Oekraïne wil onderdelen van de Groningse gasinstallaties overnemen en die gebruiken om de eigen infrastructuur te herstellen, meldt Nieuwsuur. De gesprekken lopen sinds het voorjaar, maar het Oekraïense verzoek is nu pas bekend geworden.
Het Oekraïense gasbedrijf Naftogaz benaderde het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Die brachten het bedrijf in contact met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), die eigenaar van de onderdelen is.
Het meest bizarre nieuws van de dag
Het bericht doet de nodige wenkbrauwen fronsen. “Na 13 miljard euro gaat Schoof ook nog alle onderdelen van de NAM aan Oekraïne weggeven zodat we zelf niet meer aardgas kunnen winnen.” merkt oud-Statenlid Eelco van Hoecke op. “Met de wereld in crisis een topidee.”
Journalist Joost Niemöller vraagt zich hardop af: “Wat voor duivelse plannen zijn dit?”
“Het meest bizarre nieuws van de dag,” stelt journalist Sonja van den Ende.
Corruptieschandaal
Saillant detail: volgens het Oekraïense oud-parlementslid Andrej Derkatsj wisten oud-president Biden en George Soros via Naftogaz 1,5 miljard dollar uit de Oekraïense staatskas te stelen.
“De Democraten en Soros hebben vanwege hun enorme netwerk veel invloed gekregen in Oekraïne. De Oekraïense overheid, de politieke en economische elite, en het rechtssysteem zijn verstrikt geraakt in hun tentakels,” zei Derkatsj tijdens een persconferentie over het corruptieschandaal.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Gemeente probeerde deze mensen te dwingen hun huis te verkopen om plaats te maken voor asielzoekers
Populaire maagzuurremmers verdubbelen kans op dementie: zo kom je binnen 48 uur ‘voorgoed van brandend maagzuur af’
CIA-rapport onthult dat Amerika in de jaren tachtig al plannen had om Syrië te destabiliseren
Veel zorgmedewerkers willen géén coronavaccin. Daar heeft Hugo de Jonge een ‘oplossing’ voor
Als er astronauten aan boord van het ISS zitten, waarom worden de beelden dan in scène gezet?
Patholoog weet niet wat ze meemaakt: ‘Zoiets heb ik hiervoor nog nooit gezien!’
10 plekken in de Verenigde Staten die mysterieuzer zijn dan Area 51. Hier moet je geweest zijn
Vrouw neemt kijkje op de beruchte markt waar volgens “experts” het coronavirus ontstond, dit trof ze aan
Natuurkundigen creëren eerste multiversum ter wereld