kolonel Chris van den Bos stelt: “En eenieder die achter onze premier Mark Rutte staat, is hier gewoon medeschuldig aan.”
De Gefira Foundation merkt nog op: “Nieuw dorp gebouwd speciaal voor asielzoekers. Omvolking is een rechts complot.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Op naar de eeuwige oorlogseconomie. Kijk hoe het militair-industrieel complex het Europese beleid kaapt
Violist die 17 bijna-doodervaringen overleefde: “Er is leven na de dood”
Denemarken gaat massaal landbouwgrond opkopen en laat boeren betalen voor koeienscheten: ‘Echt hélemaal gek geworden’
Arts: ‘Er is op grote schaal gefraudeerd bij de Amerikaanse verkiezingen’
Amerikaanse oud-officier: “UFO’s en aliens hebben de aarde bezocht”
VIDEO: Audi laat auto’s op water en CO2 rijden
Jongen (4) zoekt vrouw en moordenaar uit vorig leven op
Minister Jetten dreigt burgemeesters met celstraf als ze niet doen wat hij zegt: ‘Ongekend wat hier gebeurt’
Waarom raken mensen verslaafd aan alcohol?